Végül ​hazatalálsz (Végül hazatalálsz 1.) 69 csillagozás

Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Cassie ​Carter szerető családban, a testvéreivel szoros kötelékben nőtt fel. A középiskola végeztével azonban gyökeresen megváltozott az élete: beleszeretett egy férfiba, és a szülei tiltakozása ellenére megszökött vele, összetörve ezzel az édesapja, az édesanyja és a testvérei szívét. Nagy árat fizetett azonban a meggondolatlanságáért: az élete földi pokollá változott, és csupán egyvalami jelentett reményt és vigaszt számára: az a kislány, akit a szíve alatt hordozott…

Cassie harmincegy évesen kamasz lányával, Amieevel visszatér a szülőföldjére, hogy maga mögött hagyja a múltat, és új életet kezdhessen – a férje, a sorozatos atrocitások, az örökös félelem nélkül. A testvéreivel is rendezni szeretné a kapcsolatát, de a megannyi sérelem, ki nem mondott szó, feszültség úgy tűnik, lehetetlenné teszi, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz. Az asszonynak keményen kell küzdenie, hogy talpon maradjon. Saját otthont teremtene magának és a lányának, ám az ezt lehetővé tevő önkéntes… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

General Press, Budapest, 2018
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634521495 · Fordította: Bánki Vera
General Press, Budapest, 2018
416 oldal · ISBN: 9789634521501 · Fordította: Bánki Vera

Amiee Carter · Cassie Carter · Steve Brody

Porcsinrózsa>!
Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Debbie Macomber témái széles skálán mozognak, regényei pedig nem egyformán „erősek”. Ennek a könyvének nagyon örültem, szerettem olvasni elejétől fogva. Komoly témákat boncolgat : családon belüli erőszak, egyedülálló, bántalmazott anyák nehéz sorsa. megromlott testvéri kapcsolatok, halál, gyász, újrakezdés.
Van bőven mit átgondolni olvasás közben. Bár könnyen olvasható, mégsem könnyed a négykötetes családregénynek ez az első kötete. A sorozat darabjai végigkísérik egy – egy fontos szereplő életét. Amitől „regényes” marad a mese : remélem, hogy a valósággal ellentétben itt boldog lezárásban lesz részem a könyvek végén.
Mindenképp várakozással veszem a kezembe a folytatást.

Csoszi>!
Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Könnyed kis limonádé. Nem kell sokat agyalni rajta, Viszonylag gyorsan olvasható.
Cassie erős karakter spoiler, kedveltem őt, de volt egy pont, amikor nem tudtam megérteni. A lánya, a tizenkét éves Amiee egy idő után sok volt. Steve-t sikerült a végére megkedvelnem. Cassie lánytestvérei és az ő házasságuk! Túl szép volt, hogy igaz legyen, és mikor először feltűnt Karen és Garth, valamint Nichole és Jake, sejtettem, hogy valami nem gömbölyű. spoiler Biztos, hogy elolvasom a folytatást.

nypiro P>!
Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Nekem ez a könyv most jólesett. Nem tipikus családregény, de főszerepet játszanak benne a családi kapcsolatok. A megszakadása, majd újra felvétele.
Nagyon tetszett, hogy Cassie kilépett a bántalmazó kapcsolatból mennyi mindent elért. Szépen nevelte a 12 éves kislányát, a családi hagyományokat átörökítette neki. Gördülékeny az írónő stílusa, ez nagyon tetszett, mint nagyon régen a romantikus füzetekben is. Ami kicsit elvont az értékéből az a tépelődése Steve irányában és a testvérei anyagiassága, korábbi ridegsége. Nagyszerű volt olvasni, ahogy a házát építette, milyen lelkesedéssel kitartással.
Kíváncsi vagyok mi lesz Nikol és az anyósa története.

Paulina_Sándorné P>!
Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Tetszett a történet, tele volt érzelmekkel. Néha azért vicces is volt, oldotta a komorabb hangulatot. Cassie sok nehézségen ment keresztül, de nagyszerűen helyt állt és rendbe hozta az életét. Nem semmi ereje van. Mondjuk azért haragudtam rá, amit Steve-vel művelt. Bár egy részem érti a miértet. Steve szimpatikus férfi, tetszett, ahogy Amiee-vel viselkedett. Amiee-t imádtam, annyira nagy volt a szövege. Cuki egy lány. Jókat mosolyogtam a mondatain. Cassie testvéreivel nem igazán békültem ki, csak a vége felé engedtem fel irányukban.

