A ​szökés (Star Trek: Voyager 2.) 13 csillagozás

Dean Wesley Smith – Kristine Kathryn Rusch: A szökés

A ​Delta Kvadránsba került Voyager csillaghajó kezd kifogyni a készletekből, a térhajtómű pedig napok óta nem használható. Janeway kapitány felderítőket küld a közeli, elhagyatott Alcawell bolygóra, ahol üres űrhajók ezreit találják. Amikor megpróbálják átvizsgálni az egyiket, véletlenül több százezer évvel kerülnek vissza a múltba. Az Alcawell őslakói ugyanis képesek az időutazásra, azonban szigorú szabályok szerint használják ezt a technológiát. A felderítők a véletlen időutazással megszegték ezt a törvényt, amelynek büntetése halál.
Eközben a Voyager legénysége rátalál egy idegenre, aki talán segítségükre lehet, hogy megtalálják a bolygón nyom nélkül eltűnt társaikat. De vajon sikerül-e megmenteniük a múltban rekedteket, mielőtt túl késő lenne?

Minden idők legnépszerűbb űrkalandja, a Star Trek történetének közel fél évszázada alatt nézők generációit hódította meg. Régebb óta fut, mint bármely más tv sorozat, vagy akár bármelyik mozifilm széria. A Voyager… (tovább)

Szukits, Szeged, 2012
256 oldal · ISBN: 9789634972440 · Fordította: Szántai Zsolt

lustica>!
Dean Wesley Smith – Kristine Kathryn Rusch: A szökés

Nagyon tetszett! Imádom a sorozatot még mindig!!!
bár az időutazásos téma engem mindig megborít, voltak gondjaim a különböző időhurkokkal, de ennyi belefér :)

Star Trek: Voyager sorozat · Összehasonlítás