Dél ​Keresztje 2 csillagozás

Latin-amerikai költők versei
Dél Keresztje

Dél-Amerika éjszakájában szabálytalan keresztet formázó csillagkép – a Dél Keresztje – világít és a földrész lakói jelképüknek tekintik. A Dél Keresztje spanyol és portugál nyelvű országaiból jó néhány poéta üzenete eljutott már hozzánk, másoknak csak a hírét ismerjük és emlékezünk, hogy nagy irodalmi díjak jutalmazottjai között nem egy Latin-Amerikai költő nevét olvastuk.
Ez a gyűjtemény most lírai tájképet ad nemcsak a távoli földrész irodalmáról, hanem a számunkra néha különös, máskor pedig meglepően rokon érzelemvilágáról, fájdalmairól, örömeiről, örök és új problémáiról.
Rubén Daríó, Pablo Neruda, Nicolás Guillén, Gabriela Mistral, José Martí, Leopoldo Lugones, Julio Herrera y Reissig és számos más kiváló Latin-Amerikai költő verseit legjobb műfordítóink ültették át magyarra.

A művek szerzői: Rubén Darío, José Eustasio Rivera, Alfonso Reyes, Gabriela Mistral, Vicente Huidobro, César Vallejo, Jacques Roumain, Pablo Neruda, Nicolás Guillén, Miguel Ángel Asturias

Ginyw
Dél Keresztje

Dél Keresztje Latin-amerikai költők versei

Hát mit is mondjak, soha nem voltam egy nagy vers rajongó, és asszem nem is leszek soha, nekem annyira ez a műfaj nem jön be.Igazából csak egy kihívás miatt ugrottam neki. Annak aki szereti a versek lehet tetszeni fog.