Susannah ​kertje (Orgona utca 3.) 34 csillagozás

Debbie Macomber: Susannah kertje

Ez az év a változások éve…
Susannah-nak nehéz döntéseket kell meghoznia,mert édesanyja már képtelen az önálló életre,ráadásul önfejű lányával is meggyűlik a baja.Visszatér szülővárosába hogy elrendezze a családi ügyeket és elvarrja a régi szálakat.Közben rájön, hogy nem minden olyan mint amilyennek egykor látta.Kamaszkori szerelme , Jake nyomtalanul eltűnt, balesetben meghalt bátyjáról pedig kiderül hogy annak idején zűrös ügyekbe keveredett. Susannah azzal szembesül hogy vannak ösvények amelyek zsákutcában végződnek, de némelyik kert még mindig virágzik és zöldell…

Eredeti megjelenés éve: 2006

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2013
338 oldal · ASIN: B00BJFX8RW · Fordította: Hanny Norbert
Harlequin Magyarország, Budapest, 2008
368 oldal · ISBN: 9789635379224 · Fordította: Hanny Norbert

nicosia P>!
Debbie Macomber: Susannah kertje

Nekem nem jött be ez a sorozat. Próbálkoztam a 3. résszel is, de kusza, nemis igazán romantikus, és valahogy olyan összeszedetlen. Macióomber nem az én szerzőm.

Ani249>!
Debbie Macomber: Susannah kertje

Ebben a részben már nem 4 szemszögből, 4 nő életét ismerhetjük meg. A főszereplő Susannah, aki visszatér, hogy segítsen az édesanyjának átköltözni és beilleszkedni. Érdekes csavarok vannak a történetben.

NyZita>!
Debbie Macomber: Susannah kertje

Egészen az utolsó fejezetig facsartam az agyam, hogy ugyan mi köze mindennek az Orgona utcához, az ott megismert szereplőkhöz, a kötőklubhoz, satöbbi. Hát tulajdonképpen semmi. Még. Viszont az egyértelműen kiderült, hogy a későbbiekben majd biztosan ott találjuk Susannah-t is. Jó kis történet volt, a fonal- és kötőtűhiány sem jelentett nagy gondot, élvezetes sztori volt, na! :) és kimondottan érdekes élmény néha olyan romantikus történeteket is olvasni, ahol a szerelmesek nem a tízes-húszas, de még csak nem is a harmincas éveiket tapossák. Igazi szívmelegető, debbiemacomberes történet, mint egy jóleső bögre kakaó vagy egy zacskó csokis süti. Az írónőtől megszokott módon csupa olyan elemmel, amely mindig kellemes érzéseket kelt az emberben: család, barátság, hazatérés, virágoskert, vacsora bekészítve a hűtőben…

A krimiken edződött olvasó esetleg még a nagy csavarra is idejekorán rájön, de Susannah kutatása elveszett, kamaszkori szerelme után még így is nagyon kellemes olvasmány. Ezúttal sem csalódtam a szerzőben.

Paulina_Sándorné P>!
Debbie Macomber: Susannah kertje

Kellemes kikapcsolódást nyújtott a könyv. Kedvelhető szereplők voltak, bár Chrissie-t nem egyszer fel tudtam volna pofozni. Idegesítő egy lány volt. Nem semmi az, ami egy rossz lépés miatt Susannah családjának át kellett mennie, bár ő csak most tudta meg. A férjét szimpatikusnak találom.

