Kisvárosi ​karácsony / Postán rendelt menyasszony 57 csillagozás

Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony

Kisvárosi ​karácsony
Derült égből villámcsapásként éri dr. Jane Pattersont, amikor boldognak hitt házassága összeomlani látszik egy fiatal és vonzó nő felbukkanása miatt, aki szemet vetett a férjére, Calre. Hónapokon át tartó érzelmi gyötrődés után a házaspár úgy dönt, hogy külön folytatják életüket, ezért Jane a gyerekekkel visszatér ifjúkora helyszínére, Kaliforniába, Cal pedig a farmon marad, hogy szembenézzen kétségeivel. Jane vívódik a megbocsátás reménye és az új élet ígérete között. Vajon mennyire erős a házasságba vetett hitük? Visszatalálnak-e egymáshoz, mielőtt eljő a karácsony?

Postán rendelt menyasszony
Miután a vőlegénye faképnél hagyja az oltárnál, Caroline Myers összetört szívét két nagynénije próbálja gyógyítani. A jó szándékú, ám kissé túlbuzgó idős hölgyeknek köszönhetően Caroline Alaszkában találja magát, ahol egy furcsa szertartás egy vonzó idegennel váltott csókkal végződik. És másnap a lány karikagyűrűvel az ujján ébred… Újdonsült férje,… (tovább)

Eredeti cím: Small Town Christmas

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Vinton, Budapest, 2019
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634488934 · Fordította: Zinner Judit
Vinton, Budapest, 2019
336 oldal · ISBN: 9789634488941 · Fordította: Zinner Judit
Harlequin Magyarország, Budapest, 2010
336 oldal · ISBN: 9789635381135 · Fordította: Zinner Judit

zuna19>!
Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony

Az első történeten csak felhúztam magam. Tiszta ideges voltam a szereplők miatt. Idegesített, hogy ennyire hagyták magukat befolyásolni. A második történet nagyon vicces és romantikus volt. Nagyon tetszett. A főszereplők nagyon édesek voltak. Összességében nagyon jó könyv. Szórakoztató kikapcsolódást nyújt a hétvégére.

zia P>!
Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony

Első DM könyvem és azt kell mondjam nem csalódtam benne, azt kaptam, amit vártam. Akárcsak egy egyszer megnézős romantikus film, amilyeneket akkor szoktam keresni, ha se agyam, se kedvem nincs máshoz.
Az első történet tetszett kevésbé. Idegesített az összes szereplő. Nem értem kommunikáció helyett miért kell hallgatni és pletykákból kikövetkeztetett félreértések miatt összeveszni, ahelyett, hogy őszintén megbeszélték volna a dolgokat.
A második történet jobban tetszett. Cuki volt és vicces. Kedveltem a szereplőket, a két nagynénivel és az ő „teájukkal” az élen. :)
Egyszeri olvasásnak nagyon jó válsztás volt ez a könyv. Könnyed hangvételű, kedves, nem viseli meg a lelket és gondolkodni se kell rajta. Tökéletes kikapcsolódás, ha valami könnyű olvasmányra vágyom. Biztosan fogok meg az írónő könyvei közül böngészni a könyvtárban.

sarahangel>!

Kisvárosi karácsony:

A történet középpontjában egy házaspár áll, két gyerekkel, akik egy texasi kisvárosban élnek.
Jane-nek váratlanul megbetegszik az édesapja, ezért – eredetileg – két hétre elutazik a gyerekekkel az anyukához, hogy a támasza legyen, és mint szakmabeli is segítsen, mivel orvos.
A kisvárosban váratlanul felbukkan Cal első menyasszonyának – aki egykor faképnél hagyta őt az esküvő előtt – a barátnője, Nicole, és rendesen felkavarja az állóvizet. Majdnem 10 év telt el a meghiúsult esküvő óta, de mint kiderül, ő már titokban akkor is odavolt Cal-ért és még azóta sem tudta kiverni a fejéből. Mondhatnánk, hogy ez mennyire romantikus, de cseppet sem az. Mivel ezt a nőt az sem tudja eltántorítani a céljától, mikor megtudja, hogy Cal azóta már családos ember. Cal ugyan rá sem néz, de a nőnek mégis sikerül elérnie, hogy a kisvárosban pletykák keljenek szárnyra, amik felfújva terjednek tovább. Így mire Jane hazaér és neki is a fülébe jutnak a dolgok, természetesen balhé lesz….

