Világítótorony ​út 16. (Cédrusliget 1.) 98 csillagozás

Debbie Macomber: Világítótorony út 16. Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

A Cédrusliget minden kötetén azoknak a házaknak a postacímét találjuk, melyek lakóit rövidesen jó barátként üdvözölhetjük. Az elvált Olivia bírónő például továbbra is családi problémákkal küszködik: csatákat vív Charlotte-tal, a rámenős édesanyjával, de még két felnőtt gyermekével is. Osztozunk Cecilia és Ian, a fiatal tengerésztiszt fájdalmában, akik elvesztett gyermeküket gyászolják, és izgulunk is: legyen erejük megmenteni zátonyra futott házasságukat. Tanúi lehetünk, hogyan szövődik szerelem a törvények felkent őre és Jack Griffin, a Liget Krónika főszerkesztője közt, miközben mindenki küzd a megállás nélkül működő pletykagépezettel…

Eredeti megjelenés éve: 2001

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Vinton, Budapest, 2021
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635402731 · Fordította: Sillár Emőke
Harlequin Magyarország, Budapest, 2014
368 oldal · ISBN: 9789635387069 · Fordította: Sillár Emőke
Harlequin Magyarország, Budapest, 2008
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635379248 · Fordította: Sillár Emőke

Cecilia Randall · Ian Jacob Randall · Charlotte Jefferson · Daniel Sherman · Grace Sherman · Olivia Lockhart

Dors_Peabody>!
Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

Én most teljesen zavarban vagyok. Személy szerint soha ki nem állhattam a romantikus regényeket, a krimi elkötelezett és megrögzött híve vagyok. Sőt, tovább megyek. Az is teljesen érthetetlen számomra, hogy (bocsánat) hatvan év alatt bárki is önszántából romantikus regényeket olvasson. Aztán a hetven éves anyukám kért olvasnivalót a könyvtárból, természetesen romantikusat, én pedig a könyvtárosnő segítségét kértem, mert leghalványabb lövésem sem volt mit és merre keressek neki. És ezt a könyvet kaptam és vittem el anyukámnak, aki egy nap alatt elolvasta és kérte a folytatásokat. Na ez nem hagyott nyugodni, tényleg ennyire jó kis könyv ez? És egy gyenge pillanatomban kézbe vettem, hogy na lássuk a medvét! Az első ötven oldal alatt végig benn volt a fejemben: hülye vagyok én???mit olvasok?mi ez már? Aztán valahogy nem is értem hogy, elkapott a történet. Pedig akkora kliséhalmaz, hogy botrány. Minden pasi sármos, gavallér, természetesen valami titokkal övezve, a nők pedig hölgyek, okosak, olvasottak, tökéletes háziasszonyok, esküszöm mindegyik élére vasalt kiskosztümben (van ilyen?) jár. stb. Blöööeeee. De valahogy az egész működik. Szerettem a szereplőket és mint egy hülye liba szurkoltam nekik. És érdekel a történetük is. Nem mondom el senkinek, de alig várom, hogy tovább olvassam: hogy alakul az életük. Ejj, tiszta gáz. És most megyek és keresek valami nagyon-krimit. Az ember lányának mégis legyen valami tartása….

Helga_Dávid>!
Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

A Cédrusliget sorozat első kötete, melyben megismerkedünk Cédrusliget (egy apró kisváros, ahol mindenki ismer mindenkit) néhány lakójával.
Túl nagy érzelmi hullámvasútra nem kell számítania az olvasónak. Ez egy tipikus limonádé könyv, a szereplők egytől egyig hétköznapi alakok. Végig tudható, hogy happy end lesz a vége, az írónő figyel, hogy túlságosan ne zaklassa fel az olvasóit.
Engem nem sikerült annyira meggyőznie, hogy a többi részt is elolvassam.

Paulina_Sándorné P>!
Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

Kellemes kikapcsolódás volt ezen az esős napon. Pihenéshez vettem a kezembe, de nem kellett csalódnom benne. Kedves, humoros, romantikus kisvárosi történetet kaptam. Olvasás közben magam előtt láttam a tévésorozat szereplőit, de így még jobban élveztem. Kedvelem Oliviát, tetszik, ahogy bíróként dönt. Cecilia és Ian története megható volt, örültem Olivia döntésének.

