Színes ​szálak (Orgona utca 2.) 41 csillagozás

Debbie Macomber: Színes szálak

A Színes szálak kuckója mindenkit befogad. A bolt Lydia Hoffman, a tulajdonos kedvéhez hasonlóan virágzik, és ez elsősorban Brad Goetznek köszönhető, akinek volt felesége minden szálat összekuszálna…
Elise Beaumont nyugdíjasként jelentkezik Lydia kötőtanfolyamára, amikor megtudja, hogy egykori férje meg akarja látogatni, sőt Aurora lánya örömtől repesve várja az apját… Bethanne Hamlin talán emberi méltóságát és reményeit is visszaszerezheti a „csapat”, no meg egy meglepően rokonszenves férfi közreműködésével…
Courtney Pulanskit, az apátlan-anyátlan tizenévest nagymamája cipeli uszodába, majd Lydiához is, miközben az Orgona utcai párkák csendesen és derűsen szövögetik sorsuk fonalát…

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2012
344 oldal · ASIN: B00AO2WCFA · Fordította: Oravecz Elvira
Vinton, Budapest, 2007
Harlequin Magyarország, Budapest, 2007
366 oldal · ISBN: 9789635377572 · Fordította: Oravecz Elvira

Elise Beaumont · Lydia Hoffman

Ágica102>!
Debbie Macomber: Színes szálak

Ismét egy újabb fantasztikus történetet olvashattam.

Négy nő, négy különböző sors. Bár eleinte nem nagyon szimpatizálták egymást, ahogy telt az idő baràtokká váltak, akiket érdekelte, mi van a másikkal, illetve mindig azt nézték, hogy ki hogy tud a másiknak segíteni.
Debbie Macomber mindig pozitív tulajdonságokkal öltözteti fel szereplőit. Ha akad valami gubanc, a történet végére minden a helyére kerül. Pont ezért szerethetőek az írónő történetei.

Debbie Macomber: Színes szálak

Ez is ugyanolyan kedves történet volt, mint az előző rész. Négy teljesen eltérő életkorú, helyzetű, érdeklődésű nőtt most is a kötés hozott össze. Kezdetben esélytelen volt, hogy egyáltalán valamilyen kapcsolat létrejöjjön köztük, de a végén barátokká váltak. Mindegyiküknek meg kellett vívniuk a saját csatájukat az élettel, az élet nehézségeivel, de végül sikerült. Mindebben segítségre voltak a kötőtűk, a fonalak és a zoknik, amiket együtt kötöttek.

Paulina_Sándorné P>!
Debbie Macomber: Színes szálak

Kicsit fura volt, hogy a váltott szemszög, nem a férfi és női főszereplő között váltakozott, hanem a kötőklub tagjai között. Az elején kicsit idegesítő volt. Nem igazán tudtam megkedvelni egyik szereplőt sem, mindegyikben volt valami, ami idegesített. Lydia stílusa furcsa volt, nem mindig tetszett a viselkedése Brad-del szemben. Courtney és Andrew nagyszerű párost alkotnak spoiler Bethany ügyes volt, a volt férje azt kapta, amit megérdemelt.

Ani249>!
Debbie Macomber: Színes szálak

Egy új csoport kezd a fonalboltban tanulni. Így újabb 3 nő életét ismerhetjük meg Lydia élete mellett. Ebben a részben Brad kimondottan ellenszenves volt. Nem tetszett a döntése! Jó volt, hogy feltűntek az első rész szereplői is.

NyZita>!
Debbie Macomber: Színes szálak

Ha valaha is egy agresszív, dühöngő támadó akadna az utunkba egy sötét sarkon, óvatosan közelítsük meg, nyomjunk a markába egy tetszés szerinti Debbie Macomber – könyvet, majd lassan hátráljunk el! Az írónő könyvei öt másodperc alatt szinte traszszerű állapotba nyugtatnak bárkit!

A Színes szálak sem kivétel. Békésen kötöget mindenki, akinek keze van, macska alszik az ablakban, könyvklub, cukrászda, nyugdíjas úszóedzés, rózsák a kertben, lasagne a sütőben… Csupa hétköznapi szereplő, újak és az előző kötetből megismertek egyaránt, akiknek a sorsa végül meseszerűen boldog fordulathoz ér.

