Ha ​te nem lennél (Végül hazatalálsz 3.) 26 csillagozás

Debbie Macomber: Ha te nem lennél

Beth Prudhomme az ország másik felébe menekül a szerető, de kontrollmániás anyja elől, hogy végre saját maga dönthessen az élete nagy kérdéseiben. Festőművész nagynénjéhez, Napsugárhoz költözik Portlandbe, és zenetanárként vállal munkát egy helyi középiskolában. Egy randivacsorán megismerkedik Sammel, aki gyökeres ellentéte Bethnek. Egy magának való, tetovált autószerelő, az a fajta, akitől a szülei a leginkább óvták. Kezdetben nem is szimpatizálnak egymással, egy váratlan autóbaleset azonban mindent megváltoztat. Beth a lábadozása során mindenben számíthat Sam segítségére, ám az összecsiszolódásuk így sem problémamentes. A lány a túlbuzgóságával nemcsak Samet haragítja magára, de a nagynénje rég eltemetett fájdalmait is újra a felszínre hozza.
Debbie Macomber Új kezdetek című sorozatának újabb kötetében a szerelem határtalanságát boncolgatja. Vajon lehet közös jövője két teljesen különböző embernek? És újrakezdhetik-e, akik már évtizedekkel korábban lemondtak egymásról?

Eredeti megjelenés éve: 2017

General Press, Budapest, 2020
412 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634524113 · Fordította: Szigeti Judit
General Press, Budapest, 2020
412 oldal · ISBN: 9789634524120 · Fordította: Szigeti Judit

papramona>!
Debbie Macomber: Ha te nem lennél

A történet szerintem kerek, egész és teljesen egy rózsaszín vattacukor. Olvasatja magát, nem kell közben gondolkozni túl sokat, könnyed kikapcsolódás.
Fél csillagot levontam, mert a 312. oldalnál konkrétan kidobtam volna az ablakon! Ehelyett csak az ágyra dobtam és fújtattam egyet pft hangosan, aztán kellett fél óra pihenő. Samet 3x vágtam volna agyon péklapáttal a hülyeségei miatt, annyira logikátlanul cselekedett, és ezt háromszor is összehozta.
Elliet az év anyukáját szívem szerint a Holdra lőttem volna fel, csak oda jeggyel.
A legjobban a baleset utáni részek tetszettek, kedves sorok voltak, jól esett olvasni.
Sok tanulsággal szolgál a könyv. Nagyon szerettem, fellélegeztem, amikor Beth kiállt magaért végre valahára, mert mindenkinek ki kell állni magáért, nem szabad, hogy elnyomásban éljünk. Amire még felhívja a könyv a figyelmet, azok a különféle okok, mögöttes tartalmak, hogy mindenki más okból kifolyólag haragszik vagy neheztel a másikra, amely egy életen keresztül is kísérhet minket, de mindig van remény az újrakezdésre, és megint csak az őszinte, nyílt beszélgetés a kulcs a másik felé a második esélyhez.
Végezetül, mit tanultunk még? A nagy igazságot, hogy a pokolba vezető út is jó szándékkal van kövezve. Néha csak inkább nem kell megpróbálni, segíteni a másiknak, még a legjobb szándék ellenére sem, mert többet árt mint használ, ezt már én is megtapasztaltam sajnos.

Kuri_Szilvia P>!
Debbie Macomber: Ha te nem lennél

A sorozat harmadik része, mégis teljesen érthető önálló olvasásként. Bár felbukkan pár ismerős, nem szorosan kapcsolódó az előzőekhez.
Nagyon jó érzés volt olvasni, hogy Beth ellen mert mondani és elköltözött. A nagynéni nagyon szimpatikus volt. Jó pár vicces jelenetnek és szócsatának lettünk a részesei.
A nyomozás egy kis plusz izgalmat vitt a történetben és napsugárról is több dolgot megtudhattunk.

