A magyar ifjúság népszerű regényírójának, Dékány Andrásnak új regényében régi ismerőssel találkozunk. Monostory Balázs, „Kossuth Lajos tengerésze” újból színre lép. Ezúttal már a hontalanná lett negyvennyolcas magyarok világcsavargó életét éli. A bátor magyar tengerész a Távol-Keletre jut el, és elszegődik hajóskapitánynak egy klipperre. A múlt század végén, a gőzhajózás kezdetén még egyszer virágzásba lendült a szélhajtotta hajók építése. Akkor született meg minden idők legnagyszerűbb hajótípusa, a klipper, amely nemcsak szép hajó volt, hanem gyors is. Gyorsaságát a hatalmas népszerűségű klipperversenyek bizonyították, s e versenyek egyikének páratlan feszültségű, fordulatokban bővelkedő leírását olvashatjuk ennek az izgalmas regénynek lapjain.
A fekete herceg (Monostory Balázs 2.) 23 csillagozás

Eredeti megjelenés éve: 1966
Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?
Enciklopédia 1
Szereplők népszerűség szerint
Kedvencelte 1
Most olvassa 1
Várólistára tette 14
Kívánságlistára tette 7

Kiemelt értékelések


Dékány András újratöltve. Nem hagyott nyugodni a gondolat, a kalóz téma nagyon jó alkalmat adott az újraismerkedésre. Párom egyik kedvenc gyerekkori írója. Kerestem a kapcsolódási pontokat, és megtaláltam. Nem vagyok fiú és sajnos nem vagyok tizenkét éves se (fene se bánja, az az korszakot nem sírom vissza) de egyszerűen elvarázsolt a tengeri utazás, végig megyünk egy teaklipperrel a Kína-London hajóúton. Nagyon hiányzik a mai ifjúsági irodalomból a hajós, kalózos téma pedig filmen, sorozatban pörög, ez a világ pont annyira izgalmas amennyire még mindig elérhetetlen és megfoghatatlan. Színes, pergő, érdekes fiú könyv ahol egy pillanatig se éreztem, hogy lány létemre ki vagyok zárva.
Anyukák ilyen könyveket a gyerekek kezébe, hogy megszeressék az olvasást, de előtte tessék egy fiatalító kúrán részt venni (úgy is mindig azt hallottam, hogy a szülőnek tudnia kell a gyerek mit is olvas) apukák pedig gyorsan pótolják mert nem is sejtik mit hagytak ki:)


Nekem csak balatoni vitorlázás, folyami és tengeri hajóutak vannak élményként a tarsolyomban – meg volt szerencsém közelről megnézni a Moodi kapitány vezette, Willis cég hajóját , a Cutty Sark-ot, az egyedüli ma is létező klippert a london melletti dokkban, de sok mindent adnék egy ilyen klipper-versenyen való részvételért. Az ifjúkori élmény megismétlődött. Varázsos olvasni a távol keletről, Kínából-Londonba tartó hajó útjáról, ismerkedni a már kevéssé, vagy szinte alig használt nagy-vitorlás-hajós ismeretekkel – megjegyzem vannak most is nagy-vitorlás iskolahajók – , a Fekete Pirátokkal, a kínai-maláj kalózokkal való küzdelemről – persze nyugodt körülmények közt, mert jómagam a Kréta – Santorini hajóúton – már akkor is tudtam, hogy az egyik feltételezett Atlantiszon járok – is – amikor szél támadt és hullámzott a tenger – nehezen ettem meg az ebédemet…:(
Szóval élmény volt újra! Nagyon ajánlom!


Most újra előveszem Dékány András Monostory Balázs-sorozatát. Pezsdül az ember vére, ha a klipperversenyről, a vitorlásokról olvas! Jönnek az emlékek, igaz, nem a Távol-Keletről, hanem egy remek Rio de la Plata-i vitorlázásról, ahol voltam kismatróz és kormányos is :D Kalózokkal mi nem találkoztunk – csak indiánokkal :) – , nem úgy Dékány hősei, akik az arab kalózok után ezúttal a Fekete Pirátok kínai-maláj-angol hajói elől is menekülnek, miközben a Lloyds híres – és valós – klipperversenyén Kínából Londonba tartanak. „Kicsiben” a Tiszán is lehet ilyet csinálni! Addig is ahoy, előre! :D A következő rész Mexikóba visz!
Népszerű idézetek




– Tudja, uram, a régi mondást: a kígyónak nemcsak feje, de farka is van!
A sorozat következő kötete
![]() | Monostory Balázs sorozat · Összehasonlítás |
Hasonló könyvek címkék alapján
- Jules Verne: A rejtelmes sziget 88% ·
Összehasonlítás - Simone Martin-Chauffier: Kalandok a kalózhajón 86% ·
Összehasonlítás - Jules Verne: Világítótorony a világ végén 77% ·
Összehasonlítás - Frederick Marryat: Az óceán kalandorai ·
Összehasonlítás - Janusz Meissner: Jan Marten kalóz regényes históriája 84% ·
Összehasonlítás - Hoffmann Franz: A kalózkapitány titka ·
Összehasonlítás - Jennifer A. Nielsen: The Shadow Throne – Az Árnytrón 93% ·
Összehasonlítás - Pierdomenico Baccalario: A Képzeletbeli Utazók Klubja 94% ·
Összehasonlítás - Daniel Defoe: Singleton kapitány 74% ·
Összehasonlítás - Emily Diamand: Kalózok nyomában 76% ·
Összehasonlítás