Marokkói ​szerelem 47 csillagozás

A titokzatos arab világ bűvöletében
Dee Dumas: Marokkói szerelem Dee Dumas: Marokkói szerelem

A nevem Colette, hastáncosnő vagyok. Franciaországban születtem, s itt talált rám a szerelem is. Megismerkedtem egy marokkói férfival, aki egy mesés élet lehetőségével kecsegtetett. Rögvest szülőhazájába vitt és fenekestül felforgatta a világomat. Egy reggel arra ébredtem, hogy egy másik országba, más emberek közé, más kultúrába csöppentem. Azonban a gyönyörű tündérmesém rémalommá, az életem egyik pillanatról a másikra pokollá változott. Szabadulni akartam… Elmesélem azt az utat, amit egy naiv, boldogságra és szerelemre vágyó európai nőnek, egy számára ismeretlen arab országban be kellett járnia. Vajon sikerül-e a szabadulás Colette-nek? Kiderül DEE DUMAS izgalomban és szerelemben gazdag kalandos történetéből.

Álomgyár, Budapest, 2017

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

"– Miért pont ezt a táncot választottad?
– Mert izgalmas, sejtelmes. Amikor táncolsz, megszűnik a külvilág. Nincs semmi, csak a zene és a mozgás. Olykor még a madarak is elhallgatnak a fákon."

Furcsa. Kellett egy nap, mire neki mertem állni megírni ezt az értékelést. Nem azért, mert nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e vagy nem. Még csak nem is azért, mert már az elején rájöttem, hogy ezt nem nekem írták. Nem. Azért, mert egy bizonyos kettősség jellemzi Dee Dumas könyvét. Szerintem ez abból adódik, hogy én a kibővített változatot vettem kezembe, s a két kiadás közötti eltelt időben rengeteget fejlődött az írónő. Mert rengetegszer elüt egymástól két egymást követő bekezdés stílusa és fogalmazásmódja. De azt nyugodt szívvel kijelenthetem: egy percig sem unatkoztam olvasás közben!
(…)
Összességében egy jó, de kezdetleges könyvet tartottam a kezembe. Egy újabb átolvasás, kisebb csiszolások mellett fenomenális, hosszú, izgalmas történetet kaphatnánk. De sajnos a fentebb felsorolt tulajdonságok miatt, nem tudtam igazán megszeretni. A szárnyaló gondolatoknak betonfal állta útját, és akkora csattanással vágódtak nekik, hogy belerengett az egész felépített világ.

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/02/dee-dumas-marokko…

Felixa P

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Nem tudok értelmes értékelést írni, mert ez a könyv annyira alacsonyrendű. Már az elején eltántorít azzal, hogy a mondatok összefüggéstelenek, csapong ide-oda egyik pillanatról a másikra. Aztán megismerve Colette-et és a hirtelen fellángolását majd a falhoz vágtam a könyvet. Meggondolatlan és felelőtlen döntése miatt kerül oda, ahova. Mondhatni, hogy meg is érdemli. A kommunikáció a szereplők között felületes, rövid és semmi tartalommal nem bír. Az egyetlen értelmes karakter a könyvben Hadiya. Jó az alaptörténet, csak a kivitelezés borzalmas…

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Úgy látszik mostanában csak 5*-os könyvekkel akadok össze(szerencsére).
A Marokkói szerelem már egy ideje ott csücsül a kívánságlistámon,így mikor a könyvhéten ráakadtam,ahogy tudtam elkezdtem. :) Egy számomra teljesen idegen világot festett le,ahol 2 kultúra találkozik. Nagyon jól pörgette az eseményeket az írónő,mert beletett egy olyan csavart amire egyáltalán nem számítottam. Az izgalmamat végig fenntartotta,a leírások pedig igazán élethűre sikerültek. Ezek után már nagyon várom a következő rész megjelenését. ;)

Eni95

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Nagyon magával ragadott a könyv. Tele van meglepő fordulatokkal.
Nagyon megszerettem Colette-t.
Amikor eljutottam a könyv azon részéhez, amikor már azt hittem elértük a happy endet, azon gondolkoztam, hogy a hátra lévő kb 100 oldal vajon mit tartalmaz. És akkor jött a legnagyobb meglepetés számomra.

