A ​világ műanyag nélkül 9 csillagozás

Mi tartalmaz műanyagot, és hogyan korlátozhatjuk a használatát?
Dela Kienle: A világ műanyag nélkül

„ Tegyünk egy időutazást, és repüljünk vissza 120 évet! Akkoriban még nem létezett műanyag. Az ember fából vagy fémből készítette a használati tárgyakat: a gombokat szarvból, a fésűket teknőspáncélból állította elő….”
„A tudósok valamiféle csodás anyagot kerestek: legyen formálható, könnyű, szilárd és egyszerűen előállítható. Végül a belga-amerikai kémikus, Leo Baekeland jutott el a döntő fordulatig. 1907-ben szabadalmaztatta a bakelit elnevezésű anyagot: egy nyúlós, fekete vagy barna masszát, amelyet tetszőleges formára lehet préselni…”
Dela Kielnle újságíró és gyerekkönyvek szerzője. Családjával a hollandiai Leiden városában él, az Északi-tenger közelében. A parton kagylók helyett gyakran műanyagot gyűjt !

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kid Scolar

Scolar, Budapest, 2020
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635090853 · Fordította: Bán Zoltán András

konyvolvaso>!
Dela Kienle: A világ műanyag nélkül

Dela Kienle: A világ műanyag nélkül Mi tartalmaz műanyagot, és hogyan korlátozhatjuk a használatát?

Már korábban is foglalkoztam környezetvédelemmel, napjaink témája, hogy mentsük meg a Földet mielőtt késő lenne.
Ennek a mozgalomnak kapcsán átvettük, hogy milyen lehetőségünk van intézkedni. Van többféla hulladék amit szelektiven gyűjtünk, ezeket továbbra is megtehetjük. Van kék és sárga szelektiv gyűjtő a papírnak és műanyagnak.Amennyiben Te is tudsz azonosulni a témával kérlek védjük merg a Földet.
Tetszett, mert rövid, lényegre törő és hasznos.

Angieolvas>!
Dela Kienle: A világ műanyag nélkül

Szükség van erre, hogy a gyerekek tudják mi történik a földünkkel. Fontos, hogy mielőbb megtanulja hogyan kell tudatosan vásárolni, szemetet gyűjteni. Nagyon érdekes egyben elszomorító adatokat közöl a könyv.

Honey_Fly P>!
Dela Kienle: A világ műanyag nélkül

Hasznos könyv gyerekeknek, fogékony szülőknek. A szerző német, a példák Németországból valók, ahogyan a fő adatok is. Ettől függetlenül érdemes elolvasni mert talán könnyebb így egyben látni, mennyi felesleges műanyagot használunk és hogy mindennapi apróságokkal hogyan csökkenthetjük a saját szemétgyártásunkat.

Juca P>!
Dela Kienle: A világ műanyag nélkül

A német precizitás érződik ezen a gondosan összeállított köteten. Amellett, hogy megismerhetjük a műanyag történetét, a jelenlegi helyzetet, tippeket is találunk arra, hogyan tudjuk elkerülni a felesleges műanyaghasználatot. Még házilag elkészíthető gumicukor receptet is találunk a könyvben, hogy ne kelljen megvenni a boltit a műanyag csomagolással.

Tetszik, hogy a fiatalabb korosztályt célozzák meg a könyvvel, hiszen így egy környezettudatos gondolkodásmódot tudnak bennük kialakítani. De nemcsak számukra érdekes ez a könyv, én is sok új információval gazdagodtam olvasás közben. Van, amit már régóta alkalmazok is a tippek közül, de még bőven akad változtatni való.

moncsicsi83>!
Dela Kienle: A világ műanyag nélkül

Érdekes, lényegretörő könyv, hasznos infókkal, cuki illusztrációkkal. A gyerekekkel közösen olvastuk, nagyon tetszett nekik. Voltak benne még nekem is új infók. Külön tetszett, hogy még recept is volt benne :)
Szerintem minden kisgyerekes családnak érdemes lenne elolvasnia.

Szikomorfa>!
Dela Kienle: A világ műanyag nélkül

Tetszett. Mégha gyerekeknek is íródott. Egy részét magamtól is tudtam, éreztem már régóta, de így összefoglalva nagyon ütős. Érdemes elolvasni felnőttnek, gyereknek egyaránt.
Már korábban is felvetettem az ötletet, figyeljünk oda arra mi az amit vásárolunk, legyünk tudatosabbak ezen a téren. Nem örvendett nagy népszerűségnek. Végül beadtam a derekam, de most újabb lendületet veszek :-)

Jeffi P>!

Fölöslegesen pazarolsz energiát, ha kimosod a joghurtospoharat, mielőtt a kukába dobod. Elég, ha rendesen kikanalazod a tartalmát.