sztrapacska1213>!
Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Ez a gyönyörű borító egy egész jó könyvet takar. Nem tökéletes, sok benne a megszokott elem, bántalmazó kapcsolat, elhidegült testvérek, egy szomorú, magányos férfi és cuki kisgyerek. Amiee nagyon eltalált karaktere, gyerekszája, Cassie gerincessége, és a történetet átható segítőkészség sokat emelt az értékelésen. Minden kliséje ellenére ajánlom ezt az édesbús történetet.

hd_dori P>!
Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Nagyon-nagyon tetszett! Kicsit óckodtam, mert az írónőnek csak a karácsonyi könyveit ismertem eddig, de karácsony nélkül is tökéletesen működik. :D

Nagyon szerethető történetet tár elénk az írónő, szerethető karakterekkel.
Picit számomra Amiee karaktere sok volt, szerintem egy 12 éves már nem viselkedik úgy, mint ő. Ő volt a tipikus „gyerekszáj” karakter, de ehhez sokkal fiatalabbnak kellett volna lennie, hogy működjön. Viszont akkor a történet többi része nem működött volna.
Amiért még a fél csillag repült, hogy néhány helyen találkoztam logikai bakikkal. Néha az írónő vagy a fordító? nem tudta eldönteni, hogy a szereplői éppen hol ülnek, az ágyban vagy a kanapén… meg hogy ki találkozott már kivel.

Ezeken kívül egy nagyon szerethető, nagyon kedves történetet kaptam egy hétköznapi életről. Mindenképpen folytatni szeretném a sorozatot.

BakuraAndrea>!
Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Annyira lassan haladtam vele. A borítója már a legelső perctől kezdve megfogott. Talán ez a legpozitívabb dolog a könyvvel kapcsolatban nekem. A fülszöveg szerintem nem elég pontos, nagyjából persze igaz, de szerintem nem fedi a történetet. Kicsit nekem bejezetlen az egész. 3 szálon futott a cselekmény és egyiknél sem éreztem azt, hogy kész lett volna vele az írónő.

Kuri_Szilvia P>!
Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Sorozat első része. Most ismerkedünk a szereplőkkel. És meg kell mondanom, kezdenek nagyon jó. Bár nem teljesen a könnyed limonádészerű könyv, mégis kikapcsolt. Érdekelt a testvérek sorsa, hisz normál családokról beszélünk, akiket megszeretett az írónő.
Olvastatta magát, és a többit is el kell olvasnom.

könyvmorzsa>!
Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Nem lett volna ez rossz történet.
Rossz döntés, házasság, kilátástalanság, gyerek. Aztán Cassie a boldogság helyett egyedül találja magát, és a családja is elfordul tőle. Majd sok év elteltével Cassie élete felfelé kezd ívelni, és meg ismerkedik a mogorva Steve-vél. Neki is megvan a múltbeli sebe, mégis Cassie miatt, vagy épp érte túllép ezen.
Tetszett, ahogy Cassie visszatalált a testvéreihez.
Viszont voltak részek, ahol túlmagyarázósnak éreztem.

vgyb IP>!
Debbie Macomber: Végül hazatalálsz

Debbie Macomber könyvei hétköznapi emberekről szólnak, szereplőivel könnyen lehet azonosulni. És bár a regényei nem emelkednek szépirodalmi magasságokba, könnyed, szórakoztató olvasmányok, és amellett, hogy biztosítják a kikapcsolódást, emberi érzésekről, szeretetről, bizalomról, megbánásról szólnak, és mindenről, ami az élet velejárója. Mert így vagy úgy, de végül mindenki hazatalál.

Könyveslány P>!

Ugye tudod, mit mondtál nekem az udvariatlan szavakról? Azt, hogy az egész olyan, mintha kinyomnád a tubusból a fogkrémet, aztán meg azzal próbálkoznál, hogy visszatöltsd. A kimondott szavakat nem lehet visszaszívni, ezért előbb gondolkozz, aztán beszélj.

nypiro P>!

Bármikor eljöhetsz hozzánk–nyugtatta meg a férfit.
– Akkor is, ha nem hozok KFC-t?–ugratta Steve.
– Hát persze–felelte a kislány, aki komolyan vette a kérdést.
–De ha véletlenül lesz nálad egy kosár, annál jobb.

Kapcsolódó szócikkek: Amiee Carter · Steve Brody
martonka77>!

– Rosie szerint Steve-nek hanyatt kell vágódnia, ha meglát.
– Igen? És ebbe nekem is van beleszólásom?
Amiee elmerengett a kérdésen, a mutatóujjával ütögette az arcát, gondolkodott.
– Igazából nincs.
Cassie éppen ettől tartott.

Kapcsolódó szócikkek: Amiee Carter · Cassie Carter

Végül hazatalálsz sorozat · Összehasonlítás