klaratakacs P>!
Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

A könyv csillagozásával nagy gondban voltam. Alapvetően tetszett a könyv, ahogy váltottunk egyik szereplőről a másikra, követhetően. De igazából nem történt benne semmi eget rengető.. Vagyis csak olyan dolgok, amelyek mindenkivel megesnek, tragédiák, szerelmek, válások, titkok, szeretet, terhesség, nagymamaság, baleset…. gyakorlatilag hétköznapi életről szól, de még milyen jól! Cseppet nem volt unalmas, bár tartottam tőle.
Adva van három pár – külön örültem, hogy többségben ötvenesek a főszereplők –, akik sok mindenen túl vannak. Veszteségeken, válásokon, sok-sok élettapasztalaton. A mindennapi életüket villantja fel a könyv. kb. egy éven át. Van aki elveszti a férjét (remélem Dan és Grace sorsát látjuk még), van, aki felújítja elhidegült kapcsolatait a gyerekeivel (mondjuk nem tudtam elhinni, hogy az okos és kiegyensúlyozott Olivia 15 éve nem volt senkivel kapcsolatban, csak az őt megcsaló férje után vágyakozott), a fiatal pár Cecilia és Ian története pedig az újrakezdésről szól. (az ő történetük is érdekes, egy szinte ismeretlenül, terhesség miatt kötött házasság, majd a veszteség feldogozása).
A mellékszereplők is szerethetőek, Olivia anyukája pedig a közösségrét tevő emberek mintapéldánya.
A helyszín képzeletbeli kisváros, tengerparttal, kávézókkal, maga az idill. Egy ilyen könyv olvastán az ember szeretne ilyen helyen élni, bár nem biztos, hogy meg tudnék birkózni az állandó figyelemmel, amivel az emberek egy összezárt közösségben a másikat lesi.
Összességében nagyon jó könyv, a sorozatot biztosan folytatni fogom. Az tény, hogy nagyon amerikai, közelebb érzem magamhoz az Európában játszódó történeteket.

vywaras P>!
Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

Az írónőtől megszokott szokásos stílus: az ég kék, a fű zöld és ha vannak is nehézségek, az a család, a barátok segítségével mindig megoldódnak és minden jóra fordul. Sajnos a valóság nem ilyen, de éppen ezért van szükség az ilyen könyvekre is.

Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

Szeretnék Cédrusligeten élni. Világítótorony úton lakni, a verandáról kávézni és közben a tengert bámulni…. Semmi rendkívüli nincs a történetben, mégis olyan, mintha ott élnék köztük, ott állnék a városban és nézném, hogy mi történik a szereplőkkel.
Tetszik Debbie Macomber egyenes stílusa, közvetlensége, és humorérzéke.

Cicer P>!
Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

Ezzel a könyvvel @Avilda csábított el. Nagyon furcsa, egy csomó idegen műfajban olvasok mostanában, krimi, meg chick-lit – ki érti ezt.
De kiérdemli az 5 csillagot, persze nem indultam neki nagyon komoly elvárásokkal, de egy kedves kis kertvárosi limcsit szerettem volna, mert máshoz nem volt kedvem/erőm. Pontosan ezt kaptam, egészen cuki a történet, lehet, hogy jó pillanatomban is kapott el, de nem éreztem sziruposnak sem. Általában a romantikus vagy ilyen könnyed kategóriánál ez szokta kicsapni nálam a biztosítékot, de itt egyensúlyban volt a rózsaszín köd a feketével, a happy ending a gyásszal, fájdalmakkal. Jót tett a sok szereplő a könyvnek, és hogy nem mindenki távozott az utolsó oldalon vattacukorba csomagolva, szerelemtől ittasan pilláit rebegtetve.
Szerettem ezt a limonádét, már tudom, hogy ha nyári könnyedre lesz kedvem, van még sok rész ebből a sorozatból.

Misty P>!
Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

Előrebocsátom, nem áll igazán közel hozzám a romantikus műfaj. Anyukám nagyon szerette Debbie Macomber könyveit, el is olvasta mindet, ami csak megjelent magyarul, ezért arra gondoltam, kíváncsiságból én is elolvasom az írónő néhány könyvét.
Nos, tulajdonképpen ez nem is volt rossz. A lényeg, hogy nem kell tőle világmegváltó dolgokat, vagy nagy fordulatokat és izgalmakat várni, egyszerűen csak a könnyed szórakoztatás a célja, ezt pedig teljesíti is. Egy amerikai kisvárosban játszódik, a szereplői hétköznapi emberek, akikkel hétköznapi dolgok történnek: szerelmesek lesznek egymásba, összevesznek, elválnak, újra egymásra találnak, és persze a happy end garantált. De ez így jól is van, pont akkor csalódnánk a könyvben, ha nem így lenne.
Sok szerethető karaktert ismerünk meg a történet során, ott van például Olivia, akiről kiderül, hogy a szigorú bírónői álarc mögött egy érzelmes szív lakozik és ő is gyöngédségre vágyik, vagy az édesanyja, Charlotte, aki örökké tevékenykedik, mindenről tud és mindenütt ott van. Drukkoltam Ceciliának és a férjének, Iannak, akik egy családi tragédia (gyermekük halála) után eltávolodtak egymástól, de hamar kiderült, hogy valójában még mindig szeretik egymást. Szimpatikus volt Seth, a keményen dolgozó halász fiú, akiben több van, mint amit elsőre mutat magából, és eléggé idegesített Justine nyűglődése, aki valójában meg sem érdemelte Seth szerelmét.
Tulajdonképpen semmi különös nem történt, a kisváros lakói élték a mindennapjaikat, mégis valahogy vitt magával a történet. A sok krimi, thriller és horror között kikapcsolódásként egész jó volt olvasni ezt a – jó értelemben vett – limonádét, és úgy gondolom, néhány részre még sort kerítek a Cédrusliget sorozatból. A könyv hátulján egyébként az szerepel, hogy a Cédrusliget sorozat a Harry Potter könyvek népszerűségével vetekszik, – na, ezt azért túlzásnak tartom, de mindenesetre bőven az olvasható kategóriába tartozik.

