Álomszövők (Orgona utca 1.) 48 csillagozás

Debbie Macomber: Álomszövők

Lydia új fonalboltot nyit az Orgona utcában, s hogy növelje forgalmát, kötőtanfolyamot hirdet. Három jelentkező akad: az egyik Jacqueline, az elkényeztetett úrinő, aki elhidegült a férjétől, és ha nem vigyáz, a fiát is elveszítheti; a másik a szeretetreméltó Carol, aki epekedve vágyik kisbabára, de úgy tűnik, álma sosem válik valóra; a harmadik pedig a gyakorlatias Alix, a szemközti videotéka hóbortos eladója, akit szobatársa bűnéért ítéltek közmunkára. A négy nő sorsa úgy fonódik össze, mint tarka szálak egy kötésmintában. Lydia boltjában azonban nemcsak nyitott ajtóra, hanem nyitott szívekre is találnak, miközben az Orgona utcai párkák csendesen és derűsen szövögetik az emberi sorsok fonalát…

Eredeti megjelenés éve: 2004

Harlequin Magyarország, Budapest, 2007
366 oldal · ISBN: 9789635377565 · Fordította: Borostyán Csilla, Gärtner Zita
Harlequin Magyarország, Budapest, 2007
338 oldal · ISBN: 9789635384990 · Fordította: Gärtner Zita, Borostyán Csilla
puhatáblás

Lydia Hoffman

Debbie Macomber: Álomszövők

Ezvegy csodálatos történet, mélyen megérintette a lelkemet. 4 teljesen különböző nőt hoz össze a véletlen, vagyis a kötés (Ami nekem is fontos, mindennapjaim részét képezi. Évekkel ezelőtt hasonló élményekben volt részem egy kedves kis fonalboltban, ami sajnos már egyideje megszűnt és nagyon hiányzik.) Mind a 4 nőnek nehéz élethelyzetekkel kell szembenézni, melyek többször is megkönnyeztettek. Szerencsére a végén minden helyrekerül…és a kötés- és a fonalak szeretete továbbra is megmarad.

Ani249>!
Debbie Macomber: Álomszövők

Helyes történet 4 teljesen különböző nő ismerettségéről és barátságáról. A helyszín Lydia fonalboltja, ahol a nők összegyűlnek, hogy megtanulják kötni. Más korosztály, más életkörülmények, de mindenkinek megvan a maga titka és gondja. Végére sok mindent megtanulnak önmagukról és rengeteget változnak.

S_Évi P>!
Debbie Macomber: Álomszövők

Az alapötlet nem volt rossz, de sajnos mégsem tetszett a könyv. Imádom a váltott szemszögből megírt könyveket. Megismerhettük négy nő életét, eddig minden rendben is van, de komolyan fontolgattam, hogy amikor Lyiára kerül a sor, azt átugrom! Az elején elmeséli, hogy kétszer gyógyult fel a rákból, majd később minden egyes alkalommal elismétli. Ő másról sem tud beszélni, pedig annak már vége, kész, meggyógyult, fonalboltot nyitott, jött egy férfi is az életébe, de nem, neki csak a rák a témája! Tehát nagyon elszúrták ezt a regényt.

Áfonya74>!
Debbie Macomber: Álomszövők

Először a borító fogott meg. Imádom az ilyen, rajzolt-boltos-házas borítókat. Majd beleolvastam, és nem tudtam letenni. Imádtam, ahogy megismerhettem szépen sorban a szereplőket, részese lehettem a mindennapi gondjaiknak, és mindez annyira természetesen hatott, hogy akármelyikünk élete lehetne! Legjobban Jacqueline karaktere fogott meg, kicsi hasonlóságot véltem felfedezni kettőnk között, csak én az anyósomat fogadtam el ennyire nehezen, és szerettem meg mostanra! :) A végére rájöttem, hogy hogy én is nyitni akarok egy kézműves boltot!!!

vikiniki2>!
Debbie Macomber: Álomszövők

Aranyos történet. Az egyetlen problémám vele, hogy néhol a szereplők viselkedését nem éreztem valósághűnek, főként a férfiakét. De hát, mint tudjuk a romantikus könyvek mindig idealizált képet mutatnak, úgyhogy ennyi belefért.

kiruu>!
Debbie Macomber: Álomszövők

Szerintem nagyon cuki könyv. Lydia nagyon jó fej, tökre megkedveltem és a futár is ahhh…Örülök, hogy a könyv végére Jacqueline észhez tért, mert a férjét is bírtam. Carolt borzalmasan sajnáltam, de minden jó, ha a vége jó. :) Hát Alex számomra furi volt, de megbékéltem vele a könyv végére. Szeretném elolvasni a folytatást. :))

lotti531>!
Debbie Macomber: Álomszövők

Szeretem a „hétköznapi” emberekről szóló sorozatokat, ahol „átlagos” gondokkal küzdenek. A szereplők érdekes, színes egyéniségek voltak. Legjobban Alix és Tammy Lee karaktere tetszett. Komolyan, Tammy Lee családi hasonlatai elég viccesek voltak.
Nem tudom, hogy ki tervezi Macomber könyveinek a borítóját, nagyon tetszenek, a borító miatt kezdtem el olvasni :)))
A könyvben ill. Macomber stílusában az idegesít, hogy a fejezetek az összes szereplővel foglalkozik és a következő fejezetben összefoglalja, hogy mi történt eddig az illetővel. Nem leszek kétszínű, volt, hogy sorozat részek között eltelt egy év és azon gondolkodom, hogy mi is történt, de itt 20 oldalanként újraolvasom, hogy mi történt eddig :(