könyvmorzsa>!
Debbie Macomber: Ha te nem lennél

Addig tetszett amíg Beth a kórházban volt. Aranyosak voltak, ahogy óvatosan közeledtek egymás felé. Sam is szimpatikus volt, ahogy magában viaskodva látogatta Beth-et.
Aztán ahogy haladt előre a történet egyre értetlenebbül olvastam. Mert spoiler

vgyb IP>!
Debbie Macomber: Ha te nem lennél

Szeretem az ilyen könyveket, mert egy-egy fáradt időszakomban kikapcsolnak, nem nagyon kell gondolkodni, csak halad a történet előre, és mi is haladunk a nem túl bonyolult eseménysorozattal.
Nichole és Rocco karaktere már ismerős volt az előző részből, itt pedig a barátaikat ismerhetjük meg. Örültem annak a momentumnak, hogy Beth a sarkára állt, és elköltözött otthonról, hogy végre a saját életét élje. A könyv vége felé azonban, mikor beleavatkozott a szerettei életébe, egyáltalán nem volt szimpatikus, és ez vissza is vont az értékelésemből. Nyilván emberek vagyunk, követünk el hibákat, jót szeretnénk másoknak, de ennyire azért ne…
Kikapcsolódásnak mindenesetre nem volt rossz.

Erika_Bogár I>!
Debbie Macomber: Ha te nem lennél

Szívesen olvasom Debbie Macomber könyveit, mert könnyű kikapcsolódást jelentenek egy hétvégére, de legfeljebb egy hét alatt általában végére értem a regényeinek. Ezek a lapok azonban nehezen fogytak, pedig alapból semmi gond nem volt sem a történettel, sem a szereplőkkel… vagy mégis? Volt egy pillanat, amikor úgy éreztem, Beth teljesen olyan, mint anyja, valahol érthető, hiszen ezt a példát látta. Sam döntését egy részről megértettem, és sajnáltam őt. Másrészről viszont úgy gondoltam, azért ő okosabb, realistább ennél. Talán épp ezért volt nehezebb ez a könyv az eddigieknél, mert olyan témákat boncolgatott, amiknél gyakran nincs romantikus meogldás…

Agnesa_Porteleki>!
Debbie Macomber: Ha te nem lennél

Nagyon tetszett a történet,ez a történet a megbocsátásról szólt,és arról,hogy ne itéljünk első látásra,én megszerettem Beth-t,mert nagyon jó lelkű nő volt,már az anyját nem nagyon kedveltem,mert irányitás mániás volt,hiszen felnőtt lánya volt,akinek az életét ő akarta irányitani,de viszont nagyon megsajnáltam,mikkor végre kiöntötte a szivét Napsugárnak,vagyis a nővérének,és megtudott végre bocsátani önmagának,mert ugye az a legnehezebb,végre a két testvér egymásra talált annyi év után…Beth-nek nem kellett volna beleavatkozni mások életébe,de én szerintem,ha nem teszi akkor Napsugár soha nem lehetett volna boldog Peterrel,és Sam sem tudta volna legyőzni a félelmeit..ami Beth-nek köszönhetően sikerült,és igy boldog lehetett az egész család…egyszóval nekem tetszett ez a könyv,mert tudni kell megbocsátani…

frenci>!
Debbie Macomber: Ha te nem lennél

Ez a történet is tetszett. Előző regény szereplői aktív résztvevők, bár Samről és Bethről szól a könyv. Napsugár és Peter életéből lehetett volna egy kicsit több, őket érdekesebnek találtam.

Ágica102>!

– A pokol csúnya szó.
– Nem fogok egy dollárt fizetni a pokol szó miatt – motyogta Rocco.
– Megint kimondtad. Két dollár!
Rocco felnyögött.

Ágica102>!

– Használhattok más szavakat is a csúnyák helyett – javasolta Owen segítőkészen.
– Igaz, de tudod, hogy néznek rám, amikor úgy káromkodom, hogy a hurka életbe?

Végül hazatalálsz sorozat · Összehasonlítás