Próba ​szerencse (Kisvárosi álmok 2.) 23 csillagozás

Debbie Macomber: Próba szerencse

Buffalo Valley lakóinak újabban minden okuk megvan a derűlátásra. Lindsay boldog feleség, barátnője, Maddy pedig felvirágoztatta a Fő utcai vegyesboltot. Sarah-nak azonban meggyűlik a baja kamasz lányával, és amíg nem tesz pontot egy befejezetlen ügy végére, addig nem meri kimutatni Dennis iránti szerelmét. Brandon megint találkozgatni kezd Joanie-val, de türelmetlenségével majdnem tönkreteszi újból bimbózó kapcsolatukat. Heath, a bankár hasztalan csapja a szelet Rachelnek, aki immár egész héten nyitva tartja jól menő pizzázóját. Jeb McKenna súlyos baleset következében elveszti fél lábát, és azóta emberkerülő, mogorva alak. Csakhogy Maddy látja a felszín alatt rejtőző kedves, érzékeny férfit, és megpróbálta kicsalogatni a remetebarlangjából. Buffalo Bobnak végre teljesül leghőbb kívánsága, de arra nem számít, hogy ezzel bonyodalmak egész sora zúdul a nyakába…

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2010
368 oldal · ISBN: 9789635381036 · Fordította: Gärtner Zita
ISBN: 9789635386918

Jeb McKenna

klaratakacs P>!
Debbie Macomber: Próba szerencse

Debbie Macomber nagyon-nagyon jól tud kisvárosi történeteket írni, egyszerű történet, hétköznapi emberek és problémáik, melyeknek mindig napsugaras a megoldása. Ettől lesznek a könyvei olyan komfort-olvasmányok, ahogy komfort-ital egy forró csoki télen. Semmi különös, csak jólesik.
Második részről van szó, minden szereplőt már ismerünk, a fő szál pedig Maddy, a friss beköltöző története a bölénytenyésztő Jeb-bel. Akinek később megtudjuk spoiler a teljes neve, ilyet sem hallottam még. A kapcsolatuk spoiler, de ezt néhány klisés „mindketten félreértjük a másikat” beszélgetéssel rendbe hozzák. Aranyosak, de nekem jobban bejött pl. Sarah küzdelme a kamaszával és a titkával, amit megint nem értettem miért nem lehetett kinyögni éveken át. Volt néhány hirtelen lánykérés is, az én kevéssé romantikus lelkemnek nem is annyira érthető ez a „szeretlek, azonnal elveszlek” felfogás. Minek?
Ettől függetlenül az egész alaphangulata, a kisváros, az egymással békében élő emberek kellemessé teszik a könyvet, időről-időre örömet adnak.

Paulina_Sándorné P>!
Debbie Macomber: Próba szerencse

Számomra igazi romantikus történet volt. Benne volt minden, ami szükséges, hogy kellően elvarázsoljon a történet. Imádtam Maddy-t, szimpatikus volt, kedves, aranyos lány. Jeb-t bírtam, megértem, hogy miért viselkedett úgy, ahogy. Tetszett, ahogy hatott rá Maddy. Jó volt figyelni kettőjüket. Calla remélem észhez tér, de valahogy úgy vagyok vele, hogy megérdemli, amit az apjánál átél. Jó tanulópénz az neki. Az anyját sajnálom, de valahogy máshogy kellett volna csinálni a dolgokat a lányával. Buffalo Valley szimpatikus hely, tetszenek az ott élő emberek.

Félix>!
Debbie Macomber: Próba szerencse

Nem tudom miért, de a Debbie Macomber könyveknek imádom a borítóját. Mindegyik nagyon tetszik. A történet is tetszett, jó volt, hogy egyszerre több szálon futottak a cselekmények. Örülök, hogy a vége happy end lett. Mindenki összejött mindenkivel (vagyis csak azzal, akivel akart). Szívesen látnám ezeket a történeteket filmben is, de persze csak a könyv olvasása után.

nypiro P>!

Az egyik legnagyobb ajándék, amit egy apa adhat a gyerekének, az az anyja iránti szerelme.

Kapcsolódó szócikkek: Jeb McKenna

Kisvárosi álmok sorozat · Összehasonlítás