Christine1>!
Debbie Macomber: Álomszövők

Nagyon tetszett! Nincs hosszas bevezető, rögtön lekötötte a figyelmemet. Valóban életszerű a tartalom és pont ezért tetszik, bárkivel megtörténhet. :)

NyZita>!
Debbie Macomber: Álomszövők

Tündéri könyv, könyvesbolttal, cukrászdával, virágüzlettel, és immáron fonalbolttal is engem bármikor meg lehet venni.

Egy csepp realitás nincs a történetben, mindenkivel megtörténik a lehető legrosszabb, de aztán persze minden jóra fordul. De hát egy helyes kis romantikus regénynél ez a minimum! A több szálon futó történetek mindig gyorsan olvashatóak, így ezzel is remekül lehet haladni. Biztosan folytatom majd az Orgona utcai sorozatot, remélhetőleg a további szereplők is olyan szerethetőek lesznek, mint a Carol-Lydia-Alix-Jaqueline négyes.

… és nem kötöttem vagy tíz éve, de most valószínűleg fogok :)

ponyponypony>!
Debbie Macomber: Álomszövők

Jajj, teljesen beszippantott :) Egy nap alatt , éjjel kettőig befejeztem. Most azonnal el kell kezdenem a második részt !

landi72 P>!

„Egy kötő kezében a fonal olyan eszközzé válik, amely összeköti a szívet és a lelket.”

nypiro P>!

Megbecsülök és értékelek minden egyes napot, mert tudom, mennyire becses dolog az élet.

nypiro P>!

Lehet, hogy már elmúltam harminc, de egy lánynak mindig szüksége van az anyjára.

nypiro P>!

Egyszer megkérdeztem apát, isten miért nem engedi meg, hogy tudjuk, mit hoz a holnap. Azt válaszolta: ajándék, hogy nem ismerjük a jövőt, mert ha tudnánk, nem vállalnánk felelősséget az életünkért, a boldogságunkért.

S_Évi P>!

Szeretek kötni. Tökéletesen megnyugtat, amit nem is tudok teljes egészében megmagyarázni. Az ismétlődés, ahogy a fonal körültekeredik a kötőtűn és szemmé formálódik, célt, eredményt, haladást ad a dolgoknak. Amikor az egész világod darabokra hullik, sóvárogsz a rend után. Ezt találtam meg a kötésben. Azt is olvastam valahol, hogy a kötés még hatásosabban csökkenti a feszültséget, mint a meditáció.

landi72 P>!

„A fonal formálja a szemet, a kötés összekovácsolja a barátságot, a kézimunka pedig összeköti a nemzedékeket.”

landi72 P>!

Az egyik, amiért szeretek kötni, hogy a kötők közösségében lehetek. Bármikor,
amikor olyasvalakivel találkozom, aki köt (általában nő, de nem mindig), az olyan,
mintha egy elveszített barátot találnék meg újra. Nem számít, hogy alig néhány
másodperce még idegenek voltunk, mert azonnal közös nevezőre jutunk. Bárhol tudunk
beszélgetni. Beszéltem már kötőkkel az orvosi rendelő várójában, sorban állás közben
az élelmiszerboltban. A hibás leírások rémtörténeteit mondjuk el egymásnak, és
mesélünk a be nem fejezett munkákról. Mindnyájan szeretünk mesés fonalakkal
hencegni, és természetesen megbeszélni az éppen aktuális munkadarabunkat.
– Azt akarom, hogy mások is fedezzék fel azt az elégedettséget és büszkeséget,
amelyet én érzek, amikor befejezek egy munkát, amit annak készítek, akit szeretek.
Azt hiszem, így tudtam a legjobban leírni az érzéseimet.

Kapcsolódó szócikkek: kötés
nypiro P>!

A rákkal való küzdelmem azt is eredményezte, hogy nem veszek mindent természetesnek, főleg az életet nem. Minden egyes napot örömmel üdvözlök.

Kisanna>!

– Felhívtam az áruházat – mondta az asszony. – Jövő héten elviszik a bababútort.
– Sajnálom – motyogta Doug, és a szőnyeget bámulta.
– Én is. Kimondhatatlanul.
Doug kinyújtotta felé a kezét.
– Jól megleszünk mi ketten is.
– Igen – súgta Carol, és megszorította az ujjait, így lesz. Így kell lennie.

Orgona utca sorozat · Összehasonlítás