Megtört ​szívek kézikönyve (Végül hazatalálsz 2.) 33 csillagozás

Debbie Macomber: Megtört szívek kézikönyve

Nichole és Leanne, meny és anyós egy cipőben járnak: mindketten épp kiléptek az igencsak fájdalmas házasságukból, hogy egy új és jobb életet kezdjenek. Egymást támogatva járják be a megannyi próbatétellel teli utat, és összeállítanak egy listát is, amelynek a segítségével sikerrel küldhetik le az akadályokat. A Megtört szívek kézikönyve lesz az ő útmutatójuk az előrejutásban, bármit is tartogasson számukra a jövő – legyen az egy újabb megoldandó probléma, vagy egy-egy jóképű férfi képében talán maga a szerelem.
Vajon hogyan veszik az eléjük gördülő nehézségeket, és miként fedezik fel ismét önmagukat meg a világot? A Debbie Macomber Végül hazatalálsz című kötetében megismert szereplők története igazán felemelő és inspiráló; megmutatja, hogy a barátság, a szeretet, az újrakezdés és a remény mi mindenhez ad erőt a mindennapokban.

Eredeti megjelenés éve: 2016

General Press, Budapest, 2019
400 oldal · ISBN: 9789634522614 · Fordította: Bánki Vera
General Press, Budapest, 2019
400 oldal · ISBN: 9789634522621 · Fordította: Bánki Vera

Nyikolaj Jancsenko · Rocco Niquist

Porcsinrózsa >!
Debbie Macomber: Megtört szívek kézikönyve

A sorozat második kötete legalább olyan lebilincselő, olvasmányos és szórakoztató volt számomra, mint az első. Lassan, ráérős történetmeséléssel feltárul előttünk a család története a három lánytestvér sorsán keresztül. Ebben a kötetben a legfiatalabb gyermek élete, nehézségei mutatkoznak meg.
A szereplők jellemrajza, temperamentuma, vagánysága vagy éppen jellemtelensége annyira vérbő, valósághű, hogy gyakran derültem, vagy éppen agybajt kaptam tőlük olvasás közben, és hangos véleményt fogalmaztam meg, keresetlen szavakkal.
Szépen tükröződött a párkapcsolatokban az amerikai társadalom gőgös férfiuralma, a nők kiszolgáltatottsága, lenézettsége. Haragosan osztogattam a nem túl hízelgő jelzőket, amikor a válás után a férfi még mindig tulajdonának tekintette az elvált feleségét, és beleszólt a nő újabb párválasztásába.
Nem célom itt tartalmat ismertetni, mert az értékelésnek nem is ez a célja, feladata. Arra ott van a fülszöveg. Aki szereti a romantikus, szórakoztató családregényeket, annak nagyon szívesen ajánlom.

Ani249>!
Debbie Macomber: Megtört szívek kézikönyve

Nagyon szép könyv az újrakezdésről. Hogy tud talpra állni az anyós és meny a válás után? Hát készítenek maguknak egy útmutatót, és egymást támogatva igyekeznek betartani. Hogy kezdenek új kapcsolatba? Mi van ha az ex bekavar? Elgondolkodtató némely helyzet.

Polyák_Margit P>!
Debbie Macomber: Megtört szívek kézikönyve

Mindig nagyon nehéz újra kezdeni. Főként, ha a válás csúnyán folyik le. Hosszadalmas és gyötrő. Nichole szeretné lezárni a múltat, de basáskodó férje nem akarja elengedni.
Mindeközben egy új, másik férfi lép az életébe és Nicole – szerintem tök joggal – nem mer bízni saját érzéseiben sem.
Érdekes és kellemes olvasmány volt újra kezdésről, bizalomról, reményről, félelemről.

vgyb IP>!
Debbie Macomber: Megtört szívek kézikönyve

Kedves kis történet az újrakezdésről. Nyikolaj mondjuk kicsit idegesítő volt számomra, a Seannal történt dolgok pedig visszaköszönnek Debbie Macomber egy másik könyvéből (talán az Orgona utca valamelyik részéből, ott is ugyanez a helyzet), de ettől függetlenül élvezhető volt.

Vanda_Zsolnay P>!
Debbie Macomber: Megtört szívek kézikönyve

Nagyon tetszett az első rész. Azonnal elkezdtem a másodikat. A történet folytatódik, de mégse. Mindkét rész önállóan is megállja a helyét. De az első jobb volt nekem. Ez a rész nem lett újraolvasós könyv, de egy könnyed romantikus ellazulós könyvnek éppen tökéletes
Nichole kezdeti bizonytalanságát és kínlódását Roccoval szemben nem nagyon értettem. Két év alatt az életünk legnagyobb szerelmét is el lehet felejteni, nem még egy hűtlen férjet. Örült volna hogy talált végre egy ilyen álompasit mint Rocco.
… Nyikolaj… Hát róla csak annyit, hogy olyan volt mint egy buta hisztis bakfis. Nem is tudtam elképzelni a karaktert, mert mindíg egy fiatalembert láttam, aki nem tudja hol a helye

frenci>!
Debbie Macomber: Megtört szívek kézikönyve

Aranyos regény, mint Debbie Macomber eddigi olvasott történetei. Ebben a könyvben a vállás utáni tovább lepésről szól. Cassie is megjelenik a regényben, ami nagyon tetszett. Az ő sorsának alakulásáról is megtudhatunk néhány információt. Kíváncsi vagyok a többi kötetre is.

Evodia>!
Debbie Macomber: Megtört szívek kézikönyve

Ezt ki lehet olvasni pár óra alatt, na jó két este volt. Tetszik a két látószög és az alapfelállás feleség-anyós mégha exek is. A többi része viszont nem elég valószínű nekem. Nem feltétlenül szeretem összehasonlítani a kidolgozott és nem annyira kidolgozott Macomber könyveket, van persze egy sablon, amit az írónő mindig ugyanúgy vél bonyolítani, és vannak apró eltérések ettől. Viszont életrekelnek így is a figurák, akkor is ha olyakor figura-szerűek maradnak, a természetes reakciók hiányától.
Összességében sok jobb van nála, de egy könnyed sztorinak jó. Engem jókor talált, folydogált itt-ott a könnyem, azt nem tudom konkrétan min, de így volt jó.

nypiro P>!

– Mire felocsúdok, teát fogok kortyolgatni eltartott kisujjal.

Kapcsolódó szócikkek: Rocco Niquist
nypiro P>!

– Azért adni kenyér, hogy elmondjam, amit nem tudok szavakkal mondani. Az egész lényem szomjazta ezeket a szavakat. Ragyogó szemmel nézett rám, sugárzott belőle a vágyakozás. Megfogta a nyakamat, magához húzta a fejemet, és a száját az enyémre tapasztotta. Képtelen vagyok leírni, mit tett velem a csókja, amelyet a testem minden porcikájában éreztem. Azonnal válaszoltam, úgy nyíltam ki a csókjától, mint egy sivatagi virág, amikor a felhőszakadás elárasztja a kiszáradt talajt. A szívem úgy vert, hogy attól féltem, kárt tesz a bordáimban.

Kapcsolódó szócikkek: Nyikolaj Jancsenko

Végül hazatalálsz sorozat · Összehasonlítás