Nem volt ez rossz történet, mert gyorsan és könnyen lehetett olvasni, de a bajkeverő Nicole meglehetősen idegesített. Mint ahogy az is, hogy – bár kihangsúlyozták, hogy mennyire barátságos ez a város, és alapvetően nem is volt rosszindulatú szinte senki, de – milyen pletykás mindenki, és a házaspárt illetően is az volt a benyomásom, hogy sok hűhó semmiért. Valahogy felfújták a kis dolgokat is, és néha úgy éreztem, hogy az alapvető bizalom hiányzik. Akkor kaptak csak észhez, mikor már a válás is szóba került.
Ja, és a fülszöveg nem igazán pontos. Nem egy évre váltak szét, „csak” pár hónapra.

*****

Postán rendelt menyasszony:

Caroline-t nemrég majdnem az oltár előtt hagyta faképnél a vőlegénye, ezért az apja nagynénjei úgy döntenek, segítenek neki kilábalni a mélabúságból azzal, hogy férjet kerítenek számára. A társkereső hirdetésben elnyeri a tetszésüket egy szimpatikus alaszkai fiatalember. Így aztán Caroline nevében levelet írnak, fényképet mellékelnek, majd miután több száz jelentkező közül őt választja ki a férfi, a nagynénik elküldik Caroline-t egy alaszkai „nyaralásra”. A lány nem érti, októberben miért pont oda küldik „nyaralni”, annyira nincs is kedve hozzá, de nem akarja elrontani a nagynénik lelkesedését, így aztán belemegy a dologba. Mire leendő férje elé kerül, már kicsit be van csiccsentve a nénikék alkoholos teája miatt, és abban a hiszemben van, hogy a helyiek a turisták tiszteletére szoktak fogadást adni, így mielőtt észhez térne, már feleség lesz belőle. ;)Természetesen innen már gyorsan lelepleződnek a nagynénik, de nincs mit tenni. Caroline szeretné megsemmisíteni a házasságot vagy elválni, plusz hazautazni, de a férj nem enged. Így aztán kényszerűségből úgy telnek a napjaik, hogy közben akarva-akaratlanul, de ismerkednek egymással.

Aranyos kis történet, bár meglehetősen meseszerű, és az a nagy szerelem is elég gyorsan jött a férfinál szinte rögtön, a lánynál is csak pár hét kellett hozzá, de nem is kell az ilyen történetektől sok valósághűséget várni, és akkor lehet élvezni. ;)

hd_dori P>!
Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony

Hát kissé szívom a fogam, mert ennek a karácsonyi regényecskének sem sikerült karácsonyi hangulatot teremtenie. Idén valahogy belenyúlok ezekbe a nem karácsonyi karácsonyi sztorikban. A két kisregény kb. köszönő viszonyban sem volt a karácsonnyal, éppen csak megemlítették a végén az ünnepet. :(
A két történet közül olvasás közben a Postán rendelt menyasszony tetszett jobban, de miután becsuktam a könyvet és átgondoltam mit is olvastam… tejóisten… nesze neked Stockholm-szindróma… XD Csak kissé light-osabb változatban…
Szóval mindkét sztori harmatgyenge volt. Az elsőben a kommunikáció hiánya volt iszonyat bosszantó, a másodikban pedig Paul makacssága és Caroline… hát… balféksége. Kicsit csúnyábban akartam írni…xD

Na mindegy… szóval nuku karácsonyi hangulat… csalódás volt… :(

Harlequin Magyarország, Budapest, 2010
336 oldal · ISBN: 9789635381135 · Fordította: Zinner Judit
Kasztana>!
Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony

Gondoltam a melegben jól jó egy kis karácsonyi történet. Az írónő más karácsonyi regényei tetszettek, de ez valami rossz komédia.
Fülszöveg alapján egyből a második kisregénnyel kezdtem, mert az első nem tűnt valami jónak. Mondhatni két közepes történetből a Postán rendelt menyasszony volt a jobbik.
Messze elmarad az írónő már megszokott történeteitől. Sajnálom az olvasásra fordított időt, de legalább pár kihíváshoz használható volt.