Abygél P

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

A történet alap ötlete, igazán jó. Viszont, sokkal többet ki lehetett volna belőle hozni. Élvezhetőbb lett vona, ha több csavarral illetve részletesebb esemény leírásokkal van kivitelezve. Ezáltal terjedelmesebb is lett volna. A cselekmények és párbeszédek gyorsan lezajlottak és már ugrottunk is tovább. Kicsit kapkodónak hatott számomra. Colette, borzasztóan buta. Pikk-pakk loholni egy teljesen más kultúrába, egy pasi után, akit nem is igazán ismer meg, az idő rövidsége miatt. Nem igazán vall érett (normális) személyiségre. A végén, Leila szelleme húzta le az egészet. Nem is értem hogyan jött, az ötlet. Nekem nem passzolt bele, ebbe a történetbe.

pazma

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Szerintem semmi köze az arab világhoz a könyvnek.

adrykacska P

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Dee Dumas tud valamit, amivel a lapokhoz szögezi az olvasóit!
Bővebben: http://adrykacska.blogspot.hu/2017/10/dee-dumas-marokko…

Hársi_Era

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

A könyv borítója lenyűgöző,a történet is jól sikerült. Tetszett, ahogy a könyv az elején elkalauzol az arab világba, ahogy bemutatja az esküvő előkészületeit és az esküvői szertartást. Aztán jöttek a házasság alatti nem várt fordulatok, sok izgalommal. Bár sokszor éreztem, hogy Colette maga tehet a dolgokról, hisz a barátnője figyelmeztette, hogy ne menjen az arab világba és főleg ne legyen egy arab férfi felesége, de a makacssága, a szerelem vaksága miatt ő mégis csak ment a maga feje után, és sokszor ez sodorta bajba. A végén azok a „Leilás” szellemes dolgok…és hogy mégis él Abdul…háát izgultam rendesen, hogy mi lesz. Szerencsére Omar herceg és annak testvére segítségére voltak Colette-nek, így a történet vége is jól alakult.

Judy22

Később…

konyves_panna

Mifene?!?
Nem tudom, ki hogyan van vele, de en nem lépnék csak úgy le egy nagyjából ismeretlen arabbal. Aztán miután nagy nehézségek árán sikerül megözvegyülni, hozzámenni a következő arabhoz.
Gratulálok. Ilyen egy igazi iq bajnok. Belegondolva, egyik pasi sem az eszéért vette el…

Bocsánatot kérek. Ez kijött belőlem. Nagyon bant, amikor valaki butasagot csinál. És nem hogy tanulna belőle, még továbbra sem gondolkodik.

Niitaa P

Szeretlek, jobban a szélnél, amely hosszan öleli a fát. Szeretlek, mintha te élnél helyettem, egy életen át.

_Enii_

Nem az előtted álló út az, ami megvisel, hanem a homokszemek a cipődben.

_Enii_

– Kit hív,asszonyom? – tudakolta Rasha.
– A pszichiátriát. – válaszoltam.
– Miért? – kérdezett újra.
– Mert egy szellem jelent meg a nappalimban,és én vele beszélgetek.
– De hát én is látom. – szólt a segítőm.
– Valóban? – kérdeztem. – Akkor két szobát foglalok.

Niitaa P

Sokan mondják, hogy az idő begyógyítja a sebeket, de ez nem igaz. Az idő csak a fájdalmat enyhíti, de a hiányt nem pótolja, és a keletkezett űrt sem tölti be.

Niitaa P

A gyűlölet gyűlöletet szül, s tovább tetézi a problémát, főleg, ha az ember nem lát tisztán.

Niitaa P

(…) egyszer minden véget ér, a bánat, a szomorúság, még a boldogság is. Semmi sem tart örökké. S talán majd az idő múlása, ha nem is szünteti meg a fájdalmadat, de enyhíteni fogja.

Niitaa P

(…) addig nem hal meg senki, míg van, aki emlékezzen rá.

Niitaa P

– Miért pont ezt a táncot választottad?

Niitaa P

(…) minden döntésnek ára van, s minden döntés felelősséggel jár. Még a rossz döntések is.

Niitaa P

Nem lehetsz előítélettel mások iránt, míg meg nem ismered őket.