Mit ​kezdjünk az akaratossággal? 8 csillagozás

Pszichológiai útmutató + dacszelídítő mesék
Deliága Éva – Lovász Hajnalka: Mit kezdjünk az akaratossággal?

A ​pszichológus-pedagógus szerzőpáros könyve kettő az egyben: szülőknek szóló, gyakorlatias szemléletű pszichológiai útmutató és óvodás-kisiskolás gyerekeknek szánt kreatív segítő mesegyűjtemény.
Deliága Éva évtizedes pszichológusi praxisa tapasztalatai alapján állította össze azt a módszercsokrot, amelyet már több száz család tesztelt és igazolt vissza. A dackorszakon is túlnyúló, óvodás- és kisiskoláskorban megnyilvánuló akaratosság szelíd feloldására szolgáló eszköztár kialakításánál figyelembe vette, hogy az eltérő személyiségű szülőknél és gyermekeiknél szituációtól függően más-más megoldás működhet.

Lovász Hajnalka finom humorral átszőtt, kalandos meséin keresztül pedig szimbolikus módon válik átadhatóvá az akaratosság, az ellenszegülés, a konfrontatív egymásnak feszülés békés feloldásának több módja. Lehetséges mintát kapunk néhány jellegzetes probléma kezelésére, amellyel sok szülő szembesül a mindennapok során. A pedagógus szerző nagy beleérzéssel és… (tovább)

Kulcslyuk, Budapest, 2017
108 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155281464 · Illusztrálta: Várkonyi Mária

TiszlaviczMarcsi IP
Deliága Éva – Lovász Hajnalka: Mit kezdjünk az akaratossággal?

Deliága Éva – Lovász Hajnalka: Mit kezdjünk az akaratossággal? Pszichológiai útmutató + dacszelídítő mesék

Remekül megírt könyv, tömören összefoglalja a lényeget. Többször belelapozós, könnyű megtalálni benne amire szükségünk van.
A mesék nagyon aranyosak, jól prezentálják a leírt módszereket. Imádnivalóak a rajzok is :)

Chelidon
Deliága Éva – Lovász Hajnalka: Mit kezdjünk az akaratossággal?

Nagyon tetszett a könyv. Szigorúan véve azt a 8 technikát szedi össze, amit önkéntelenül is alkalmaz az ember a gyerekével. (Persze akkor, amikor még nem borult el az agya az egész napos hisztitől.) Ezt így elolvasva megerősítést nyerhetünk szülőként, és talán kicsit türelmesebben állunk a dolgokhoz.
A mesék a végén szintén aranyosak, kislányomnak is nagyon tetszenek. (Még olvassuk esténként, egyelőre nem értünk a felolvasás végére.) Kíváncsian várom, hogyan fog ez nálunk lecsapódni, mi lesz, ha egyszer-egyszer majd hivatkozunk Csíkfalóra vagy Zokorlánra! Ajánlom minden kisgyermekes szülőnek! :)

zsuzsi985
Deliága Éva – Lovász Hajnalka: Mit kezdjünk az akaratossággal?

Nagyon szeretem én is és a kisfiam is. Igen tanulságos.

Ketket
Deliága Éva – Lovász Hajnalka: Mit kezdjünk az akaratossággal?

Amiért 3 csillagot kapott: egyrészt mert a szülőknek szóló rész hasznos és jó, de a pszichológusnő könyvajanló előadásában elhagzottaknál nem tartalmaz többet, így egy picit becsapva érzem magam. Másrészt, a mesék – a könyv nagyobbik fele – nem tetszenek se nekem se a fiamnak. Kicsit erőltetett, kicsit unalmas, néhol logikailag érzek benne némi bakit, ugyan bele lehet magyarázni, de semmiképp sem élvezetes. Sajnálom minden esetre, többet vártam tőle. :(

petrozy
Deliága Éva – Lovász Hajnalka: Mit kezdjünk az akaratossággal?

Tetszett a pszichológiai útmutató, de a mesék… nyögve-nyelős erőltetett se füle, se farka mesék voltak. Sokkal többet vártam ettől a könyvtől. A gyerekeket sem ragadták meg a mesék, ami miatt ennyi csillagot adtam, az az illusztráció.