A borító pedig elképesztően jó: egy az egyben mint egy „eső-kandallótűz-szoba-doromboló macska” háttérzaj videó a YouTube-on :D

lotti531>!
Debbie Macomber: Színes szálak

Őszintén bevallom ezt a könyvet a borítója miatt kölcsönöztem ki, egyszerűen imádom. Pozitívan csalódtam Macomberben, szeretném a többi könyvét is elolvasni. A szereplők szerethető, hétköznapi figurák voltak, reális élethelyzeteket mutatott be. A vége kicsit tú „rózsaszínre” ilyen nincsre sikeredett, de romantikus lelkületű vagyok és talán az Orgona utcába sikerül.

kiruu P>!
Debbie Macomber: Színes szálak

Sajnálom, hogy ennyit vártam ezzel a könyvvel. Debbie jól ír, bár hibákat gyakran észreveszek, nagyon aranyos könyvei vannak.
Soha nem lelkesedtem a fonásért, mégis van benne valami varázslatos. Nagyon tetszett ez a könyv is. Örülök, hogy Lydiával minden rendben, és Brad.. :)))
Courtney volt a kedvencem, talán, mert majdnem velem egyidős. Elise része is jó lett a végére. Igazán kellemes olvasmány volt.

gyorgyj>!
Debbie Macomber: Színes szálak

Aranyos történet, hétköznapi élethelyzetek, négy ember, akit összeköt egy közös hobbi. Nem olvastam a sorozat többi részét, de sort fogok keríteni rá.

vgyb IP>!
Debbie Macomber: Színes szálak

Éppen olyan kedves kis történet, mint az első. Szerintem annyira átérezhető, mert ezekkel a dolgokkal mindannyian találkozunk a hétköznapi életünkben.

ponyponypony>!
Debbie Macomber: Színes szálak

Ugyanolyan cuki volt, mint az első rész, ha nem még cukibb :) Második Macomber könyvem, de folytatom a sort… :)

kiruu P>!

– Szia, Gyönyörűségem! – üdvözölt Brad […]. – Hogy érzed magad ezen a ragyogó délutánon?

nypiro P>!

Az asszony boldogan átadta a feladatot, de úgy érezte, figyelmeztetnie kellene a férfit. Ha egyszer elkezdett olvasni, nehéz volt abbahagynia, mert a fiúk tovább akarták hallgatni a hobbitok történetét. Örökké azzal bombázták, hogy “még egyet, nagymama, még egyet”, vagy “csak a lap aljáig”. Kértek és könyörögtek, s végül sosem tudott nemet mondani. Gyakran egy óra is eltelt, mire le tudta kapcsolni a villanyt. Mégis elégedett volt, mert az unokái megtanulták, hogy az olvasás örömöt okoz, és remélte, hogy a könyvek ugyanolyan fontos szerepet fognak játszani az életükben, mint az övében.

Kapcsolódó szócikkek: Elise Beaumont
nypiro P>!

Én, Lydia Anne Hoffman, elhatároztam, hogy nyomot hagyok a világban. Visszatekintve, ez elég nevetségesen hangzik, de egy évvel ezelőtt valóban így éreztem.

Kapcsolódó szócikkek: Lydia Hoffman
landi72 P>!

A kézimunka sok feszültségtől megszabadított.

Kisanna>!

Elsőként Jacqueline érkezett.
– Visszajöttem – jelentette be, amint beviharzott a boltba. Ő mindig nagyszerű
belépőkkel érkezett. A nővéremmel szerettük ezeket a műsorokat, bár néha bosszantott. Mint mindig, Jacqueline most is úgy nézett ki, mint valami dáma, minden szál haja a helyén. Egyszer azt mondta, hogy egy jó hajlakkra mindig lehet számítani. Nevettem volna, ha ezt nem komolyan mondja.

landi72 P>!

Szeretem, ahogy a kötés összehozza az embereket. Bár meglehetősen különbözőek voltak – személyiségükben, családi hátterükben és korban is –, kezdték élvezni egymás társaságát.

Kapcsolódó szócikkek: kötés
landi72 P>!

„Imádom a jó fonalat és a jó olvasmányokat. Az egyetlen dolog, ami legalább akkora öröm, mint a kötés, az az olvasás élvezete.”
Priscilla A. Gibson-Roberts, a „Simple Socks, Plain & Fancy”
és az „Ethnic Socks & Stockings” című könyv szerzője

40. fejezet bevezető idézete