Deme László (szerk.) · Fábián Pál (szerk.) · Tóth Etelka (szerk.)

Magyar ​helyesírási szótár 7 csillagozás

Deme László – Fábián Pál – Tóth Etelka (szerk.): Magyar helyesírási szótár Deme László – Fábián Pál – Tóth Etelka (szerk.): Magyar helyesírási szótár Deme László – Fábián Pál – Tóth Etelka (szerk.): Magyar helyesírási szótár Deme László – Fábián Pál – Tóth Etelka (szerk.): Magyar helyesírási szótár

A szótár 2017. május 1-jétől érvénybe lépő akadémiai helyesírás szabályzat legújabb, 12. kiadása alapján, az MTA Nyelvi Bizottsága tagjainak közreműködésében készült.
A Magyar Tudományos Akadémia, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Oktatási Hivatal közös állásfoglalása alapján a 2016/2017-es tanév érettségi vizsgáin a vizsgaszervező intézményeknek már ezt a szótárat kell biztosítaniuk.
A Magyar helyesírási szótár bőségesen merít a magyar köznyelvből, megadja a szavak pontos, normatív helyesírását, a rövidítéseket, elválasztásokat, szükséges esetben a szó jelentését, használati körét, a toldalékos alakokat. Áttekint minden olyan esetet, ami a magyar helyesíró számára fejtörést okozhat, így helyesírási tanácsadóként is használható: a bemutatott konkrét példák alapján a többi hasonló eset is megoldható.

Akadémiai, Budapest, 2017
Akadémiai, Budapest, 2017
Akadémiai, Budapest, 2010

almodozom P>!
Deme László – Fábián Pál – Tóth Etelka (szerk.): Magyar helyesírási szótár

Én elvoltam a 11. kiadással is, de hát mint tudjuk, a nyelv nem állóvíz, hanem folyó, idomult hozzá az Akadémia is, és vízre bocsátotta ezt a csónakot. Csak előbb eladta a jogokat a hollandoknak, de most ez mindegy, ne menjünk bele.
Ismerkedési fázisban vagyunk, még kb. 2 év, míg barátok leszünk. De már most sok minden tetszik benne, pl. használhatom a dzsesszzenekar helyett a jazz-zenekart is, rájöttek, hogy az irreverzibilis tévesen volt hosszú í, és még sok-sok javítás.
Első csalódásom őbenne: a „szadomazó” szócikk:)))

Szerk. Sajnos az inkvizítor maradt hosszú í. Miért, ha a korrepetitor rövid?

ppeva P>!
Deme László – Fábián Pál – Tóth Etelka (szerk.): Magyar helyesírási szótár

Most komolyan, pontozzam?? Fontos alapmű, ott kell lennie a polcon. Bár most már nekem a számítógépemben is van.

Carmilla >!

összevissza (határozószó)