Rejtekhely 82 csillagozás

Dean R. Koontz: Rejtekhely

A Rejtekhely Koontz egyedülálló fantáziájának egyik csúcsteljesítménye. Főhősei olyan emberek, akik megjárták a halál birodalmát. Nem egy-két percig tartózkodtak ott, hanem az orvosi csúcstechnikának köszönhetően sokkal tovább időztek a klinikai halál állapotában. Egyikük egy jólmenő régiségkereskedés tulajdonosa, másikuk egy elvetemült, pszichopata gyilkos. Nem ismerik egymást, ám a halál megtapasztalása egymásközti üzenetek adására és vételére teszi képessé őket. A két férfi sorsa végzetesen összefonódik: a sátáni gyilkos visszatérése a pokolba csak úgy lehetséges, ha találkoznak. Találkozásukig azonban hosszú és véres út vezet…

Eredeti cím: Hideaway

Eredeti megjelenés éve: 1992

Animus, Budapest, 2000
426 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638386983 · Fordította: Vangel Tibor
Animus, Budapest, 1995
426 oldal · ISBN: 9638386312 · Fordította: Vangel Tibor

Sátán · Vassago · Jabba Desilijic Tiure

Dean R. Koontz: Rejtekhely

Vegyes érzések kavarognak bennem. Már az elejétől fogva sejtettem, mi lesz a történet lényege és vége, egyetlen dolgon lepődtem meg spoiler, de ezt leszámítva a történet vége óriási csalódás is volt számomra. A legkidolgozottabb (és kb. az egyetlen kidolgozott) karakter egyértelműen Vassago. A család borzasztóan unszimpatikus és semmilyen jellemfejlődést nem láttam rajtuk. A spoiler elmélet érdekesen hangzik, de ez sem volt értelmesen megmagyarázva aztán, hogy ez hogyan lehetséges…Azt hiszem beteg vagyok agyilag kissé, mert szívesen lennék Vassago haverja spoiler.

semmilyen P
Dean R. Koontz: Rejtekhely

Nagyon tetszett. Talán az eddigi legjobb Koontz-könyv, amit olvastam. Nem volt olyan a vége, mint a Halottlátónak (ami teljesen meglepett), azonban ez a könyv végig feszült volt.Szinte letehetetlen, folyamatosan történik benne valami. Vassago tényleg egy őrült gyilkos aki mindenre képes. Könyörtelen és bárhol, bármikor lecsapni kész.
Hatch-ot nem irigylerm. Nyilván mindneki meg akarja védeni a családját, de egy ilyen gyilkos ellen nem egyszerű.És e mellett még folyamatosan látja az események egy részét az őrült szemszögéből. Lindsey nagyon erős nő, aki rendkívüli módon szereti férjét és Reginát. Szép család.
A vége nem volt meglepő, talán egy kicsit mintha összecsapott lenne, de nem igazán maradt hiányérzetem.

Judyth3
Dean R. Koontz: Rejtekhely

Nem olvastam még eddig Dean R. Koontz-tól, de azt hiszem, hogy biztosan fogok még.
Már az első sorokkal le tudta kötni a figyelmem és a könyv végéig fenn is tartotta.
Kicsit hátborzongató, kicsit véres, de nagyszerűen megírt könyv.

darkfenriz
Dean R. Koontz: Rejtekhely

Nagyon beteg történet Dél-Kalifornia kertvárosi övezetéből. Ugyanakkor a pénz nem minden, sőt a genetika sem lebecsülendő és ott működhetnek a legbiztosabb erők, ahol nem is sejtjük. Egy férfinak kétes második esély nyílik meg, hogy szembenézzen az agyában egy másik, rettentő gonosz teremtménnyel és annak morbid vízióival. Egy orvos, aki csodákat tesz, de ha a csoda egyszer tragédiává transzformálódik, annak felelőssége is az ő vállát nyomja, hiába szenteli figyelmét a vallásos útnak is. És egy kislány, aki bátrabb mint gondolná és bizalmatlansága kellő óvatossággal, valamint furfanggal látja el.
Azért A rossz hely vagy a Hideg tűz jobban elkapott, de még sokáig hangzanak sikolyok az agyamban a Fantasy World bugyraiból. És még csak a jobbik eset, ha a saját szememnek hiszek…

