Modern ​boszorkány (Modern boszorkány 1.) 271 csillagozás

Debora Geary: Modern boszorkány

Mi jut eszébe mindenkinek a boszorkányokról? Seprűnyél, nagy üst és varázsfőzetek. Ám a modern boszorkányok nem ilyenek. Otthonosan mozognak a modern technológia világában, és előszeretettel használják azt.
Jamie és Nell testvérek, mindketten boszorkányok. Egy programot készítenek, amelynek segítségével boszorkánytársadalmat építhetnek ki a világhálón. A program egy varázslat hatására érzékeli az átlagemberekre nem jellemző energiákat, és a weboldalra irányítja a talált boszorkányt. Egy nap Lauren, a 28 esztendős ingatlanügynök böngészés közben a chatszobában találja magát, ahol három nő megpróbálja meggyőzni, hogy ő boszorkány. A nő teljesen átlagos életet él Chicagóban, így elég cinikusan áll a beszélgetéshez, nem hisz a többieknek. A programban van a hiba, vagy ő egy edzetlen boszorkány, ami veszélyes lehet önmagára és a környezetére nézve is? A többi boszorkány dolga, hogy kiderítse az igazságot.

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás

364 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632614663 · Fordította: Komáromy Rudolf
364 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632614670 · Fordította: Komáromy Rudolf
Maxim, Szeged, 2014

Aervyn · Lauren · Moira · Jamie Sullivan · Nathalia Smythe · Nell · Ginia · Jenvieve Whitney Adams (Jennie) · Sophie · Mia

zuna19>!
Debora Geary: Modern boszorkány

Látom eléggé megosztó lett a könyv. Már csak azért is 5 csillagot adok neki, mert nem értem, hogy lehet ennyire kevés százalékon.
Kiskoromban mikor még nem voltam ennyire könyvmoly, akkor a filmeket és sorozatokat imádtam. Nem lehetett a tv elől elráncigálni. Természetesen nem maradt ki az életemből a Sabrina, a tiniboszorkány. Valamilyen szinten, erre emlékeztet a történet. Legalábbis a hangulata.
A szereplők, ha kicsit dinkák is, de imádni valóak. Néha a magyarázkodásukkal kicsit sokak, de alapjaiban mindegyik szerethető volt.
Az abszolút kedvencem az Nat és Jamie lett. De ha őszinte akarok lenni szép felsorolást írhatnák az aranyos karakterekről. Rengetegen voltak, kezdve a sort a gyerekekkel. A forgószál Aervyn mindenkit az ujja köré csavart. Köztük engem is. A tesói is zabálni valóak. Az egész family kedvemre való. Nellék történetét annyira elolvasnám. Kíváncsi vagyok, hogy a kiegészítő kötetet le fogják e fordítani.
Már most izgulok, hogy mi lesz a következő részben. A jó kis boszorkányközösség tuti nem okozhat csalódást ezek után.

Ashriver>!

Nagyon jó volt!
A kis Aervyn volt a kedvencem. Egyszerűen imádtam a kis csöppséget. Eleinte kicsit furcsálltam, hogy egy négy éves ilyen komolyan és felnőttesen áll a dolgokhoz, de aztán rájöttem, hogy a nagy erőhöz már ilyen korán fel kell nőnie. Bár azért ott a családja, akik segítenek neki és hagyják, hogy gyermek legyen, addig ameddig csak lehet. Lauren is elég vagány csajszi, bár azon kellemesen meglepődtem, hogy nem ő, hanem a barátnője az, aki szerelmes lett a pasiba.
Szórakoztató és üdítő volt.

Lanore P>!
Debora Geary: Modern boszorkány

Ha egy szóval kellene jellemeznem, akkor az „unalmas” lenne a megfelelő, alig történt valami ebben a könyvben… hiányzott belőle az izgalom, a pörgés, olyan semmilyen volt, és Laurent sem tudtam megkedvelni, pedig reménykedtem, hogy felnőtt főszereplőkkel valami normális történetet fogok kapni, de nem jött össze. Az egyetlen dolog, amiért érdemes volt elolvasni, az Aervyn karaktere, semmi más. Egyelőre egyáltalán nem vonz a folytatás.

Krisztina_Németh_2 P>!
Debora Geary: Modern boszorkány

Ez a történet nekem nem tetszett. Unalmas volt, semmi izgalom nem volt benne. Ez az interneten valo keresgélés már az elején sem tetszett, de gondoltam hátha szimpatikusak lesznek a szereplök, és a történet is jobb lesz, ahogy haladok vele. Hát nem igy lett. A közepe és a vége is ugyanolyan uncsi volt, és valahogy a szereplöket sem sikerült megkedvelni.