Misty P>!
Debbie Macomber: Susannah kertje

Nem igazán kedvelem a romantikus műfajt, de ha mégis ilyet olvasok, akkor gyakran előfordul, hogy Debbie Macomber valamelyik könyvét veszem elő. Ezt a könyvet egy kihívás miatt olvastam, és végül nem is volt olyan rossz.
Susannah középkorú nő, férjjel, két nagy gyerekkel, boldogan élhetné az életét, de ő mégis egyre többször gondol kamaszkori szerelmére. Elutazik szülővárosába idős édesanyjához, azzal az ürüggyel, hogy édesanyját rábeszélje, költözzön egy idősotthonba, de titkolt célja az, hogy felkutassa Jake-et, régi szerelmét.
A könyv első felét meglehetősen nehezen olvastam, vontatott volt, nem történt semmi, csak unalmas párbeszédek Susannah és kissé szenilis édesanyja között, huzakodtak az idősotthon miatt, aztán hamarosan megérkezett Susannah lánya, aki csak a saját feje után volt hajlandó menni, így vele is folyton vitatkozott Susannah. Nagyjából a könyv felétől egy kicsit érdekesebb lett, történt néhány rejtélyes esemény, bejöttek új szereplők a képbe; például szerettem Susannah barátnője, Carolyn és Dave, a kertész kapcsolatának kibontakozását.
A könyv vége szerintem kifejezetten jól sikerült; sok dologról kiderült, hogy egyáltalán nem az, aminek látszik, a részletek összeálltak egy értelmes egésszé, a történet végén pedig volt egy nagy csavar, ami nekem nagyon tetszett. Végül emiatt jobb lett az értékelésem, mint amit eleinte gondoltam.

Anndi85>!

Csapongó volt ez is.
Azért döntöttem emellett a rész mellett, mert a következő megint Alixról fog szólni, és Suze benne lesz…

ZsKeller >!
Debbie Macomber: Susannah kertje

Susannah beköltözteti édesanyját az idősek otthonába, mert felejtései, emlékezet kiesései vannak. Miközben a szülői ház berendezését csomagolja eltűnik egy-két tárgy, a lánya váratlanul megjelenik, és eszébe jut első szerelme, akivel szeretne találkozni.
Kellemes, romantikus, szórakoztató, és érdekes csavarok is vannak benne. Jó volt elolvasni.

kiruu P>!
Debbie Macomber: Susannah kertje

Egy kicsit szomorú voltam a Fonal Bolt hiánya miatt, de a könyv felétől kezdve megvolt bocsájtva.
Susannah olyan szereplő, aki számomra teljesen semleges. El voltam vele, nem zavart.
Érdekes családja van, az egyszer biztos. Nem gondoltam volna, hogy megtud lepni ez a könyv, de mégis. Nagyon régen lepődtem meg ennyire. Jake és Doug…Hát, nem semmi az biztos.
Joe nagyon szimpatikus volt, viszont Chrissie nem igazán. 20 évesen ennyire gyerekesen venni az életet…
Tetszett ez a könyv, és kíváncsi vagyok a folytatásra.

vgyb IP>!
Debbie Macomber: Susannah kertje

A címe alapján mindig azt gondoltam, hogy ennek a Susannah nevű nőnek van egy kertje, abból árul virágokat az Orgona utcában. De nem! Teljesen másról van szó :)) a történet első felében aztán elég kiszámíthatók voltak a fordulatok, ennek ellenére persze olvasmányos, a végére azonban Debbie Macomber mindent felfordít, és alaposan meglepi az olvasókat (engem legalábbis meglepett). Tetszett nagyon.

Kisanna>!
Debbie Macomber: Susannah kertje

Kicsit kilóg az Orgona utca sorozatból,nem ott játszódik, és a megszokott szereplők is hiányoznak.

nypiro P>!

Carolyn háza is és az odavezette út is éppen olyan volt, mint iskoláskorukban, Susannah mégis úgy érezte, hogy a hasonlóság csupán látszólagos. Semmi nem az, aminek látszik. A múlt és a jelen homályossá vált, és Susannah már a saját nek a valódiságát is kezdte megkérdőjelezni.

kiruu P>!

– Jean, annyira örülök, hogy itt vagy!
Vivian egyre gyakrabban tévesztette össze Susannah-t a nagynénjével. Halott nagynénjével.
– Anya, Susannah vagyok.
[…]
– Tudom!

Kisanna>!

Másnap reggel Susannah sétált egyet édesanyja kertjében, mert egy kis békére vágyott. Nyaranta gyakran ugyanígy tett odahaza, elgyönyörködött a virágaiban, mélyen magába szívta az illatukat, majd megtervezte a napját.

ZsKeller >!

Brigitte olyan volt, mint egy egzotikus orchidea, amely beszorult egy sor napraforgó közé.

Orgona utca sorozat · Összehasonlítás