Ketyeg ​az óra (A Manning család 3.) 26 csillagozás

Debbie Macomber: Ketyeg az óra

Jamie képtelen tovább hallgatni biológiai órája intő ketyegését, s régi barátjához, Rich Manninghez fordul örökbefogadással kapcsolatos tervével. A közvetítő szervezet elutasítása után a lány művi megtermékenyítésen töpreng, bár viszolyog, hogy vadidegen legyen gyermekének apja. Richet kéri a „baráti szívességre”, akit a férfinem tökéletes példányának tart. Rich elfogadja a neki szánt feladatot, de szerinte a gyermeknek alapvető joga, hogy házasságban szülessen, legfeljebb a szülők utána elválnak. A titkos házassággal megpecsételt terv lelepleződik, a „felek” pedig azon kapják magukat: az alkalmi kapcsolat már nem csak papíron, hanem a szívükben is él…

A Manning család

Eredeti cím: Marriage of Inconvenience

Eredeti megjelenés éve: 1992

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Romantika télen-nyáron Harlequin Magyarország · A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2009
270 oldal · ISBN: 9789635380435 · Fordította: Erdeős Zsuzsanna

Paulina_Sándorné P>!
Debbie Macomber: Ketyeg az óra

Nem semmi volt, amit ez a két ember – Jamie és Rich kínlódott. Nagyon aranyos párost alkottak egyébként, de sokszor idegesített Jamie stílusa. Valahol vártam, hogy a barátságukból ez lesz. Volt egy-két rész, ahol jókat mosolyogtam rajtuk. Rich elég hirtelen, ez nem mindig jön jól.

Kuri_Szilvia P>!
Debbie Macomber: Ketyeg az óra

Olyan könnyed olvasmány, amiben azért van egy komoly téma is: gyerekvállalás. Jamie még nem olyan idős, hogy aggódnia kellene azon, hogy még nincs gyereke, de ne feledjük 1992-ben íródott, és akkor más idők jártak.
Aranyosak együtt, de kicsit idegesítőek is. Folyton elbeszéltek egymás mellett. Egyébként nincs túlbonyolítva, és bár sorozat, és egy családról szól a többi történet, önmagában is érthető.

Debbie Macomber: Ketyeg az óra

Nagyon tetszett ez a könyv. Annyira vicces az egész történet. Szerettem a két főszereplőt is. Sokkal jobb volt mint az előző rész.

NyZita>!
Debbie Macomber: Ketyeg az óra

Irtó aranyos és irtó kiszámítható történet :D Mert na vajon mégis mi lehet a végkifejlet, ha a hősnő, gyerek utáni mérhetetlen vágyában a legjobb barátját kéri fel az apaszerepre a mesterséges megtermékenyítéshez, ráadásul nagy ravaszul, persze csakis a nemes cél érdekében, még össze is házasodnak? Hát persze, hogy öröm-boldogság. Bár a hatkötetes sorozatban ez már a harmadik titokban megtartott esküvő, és még a fele hátravan – úgy látszik, ebben a családban senki sem szereti nagy nyilvánosság előtt intézni az ilyesmit.

Viszont Richard az eddigi legviccesebb Manning testvér, úgyhogy ezen a könyvön rengeteget nevettem. Volt is rá alkalom bőven, hisz a két főszereplő gyakorlatilag végig félreértette egymást, jöttek is a banális helyzetek csőstül :D Van is egy olyan érzésem, hogy ez talán a következő rész ellensúlyozásaként lehet, hisz a soron következő fivér, Paul, egyelőre még nős és boldog családapa, szóval hogy ebből romantikus regény lehessen, jó eséllyel valakinek el kell válnia vagy drasztikusabb esetben meghalnia…

vadnarancs P>!
Debbie Macomber: Ketyeg az óra

Klassz kis történet! Pontosan ilyesfajta kikapcsolódásra vágytam :)

Debbie Macomber: Ketyeg az óra

Könnyed olvasmány volt meg mi egymás, ami egy romantikus könyvbe kell. Viszont nem értem ,hogy minek felfújni Jamienek harminc éves korában azt, hogy még nincs gyereke. Kissé mániákusan akart gyereket, úgy éreztem. Rich már szimpibb szereplő volt. Volt humora is meg mi egymás. Végső soron egy napos olvasásnak jó volt.

Eda94>!

Remek könyv!