NyZita>!
Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony

Először is hadd adjak hangot mélységes felháborodásomnak: a borítón látható egy cuki róka, de a könyvben nyoma sincs! Eeeeeember, a róka miatt kezdtem neki!!!!!! :D

No mindegy, rókával vagy a nélkül ez a kötet két, körülbelül egy-egy Romana – füzet hosszúságú sztorit tartalmaz. A „2 karácsonyi történet” helyett én bizony inkább a „nagy karácsonyi hisztizés” alcímet biggyesztettem volna a borítóra. Két bolhából elefántot csináló, síró-rívó nőszemély vergődését követhetjük nyomon Texasban illetve Alaszkában. Ha ezt a két némbert egy-egy tollvonással lazán kihúznám a történetből, rendben is volnánk, mert minden más jól el van találva, szinte filmszerű: a rodeó, a pletykás kisváros, a férfifaló könyvtáros-kisasszony, a kötögető indián asszonyok, a két sunyi nagynéni, a kocsmatöltelék alaszkai trógerek. Ja igen, és a karácsonyi hangulat tényleg minimális, aki arra vadászik, inkább más olvasnivalót válasszon!

Paulina_Sándorné P>!
Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony

Az első történet nem igazán tetszett. Jane nagyon makacs volt, nem tetszett, hogy nem harcolt azért, akit állítólag nagyon szeret. Inkább mindjárt elment. Jó Cal sem az a bőbeszédű fajta. A második történet már sokkal jobban megfogott. Imádni valóak voltak a nagynénik, sokat mosolyogtam olvasás közben. Szimpatikusnak találtam Caroline-t és Paul-t, jó párost alkottak. Jó volt a történetük is.

ggizi>!
Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony

No ezek legalább a jobbik fajtából valók voltak. Az elsőnek ráadásul mintha olvastam volna már az előzményeit is anno, bár sok már nem rémlik belőle (bár ezek a történetek nem is arra születnek, hogy emlékezetesek legyenek, hanem főleg kikapcsnak, amire rendben is vannak). A másik meg azért tetszett, mert a zord és rideg alaszkai tájon játszódik egy zord és kevésbé rideg alaszkai pasival, aki házassági hirdetéssel keres magának feleséget. Egy mese habbal féle sztori, de kit izgat :)

Kuri_Szilvia P>!
Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony

A második történet jobban tetszett. Imádnak a nagynéniket. Jó alap, szerethető szereplők, vicces jelenetek.
Az első részről: Már a fülszöveg is kicsit becsapós, mert nem pontosan így kezdődik, de pont ezértspoiler nem lett szimpatikus a feleség. Kicsi idegesített is, de összességében egy kis kis kikapcsolódás volt.

B_Bernadette>!
Debbie Macomber: Kisvárosi karácsony / Postán rendelt menyasszony

A könyvet olvasva Obelix szavai jutottak eszembe: „Bolondok ezek a rómaiak!”
A két történet közül a második tetszett jobban.
Az első inkább egy kicsit idegesítő volt nekem, szinte nem volt szereplő, aki szimpatikus lett volna.
A második igazán kedvesen indult, kicsit mesésen, nekem egy darabig olyan volt, mintha egy régebbi korban játszódna.
Szórakoztató, egyszer olvasós romantikus kötet.

Jagika P>!

Akkor keress magadnak egy könyvet, és olvass!

Kapcsolódó szócikkek: könyv · olvasás
Jagika P>!

Lassan szállingózott a hó, s csillogó, érintetlen takaróval borította a tájat.

Kapcsolódó szócikkek: hóesés