Mazsola_78 P>!
Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

A kedvenceim Charlotte és a Randall házaspár volt. Kicsit félve kezdtem bele a könyvbe, hogy mennyire fog tetszeni (az, hogy mindenki tökéletes és jóképű férfi vagy csinos nő, az idegesített is egy kicsit :)), de nagyon tetszett a hangulata, meg is rendeltem a következő kötetet.

Lutza21>!
Debbie Macomber: Világítótorony út 16.

Egy könnyed limonádènak jó volt ez a könyv, de semmi többet nem tud nyújtani. A szereplők kedvelhetőek, de várható, hogy a végén minden jóra fordul, nem kell különösképpen izgulni miattuk.
Egyedül Dant nem értettem. Jó, jó, elhagyja a feleségét egy szó nélkül, csak úgy eltűnik, de hogy a lányait is így faképnél hagyja, ráadásul úgy, hogy az egyik az első unokáját várja? Ez felfoghatatlan volt számomra.

Light_House>!

– Észrevetted már, hogy az emberek kizárólag akkor kérik, hogy higgyél nekik, amikor valószínűleg nem lenne szabad hinned?

2.fejezet

Light_House>!

– Azt hiszem – folytatta –, a szülői lét egyik legnehezebb feladata, ha figyelned kell, hogy a gyereked elkövet valamit, amiről tudod, hogy hiba, és még a nyavalyás kisujjadat sem mozdíthatod, hogy megakadályozd.

14.fejezet

matraimelinda>!

Olivia azon tűnődött, vajon volt férje felfogja-e a helyzet iróniáját. Margie Stan kedvéért vált el a férjétől, és hagyta el a gyerekeit, és most a történelem megismétli önmagát.

Kapcsolódó szócikkek: Margie Stan · Olivia Lockhart
Aurora_Serenity_White I>!

Nehéz volt arra gondolnia, hogy már nem ildomos szeretnie őt, noha változatlanul szerette Ceciliát.

Kapcsolódó szócikkek: Cecilia Randall · Ian Jacob Randall · szerelem · szeretet
Eszty_Takács>!

Miközben szembenézett a kétségeivel és félelmeivel, megtanult valami életbevágóan fontosat. Minden, ami a boldogsághoz kell, ott rejtőzik mélyen a lelkében.

matraimelinda>!

Grace két papírzacskóban becipelte a bevásárolt élelmiszereket a házba, és letette a konyhapultra. Hétfő délután volt, egy viszonylag kellemes hétvége után. De mostanában valahogy sohasem tudhatta, mit is várhat Dantől. Voltak napok, amikor padlón volt, máskor meg feldobódott. Bár az utóbbi időben a hangulatváltozásai kevésbé tűntek szélsőségesnek.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Sherman · Grace Sherman
matraimelinda>!

Cecilia szántszándékkal ült le a televízió elé. Még ha akarja, akkor se tudta volna távol tartani magát a képernyőtől. Ian elment. Hat hónapra elvezényelték. Cecilia azon tanakodott, vajon fog-e írni. Elmehetne a könyvtárba, és küldhetne ő egy e-mail-t a férjének, de nem volt meggyőződve, hogy jól tenné-e. Pedig pontosan erre vágyott.

Kapcsolódó szócikkek: Cecilia Randall · Ian Jacob Randall
matraimelinda>!

Épp az adag utolsó darabját kaparta le a sütőpapírról, amikor megszólalt a csengő.Charlotte a bejárati ajtó felé sietett, és menet közben felkapta Harryt, nehogy a nyitott ajtórésen kiosonjon. A macska a fülébe dorombolt, miközben egyenként kinyitogatta a három zárat: az utolsót csak mostanában szereltette fel: nem fogja megkönnyíteni egyetlen tolvaj dolgát sem.

Kapcsolódó szócikkek: Charlotte Jefferson

Cédrusliget sorozat · Összehasonlítás