Ez volt az első könyvem, amit elolvastam Debbie Macomber -től, és megfogott, azóta többször is elolvastam, Kifejezetten tetszik, hogy nincs túlbonyolítva egyszerűen csak valóságos. És épp ez benne a jó!

baba03 P>!
Debbie Macomber: Ketyeg az óra

Vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Könnyed, cukormázas történetre számítottam, amit részben meg is kaptam. Az eleje nagyon tetszett, remekül szórakoztam a történeten. Hihetetlenül jókat nevettem, amikor elmentek az ügyvédhez, hogy megírassák vele a spoiler. Kíváncsi voltam, hogyan tudják majd kivitelezni Rich tervét, bőven láttam benne buktatót. :-) Olyan cukik voltak, aztán számomra mindent elrontottak azzal, hogy mennyire félreértették egymást. Ahelyett, hogy megbeszélték volna a dolgaikat, feltételezték, hogy mit gondol a másik. Persze megértem, hogy mindketten pórul jártak az előző kapcsolatukban, de rengeteg aggódástól megkímélhették volna magukat, ha kicsit is őszintébbek egymáshoz. Aztán a vége megint tetszett, jó kis csapatot alkotnak. A Manning család többi tagja is felkeltette az érdeklődésemet, biztosan olvasom majd az ő történetüket is.

krisztina0419>!
Debbie Macomber: Ketyeg az óra

Aranyos, csak kicsit a Manning család történetei hasonló sztorin alapulnak.
Egy férfi és nő találkoznak kicsit szenvednek,aztán titokban összeházasodnak, és rettegnek,hogy elmondják Manning papának és mamának. Milyenek ezek a szülők??? Gyerekevő óriások???Hogy ezt olvastam 3. alkalommal kicsit unalmas. :S És még van 2 Manning kötet. Vajon olvasok valami újat, vagy előre megmondhatom a sztorit. :D
Kicsit azt hittem mikor elkezdtem ,hogy Catherine Anderson Coulter családjára fognak hasonlítani. De nem.

Jassal>!
Debbie Macomber: Ketyeg az óra

Nagyon jól indult. Teszik az írónő humora. Viszont egyre idegesítőbbé vált a főszereplők folyamatos elbeszélése egymás mellett. A végére már nem idegesített, csak untatott. Szóval – az aranyos humora ellenére – nem ez lett a kedvenc könyvem.

zuna19 >!

– Szeretnélek összeismertetni egy munkatársammal.
– Kivel?
– A neve Bill Hastings. Tetszeni fog.
– Magas, sötét hajú és jóképű?
– Igen, nem és nem.
– Akkor tényleg nekem való – mondta Jamie nevetve, és félretette az étlapot.

zuna19 >!

– Nézzük, hogy jól értem-e – mondta végül. – Nem akarsz tőlem semmit, csak egy kis… biológiai hozzájárulást. Hozzásegítenélek, hogy gyereked legyen, és ennyi.

Iloonka>!

– Tényleg le kellene szednünk a fát – mondta. Jó pár nap eltelt már a karácsony óta.
– Leszedni a fát? -tiltakozott rich. – Nem tehetjük!
– Miért nem?
– Mert a kicsi is látni szeretné.
– Rich! – suttogta Jamie bizalmasan, a kezét a hasán nyugtatva. – Van egy hírem számodra. A kicsi úgy döntött, mégsem akar megszületni. A lábfejével kapaszkodik a bordámba, és azt mondja, jó így neki.

Iloonka>!

– Senki nem ordibál velem , ha a mikróba akarom szárítani a zoknimat – tette hozzá Jason, majd nagyot húzott a söréből.
– Te tényleg megmikrózod a zoknidat?
Jason vállat vont. – Tegnap este elfelejtetem áttenni a mosott ruhát a szárítógépbe. Munkába kellett mennem. Egyetlen választásom volt: vagy a mikró, vagy a kenyérporító

59. oldal - 60. o

Iloonka>!

– Ezekkel az esküvőkkel teljesen kiborítotok minket – folytatta Eric. -Éppen elég baj, hogy a húgaitok titokban mentek férjhez, de soha nem hittem volna, hogy ti, fiúk is képesek vagytok ilyen trükkökre. Nagyon szeretném tudni, mikor lesz már végre egy igazi esküvő a családban.
– Diane – nak és nekem igazi esküvőnk volt – emlékeztette apját Paul.
– De a Manning családból senki nem volt ott – emelte fel a hangját Eric. – A fiú bevonul, kihajózik Alaszkába és nős emberként tér vissza.

Iloonka>!

Amikor Fullerton doktor ünnepélyesen bejelentette, hogy lányuk van, Rich csodálkozva, meglepetten nézett Jamie- re.
-Lány? -kérdezte, mintha kételkedne az orvos szavaiban.
-Akarja talán ellenőrizni? -kérdezte a szülésznő Jamie-re kacsintva.

Iloonka>!

– Nem baj, hogy nem fiunk lett?
– Megőrültél? Mindig is lányt akartam. Csak félrevezetésből lelkesedtem a fiúkért – Rich nagyon gyengéden lehajolt, és megcsókolta a lánya homlokát.

NyZita>!

– Hozhatok még valamit? – kérdezte Rich. – Egy párnát… a kötésedet… egy könyvet…
– Ne légy már ilyen készséges! – mondta Jamie ingerülten.
– Nocsak, nocsak, icipicit talán ingerlékenyek vagyunk ma este.
– És ne próbálj felvidítani! Engem most nem lehet.
– Hát akkor csak ülök, és imádlak.

Epilógus

A Manning család sorozat · Összehasonlítás