Roszka
Dean R. Koontz: Rejtekhely

Az első amit olvastam Tőle. Akkor szerettem bele! (a könyveibe :))

Haspók
Dean R. Koontz: Rejtekhely

A halál témája mindig is érdekelt, ezért is választottam ezt a könyvet is elolvasásra.Érdekesnek tartom a halál torkából való szabadulást,még ha egy ilyen ijesztő személyen keresztül is történik meg.
Természetesen Hatch és Lindsey karaktereivel szimpatizáltam, no meg Regina is a szívembe lopta magát, de ugyanakkor érdekfeszítőnek bizonyult Vassago szemszögéből is látni a dolgokat.
Ez a könyve sem okozott csalódást!

geryyah
Dean R. Koontz: Rejtekhely

Ehhez a könyvhöz nincs hozzáfüznivalóm. Egyszerűen tökéletes :)

arsenal0522
Dean R. Koontz: Rejtekhely

Ez volt a második Koontz könyv, amit olvastam , és nagyon a hatása alá kerültem, Vassago démoni figuráját nem is értem, hogy találhatta ki épelméjű ember ? :-) Természetesen, ahogy Koontz-nál megszokhattuk,megvan az ellenpólus is, a családját védelmező pozitív főhős, kettejük küzdelmét pedig körömrágva, egyvégtében olvasással figyeltem.

Alumni
Dean R. Koontz: Rejtekhely

Koontz egyik csúcsalkotása. Itt sem lép túl saját korlátain (nem túl tehetséges, hatásvadász, olcsó eszközökkel operáló, önismétlő, orbitálisan naiv butaságokba belefutó írónak tartom, ennek ellenére kedvelem a pozitívumai miatt), de önmagához képest ennek képében szinte klasszikus művet üdvözölhetünk.
A gyilkos jellemrajza és mitológiából átvett neve a legjobb. Vassago, a Pokol koronás hercegeinek egyike…

aishareads

IMÁDTAM.
Nem tudom, nekem az ilyen kicsit elvontabb és brutálisabb könyvek mindig is tetszettek. Egy kedves barátom ajánlotta,hogy olvassak el egy Koontz könyvet, ez talán a nyár végén volt. Bátyámnak egyetlen egy Koontz könyve volt itthon, amit le is nyúltam tőle még aznap, és rögtön neki is láttam. Pár órával később viszont teljesen másként tettem le a könyvet, befejezve, mint ahogyan felvettem.
Minden könyv megváltoztatja az embert, egy bizonyos szintig. Nekem ez nagy ugrás volt.
Köszönöm Koontz, hogy ilyen jót alkottál! ♥

Lunemorte MP

De ha kukac lennék, inkább egy könyvben laknék, mint egy akármilyen almában.

Lunemorte MP

– Az érzékeny lelkűeknél egy rossz élmény néha mindent tönkretesz. Félnek újra megpróbálni.

Lunemorte MP

A halállal kell találkozni ahhoz, hogy az emberbe visszatérjen a fiatalságra jellemző életöröm.

Lunemorte MP

De végül is, senki nem marad ugyanolyan, ahogy telik az idő. Ezt úgy hívják, felnőtté válás.

Andrée P

Semmi sem tart örökké. Csak a halál.

Lunemorte MP

Nem volt boldog vagy boldogtalan. Élt.

Lunemorte MP

– Egyszer láttam egy képet, amin egy csomó kutya pókerezett. Te festetted azt?
– Nem, attól félek, nem – mondta Lindsey.
– Akkor jó. Elég hülye kép volt.

Lunemorte MP

Ha az univerzum racionális hely lenne, akkor egy őrült nem értene belőle egy fikarcnyit sem.

Lunemorte MP

Az élet okot adott rá, hogy vastag bőrt növesszen, és megkeményítse a szívét.

Lunemorte MP

A víz ugyanolyan izgalmas lehet, mint a tűz…