Arcmás 8 csillagozás

Debreczeni József: Arcmás

„Nem ​titok: valaha sokat vártam Orbán Viktortól. A leendő államférfit láttam benne; Antall József politikai örökösét, a liberális konzervativizmus megújítóját. Máig hiszem: megvolt erre az esély – ám úgy látom, elveszett.
Véglegesen és visszavonhatatlanul.
Hol, mikor, hogyan és miért siklott félre Orbán pályája – először, másodszor, végleg?
Vagy eleve arra a szerepre determinálták őt a hajlamai, az alkata, a neveltetése, a tapasztalatai, a körülményei? A közeg: Magyarország, ahol működött, amihez alkalmazkodott, amit maga is formált? A rendszerváltozással született Magyar Köztársaság egyik építőjében kezdettől ott szunnyadt annak majdani lerombolója is? Törvényszerű volt, hogy – őt idézve – „a benne lakó jó és a benne lakó rossz harcából” végül az utóbbi kerekedjék fölül?
Efféle kérdésekre keresek válaszokat ebben a könyvben. Jórészt azért fogtam bele, hogy magam is tisztábban lássam: mi történt; hogyan és miért. Mindebből már sejthető, hogy ez a munkám… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

Kossuth, Budapest, 2012
ISBN: 9786155274046
Noran Libro, Budapest, 2009

Orbán Viktor

piccola>!

Úgy érzem, Orbán Viktor is boldoggá teszi majd Kádár János népét.

437. oldal (Noran Libro, Bp., 2009.)

Kapcsolódó szócikkek: Orbán Viktor
Almost_Zed>!

A városban, ahol laktam, az elsőszámú orbánista ismert főorvos. Régi polgári család sarja – a Kádár-korban munkásőr volt. A pártbizottság afféle háziorvosa. Realistaként alkalmazkodott a gyűlölt viszonyokhoz. Titkon, a lelke mélyén bizonyára gyűlölte önmagát is. Most „a kommunistákat” gyűlöli: nyíltan és hevesen. Nem az egykoriakat – a „maiakat”. Orbánt imádja.

Kapcsolódó szócikkek: Orbán Viktor