Lemezjátszók ​és hanglemezek 1 csillagozás

Degrell László: Lemezjátszók és hanglemezek

Az ​avatatlan zenebarátok érdekes megfigyeléseket tehetnek az elektroakusztikai szaküzletek kirakatait szemlélve. A kirakatok egyik részében ugyanis teljes sztereo berendezés látható, amely lemezjátszóból, erősítőből és két darab hangsugárzóból áll, s ára ezer forint körül van, másik részében viszont egy lemezjátszóba való tartalék hangszedő kínálja magát – az előbbi ár két és félszereséért. Ha ehhez még hozzászámítjuk a megfelelő lemezjátszót, erősítőt és hangsugárzókat, a teljes lánc ára húsz-huszonötszörösen is felülmúlhatja az elsőként említett berendezését. Ebben a nagy vetélkedésben szerényen meghúzódik a két berendezés között egy csúnyácska fekete műanyag korong: a hanglemez, borítóján golyóstollal bevésve egy kétjegyű szám, az ára.
Önkéntelenül is felmerül a kérdés: mivel ugyanazt a lemezt mindkét készüléken le lehet játszani, mi értelme van drágább készüléket vásárolni? És egyáltalán mik azok a tulajdonságok, amelyek egy készülék minőségét eldöntik?
Könyvem… (tovább)

266 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631021904 · Illusztrálta: Olgyay Géza

V. L. Ljovsin: Folyékony és szilárd anyagok fotolumineszcenciája
Kazimierz Gutkowski: Hűtőtechnikai számítások
A. V. Likov: A szárítás elmélete
Blázsikné Karácsony Lenke – Gutai Zita – László Györgyi – Matos Zoltán – Molnár Miklós: Természettudományos mini függvénytáblázat
V. V. Kafarov: Az anyagátadás alapjai
Bártfai Béla: Galvanizálók zsebkönyve
Fritz Dietzel: Műszaki hőtan
Lamoth Emil: Elektro-akusztika
Keserű György Miklós – Náray-Szabó Gábor – Baranyai András – Pusztai László: Molekulamechanika / Rendezetlenség kondenzált fázisokban
Káldor Mihály: Fizikai metallurgia