MissFortune>!
Debora Geary: Modern boszorkány

Először is – ez a borító lenyűgöző. Ezért is figyeltem fel a sorozatra. Mindegyik résznek ilyen csodaszép borítója van.
Egynek elment kategóriába tartozik. A chateleséket nagyon untam benne, főleg mikor több oldalon keresztül beszélgettek. Értem én, hogy ez volt a könyv lényege, modern boszik klubbja meg minden. Nekem nem tetszett ez a része.
Aervyn hatalmas volt! Ő a kedvencem. Nagyon cuki gyerkőc, rendkívül tehetséges.
Azt hiszem nem folytatom a sorozatot egy darabig.

brena>!
Debora Geary: Modern boszorkány

Hiper-szuper-extra-neon rózsaszín egy könyv. Néhol sok, helyenként kevés nem, nem a cukormáz kevés, még glitter is van rajta és cukor szívek. Ha pár órás könnyed, egyáltalán nem gondolkodásra ösztönző könyvre vágysz, akkor olvasd! Nekem tetszett,de csöpögött az fix:) Egy bolondos, nagy,vicces családról szól, pink szivecskés papírba csomagolva.
Tuti fogom tovább olvasni.Ha jól láttam billió része lesz még:))))
Idei legjobb borító! eddig:)

Gothic01>!
Debora Geary: Modern boszorkány

Erről a könyvről azok a plázákban császkáló, nett-fett cicababák jutnak az eszembe, akik tátott szájjal ujjonganak, amikor rájönnek, az önműködő ajtó valóban magától kinyílik, alias a megkapó külső mögött semmi érdekfeszítő nem lapul.
Nem irreális elvárásokkal közelítettem ehhez a regényhez, azokból az egy kezemen megszámolható kritikákból, amiket átfutottam és a fülszövegből leszűrtem, hogy ez nem az a könyv lesz, amiben fél oldalanként megkínoznak valakit és ahol Ed Gein vízi pisztollyal halálig tartó harcot vív H. H. Holmeszsal. Egy laza, szórakoztató olvasmányra vágytam és azzal is számoltam, hogy valamennyire gyerekesnek fogom találni, miután egy kedves ismerősöm figyelmeztetett erre. Nem azzal a céllal kezdtem bele, hogy megtaláljam benne a 2017-es év nagy kedvencét, persze akkor se panaszkodtam volna, ha ez megtörténik, hiszen ilyen kis simulékony jellem vagyok, viszont azt elvártam volna, hogy legalább nyomokban azt nyújtsa ez a történet, amit akarok. Ez nem következett be, ijesztően éles kontrasztot kaptam az erősen minimalista elképzeléseimmel. A Modern boszorkány nem könnyed, hanem… émelyítően érzelgős, túlidealizált, letargiába taszítóan pozitív. Részben gót vagyok, pesszimista és INTJ, nem kell nagy képzelőerő hozzá, hogy megsaccoljátok, mennyire sikerült beleélnem magam ebbe a groteszkül kiforgatott, szivárványos világnézetbe, amiben mindenki nyálas, végtelen szeretettel viseltetik válogatás nélkül minden és mindenki felé. Srácok, fáj beismernem a gyengeségemet, de én ezt nem bírtam. Fuldokoltam, mentőövért sikítoztam a vattacukortengerben vergődve és, ha nem kellett volna a kezeimet a felém úszó színes cukorral kidekorált fánkokba való kapaszkodásra használnom, hogy ne merüljek el menthetetlenül a szörnyű mélyben, akkor a hajamat téptem volna az összes alkalommal, amikor valakinek patakozni kezdtek a könnyei vagy más megfogalmazásban sírni kezdett és, ha továbbrugaszkodunk ebben a feltételes módban lefolytatott filozofálásban, akkor elárulom a nagy titkot, ez a hajtépés kb. két oldalanként viteleződött volna ki. És ezzel nem ért véget a buli, a kivetnivalóim a regénnyel kapcsolatban olyan hosszú sort képeznek, mint a VOLT fesztiválra bejutni akaró emberek. Azt még itt az elején nem fejtem ki részletesen, hogy bár olvastam már szektás disztópiát, vallásközpontú könyvet, egyszer sem éreztem azt, hogy az író úgy akar rám erőltetni egy világnézetet, mint ahogy Debora tette. Annak a kivesézését is későbbre hagyom, hogy mennyire sarkítottak és egysíkúak a szereplők, illetve, hogy a főszereplő valójában nem is igazán minősülhetne főszereplőnek. Ami a szirupos alaphangulat mellett a legmélyebb seb, amiből ez a kötet vérzik, hogy NINCSEN cselekmény, nincsen egy fő vonal, amin lassan, de biztosan masírozik a történet a végkifejlet felé. Az igazat megvallva ez a végkifejlet is elmenekült az őt megelőző legcsekélyebb izgalomfoszlánnyal egyetemben. Nem szól a könyv semmiről, csak kis, egymáshoz alig kapcsolódó, langyos epizódok vannak, amiket egy hasra ütéssel könyvvé gyúrtak. Az pedig hagyján, hogy nem történik semmi érdemleges, nagyobb állóvíz ez a könyv, mint a Balaton, de hogy egy-egy ilyen semmi történésen nem lehet túlugrani minimum 7x-es elismétlés nélkül, az egyenesen siralmas. Oké, hogy az ismétlés a tudás anyja, de valaki előkeríthette volna a kedves apját is, hogy kinyissa a pici száját és közölje, nem kell kapásból retardáltnak nézni az olvasót, akit szövegértelmezésből legalább egyszer elhasaltattak. :P
Teljes értékelés a blogomon:

AniTiger P>!
Debora Geary: Modern boszorkány

A kicsit zagyva indítás után azért megérintett a sztori, mert nagyon szívhez szóló volt a fiatal könyvelő-lakberendező házaspár az otthon keresésével… Magával az alapötlettel nincsen gondom és e mellett is voltak jó mellékszálak – például a Varázsvilág és a Boszorkánycsevely –, amik érdekeltek és tetszettek.

