Pelikán ​köz 311. (Cédrusliget 3.) 37 csillagozás

Debbie Macomber: Pelikán köz 311.

Olivia nem is sejti, ítéletével milyen kutya-macska viszonyra kárhoztatta Zachet és Roseie-t. a szülők egymást váltják a családi házban a gyerekek mellett, és közben sokkal többet tudnak meg egymásról, mint a házasságuk alatt. A bírónőt egyre rámenősebben próbálja visszahódítani a volt férje, hódolójának Jacknek ellenben nem fűlik hozzá a foga, hogy megküzdjön az asszony szerelméért. Roy McAfee, a magánnyomozó komoly előrelépést ér el a panzió vendégének titokzatos halála ügyében: kideríti a személyazonosságát, sőt még azt is, hogy az illetőt valószínűleg megmérgezték…

Eredeti megjelenés éve: 2003

Harlequin Magyarország, Budapest, 2014
384 oldal · ISBN: 9789635387199 · Fordította: Hanny Norbert
Harlequin Magyarország, Budapest, 2008
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635379262 · Fordította: Hanny Norbert

pasztornenagyeva>!
Debbie Macomber: Pelikán köz 311.

Ennyi szereplőt még egy könyvben sem találtam. Eleinte kapkodtam a fejem,hogy ez ki,az ki,ki kivel van,ki kitől vált el,van külön. Eleinte valami borzasztó volt,nehezen is indult számomra a cselekmény. A könyv felére már megismertem őket, és elfogadtam a természetüket.Mégis Cliff az,- aki lovakat tart egy tanyán-, egy mellékszereplő nyerte el a tetszésemet.Róla igazán megtudnék többet is.

Paulina_Sándorné P>!
Debbie Macomber: Pelikán köz 311.

Imádom Olivia bíró döntéseit. Nem tudom, hogy ezeket a való világban is meg lehetne-e tenni, de szerintem egy-két esetben jobb lenne. Most is nagyon jó döntést hozott. Jack-et továbbra is kedvelem, bár az elején egy kicsit megráztam volna, de szerencsére magához tért. Szeretek Cédrusliget lakóiról olvasni.

Kuri_Szilvia P>!
Debbie Macomber: Pelikán köz 311.

Egyre jobban magával ragad a történet. Már ismerem a szereplőket, várom mi történik velük. Nagyon jó, hogy ebben a részben 3 pár is boldogságra lelt, és sejtem, hogy itt nem ér véget a történetük, és fel fognak tűnni a többi részben is.
Olivia egy furcsa ítéletének köszönhetően( megint megtett) , egy kis csavar a válásban, és a végén mégis együtt marad a pár.
Szuper, már legalább tudjuk ki volt a titokzatos hulla, bár még mindig rejtély, mit keresett a fogadóban.

Light_House>!
Debbie Macomber: Pelikán köz 311.

Egyre jobban kedvelem Cédrusligetet, és az ott élőket. Már vannak kedvenc karaktereim, akik sorsáért kicsit jobban szorítok.
Rejtély egy része megoldódott, de még mindig vannak kérdések, amik válaszra várnak.

AgiJovi>!
Debbie Macomber: Pelikán köz 311.

Valahogy kevésbé tetszett ez a rész, mint az első kettő. Az az igazság, hogy kezd benne egyre jobban idegesíteni a sok ismétlés, nem értem miért kell még a könyvön belül is újra meg újra leírni, hogy ki kicsoda. Legalábbis én így éreztem.
A könyv női szereplőitől pedig néha a hajamat tudnám tépni, hihetetlen mennyire túlbonyolítják az életüket. :-)

Fairymysz>!
Debbie Macomber: Pelikán köz 311.

Még mindig szeretem ezt a sorozatot, ezekkel a hétköznapi, normális emberekkel. Igaz, néha kiakasztanak a női szereplők, mert olyan idiótán tudnak viselkedni olykor-olykor. Csak a saját életüket bonyolítják. És igazság szerint remélem, hogy a továbbiakban elhagyja az író az „elváltak/szétmentek/szüntet tartanak aztán újra összejönnek” sémát. Kezd unalmassá válni. :)

Ninácska P>!

A férfi halkan elnevette magát.
– Mindig ilyen hepciás vagy?
– Igen, és ha ez eddig nem tűnt fel, az azt jelenti, hogy nem figyeltél eléggé.
– Lehet felzárkóztató órákat venni? – kérdezte Jack, miközben hátradőlt a székében.
Olivia elmosolyodott.
– Megoldható.

105. oldal - Pelikán köz 311. (Harlequin Magyarország Kft., 2008)

Ninácska P>!

Grace Sherman arcáról csöpögött az izzadság. Július közepe volt, és a délutáni hőségben rátapadt a póló a bőrére. Belemártotta a hengert a festékes vödörbe, és sima mozdulatokkal szétterítette a halványsárga festéket hálószobája falán. Könyvtáros volt, és hiába vett ki számtalan könyvet karbantartási praktikákról, nem nagyon ment neki a felújítás és a javítgatás.

16. oldal, 2. fejezet - Pelikán köz 311. (Harlequin Magyarország Kft., 2008)

Cédrusliget sorozat · Összehasonlítás