Sokkal, de sokkal szívesebben olvastam volna az eredeti széria 0,5. részét, amiben NELL a programozó boszorkány a Varázsvilág online játékon dolgozik, aminek a csak bosziknak elérhető egyszer csak bejut későbbi férje, a hacker, aki cseppet sem boszrokány. Komolyan jobban érdekelt volna az ő násztáncuk, mint ez a kis limonádé, amiben a legnagyobb csavar pusztán a távolság áthidalása és némi életmódváltás…

A szereplők cukik voltak, mindenkit szerettem. A borító csodaszép, a cím figyelemfelkeltő és itt ennyi… ha egy szimplán cukker sztorit akartam volna olvasni, akkor megérdemelné az öt csillagot, de így a hármat is alig veri nálam.

Bővebben, főleg morgolódva: https://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/07/modern-bos…

364 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632614670 · Fordította: Komáromy Rudolf
NightStar>!
Debora Geary: Modern boszorkány

Ilyen pozitív és szívet melengető történetet még nem olvastam. Könnyed, vicces, aranyos mese, sárkányok és gonosz varázslók nélkül. Az olvasó hirtelen belecsöppen egy összetartó és nagyon szerethető boszorkánycsaládba és nem is akarja elhagyni őket. Szórakoztat, kikapcsol és magával ragad egy olyan világba, ami csupa szeretet. Nélkülöz minden negatív érzést és történést. Ez minden, semmi világmegváltás. Mindenképpen kíváncsi vagyok a folytatásra.

szilvamag_>!
Debora Geary: Modern boszorkány

Azoknak ajánlom ezt a könyvet, akik egy kis varázslattal, humorral és nagy adag szeretettel fűszerezett okos, szép és vicces történetre vágynak. Egy olyan könyvre, ami meglehetősen kiszámítható és amelyben a hangsúly az emberi kapcsolatokon és a családi összetartás fontosságán van.
Bővebben: http://goo.gl/FA6M5j

Sheila_7>!

Egy férfi, aki három nővérrel nőtt fel, csak tudja, hogyan kell bánni a nők kedélyhullámzásával. Egy frászt. Egy férfi, aki három nővérrel nőtt fel, azt tudja, hogyan kell gyorsan fedezékbe bújni.

Kapcsolódó szócikkek: Jamie Sullivan
brena>!

– Ő csak négy éves. Neked mi a mentséged?

Kapcsolódó szócikkek: Aervyn
Sheila_7>!

– Moira néni, hidd el, hogy nem fekete mágiával hozták létre az internetet.
– Dehogyisnem, Sophie, különben miért ne hajtaná végre, amit ezzel a pinduri egérkével parancsolok neki?

Kapcsolódó szócikkek: Moira · Sophie
DarknessAngel>!

– A jó portréfotós egy ember külső képét mutatja meg, a kiváló pedig a belsőt.

DarknessAngel>!

A kiképzetlen boszorkány veszélyes boszorkány.

Kapcsolódó szócikkek: boszorkány · Moira
Łauraa>!

Ha az ember nem éri be egy doboz fagyival, akkor tényleg nagy a baj.

Csillux>!

Nell eltűnődött, vajon mennyit kaphat az ember egy négyéves boszorkánycsemetéért, ha eladja a neten. Helyes göndör haj, imádni való zöld szempár, és időnként huncutkodásra használt varázstehetség – jutányos áron.

AniTiger P>!

Moira: Azért zavartatod magad, mert amerikai vagy. Írországban, ahol felnőttem, a legjobb társalgások csapongók és kacskaringósak. Olykor többet tanul az ember ilyen módon, mint ha egyenes vonalban halad.

224. oldal, 15. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Moira
barbikaunatkozik>!

– Ez olyan, mint a csuklás – bólogatott lelkesen Aervyn. – Amikor a föld csuklik, az földrengést okozhat. Ez a mostani tisztára bevizezte volna a házunkat a nagy hullámokkal. Mami – vigyorgott Nellre –, ez olyan, mint a kisbabák büfiztetése. Megpaskoltam a földet, ő meg büfizett, úgyhogy most már nem kell csuklania. Azt mondja, egyszer talán majd újból megcsinálhatom, de jó sokáig nem.
– Megbüfiztetted a bolygót, édesem? – csóválta meg a fejét hitetlenkedő nevetéssel az asszony.
– Meg, és megköszönte. Akkor most jót csináltam, mami?
Nell magához szorította a fiát.
– Ez világra szóló bűbáj volt, nyuszikám.

Łauraa>!

Zárjuk ki a lehetetlent, és ami marad, bármely furcsa, biztosan az az igazság.

Modern boszorkány sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek