Pokoli ​hordák 61 csillagozás

Dean R. Koontz: Pokoli hordák

New Yorkban tombol a tél. Jack és Rebecca, a gyilkossági csoport nyomozói különös ügyön dolgoznak. Meggyilkolták az alvilág néhány ismert tagját, csak azt nem tudni, hogyan. A testükön talált nyomok bizonyosan nem fegyvertől származnak. Talán harapások? A rejtélyes gyilkosok egyre bátrabbak, az áldozat egyre több, a nyomok egyre zavarbaejtőbbek. Ki lehet a gyilkos? Talán bandák közti leszámolás folyik? Aligha. Egy napon Jack kislánya ezüstösen izzó szemeket pillant meg az iskolai tankönyvraktárban támadt hirtelen sötétségben…

Eredeti cím: Darkfall

Eredeti megjelenés éve: 1984

Animus, Budapest, 2003
448 oldal · ISBN: 9789639884755 · Fordította: Danyi Andrea

semmilyen P
Dean R. Koontz: Pokoli hordák

Talán ez tetszett a legjobban, amit az írótól eddig olvastam. Jól megírt regény, ami folyamatosan fentartja az olvasó érdeklődését.
Jack egy tisztességes rendőr, aki nyomozás közben rájön, hogy nem egy átlagos gyilkossal van dolga, hanem egy ennél sokkal gonoszabb és összetettebb dologról van itt szó. Rebecca nem akart erről tudomást venni, de a tények nyilván meg tudták győzni őt is. A gonosz, mint olyan, jelenléte végig a történet része volt, a megoldás is ügyes húzás az írótól. Szóval csak ajánlani tudom.

Alumni
Dean R. Koontz: Pokoli hordák

A vudus, szörnyeteges téma, és az, hogy gyerekek a fő célpontok, nagyon tetszetős, de sajnos Koontznál megszokottan az erőszak nem jelenik meg „valósan”, annak ígéretét csak a feszültségfokozásra használja a szerző a fenyegető szándék többszöri taglalásával.

Andrée P
Dean R. Koontz: Pokoli hordák

Kezdésnek leszögezném, hogy aki fél a sötétben annak nem ajánlom. :)

Koontz könyveinek nagy részében szerepet kap valami misztikus szál is, ami elég sokat tud lendíteni a történetein. Ebben az írásban ezzel a vudu varázslós dologgal is nagyon jól belenyúlt a tutiba. Már a Tiktakban is tetszett ez a téma, de ebben a könyvben még jobban ki lett dolgozva ez a szál és elég ijesztő lett tőle a könyv. És hiába sejthető, hogy mi fog történni, ennek ellenére olvastatja magát a sztori, nem lehet csak úgy letenni, legalábbis nekem nem sikerült. Van minden ebben a könyvben, amitől Koontz könyveit jó olvasni!

BlackSheep
Dean R. Koontz: Pokoli hordák

Iszonyú pörgős, tökéletesen körülhatárolt középsemmi.

wolfypockey
Dean R. Koontz: Pokoli hordák

Ez az első könyv amit ettől az írótól olvastam, de rögtön beleszerettem.Pont az én ízlésemnek való izgalmas, félelmetes és nagyon jól kidolgozott, de mégis lényegre törő.Imádom! :)

Lanore P
Dean R. Koontz: Pokoli hordák

Elég lassan bontakozott ki ez a morbidra sikerült történet, de végülis nem volt rossz. Szeretem Koontz könyveit és történeteit, de ez már egy kicsit „sok” volt nekem. A maga módján elég ijesztő és félelmetesvolt, de ez a woodoo, ill. fekete és fehér mágia dolog már nagyon távol áll tőlem. De azért szorítottam a szereplőkért :)

Geri0730
Dean R. Koontz: Pokoli hordák

Egy nap alatt bekebeleztem. A rossz hely után másodikként olvastam. Abszolút olvasható, nagyon jó könyv.

Zoltan_Greenwood
Dean R. Koontz: Pokoli hordák

Nem tudtam le tenni a könyvet anno! Egész este és éjjel olvastam és csak olvastam :)

Mortii
Dean R. Koontz: Pokoli hordák

Szokásos Koontz színvonal! Marha jó könyv volt! Jó a sztori, egy percig sem volt unalmas!

Szédültnapraforgó

A whisky különleges tulajdonsága, hogy mérsékelt fogyasztása néha képes hőst faragni az egyébként gyáva férfiakból is.

Lanore P

A barátok és a család, a tudat, hogy ők törődnek veled, ez tudja a gondokról elterelni a figyelmünket. Ha szeretünk, és engedjük, hogy szeressenek minket, azzal tartalmat adunk az életünknek. Ebben különbözünk az állatoktól. És legalább egy időre, a szerelem segítségével elfelejtkezhetünk az istenverte sötétségről, ami a legvégén mindannyiunkra vár.

Lunemorte MP

Az árnyak között várakoztak izzó szemekkel.
Hamarosan parancsot kapnak majd, hogy öljenek.
Ők pedig készen álltak. Már alig várták a pillanatot.

Szédültnapraforgó

Jack tudta, miért érzett Shelly már az első pillanatban utálatot Rebecca iránt. Shelly az a fajta nő volt, akit sok férfi kíván, és akiről sokan álmodoznak. Rebecca azonban az a nő volt, akit sok férfi kíván, akiről sokan álmodoznak, és akit feleségül szeretnének venni.

Szédültnapraforgó

– Tudod, alapvetően háromféle ember van. Az első csoportba azok tartoznak, akik egész életükben csak adnak és adnak, és nem várnak másoktól viszonzásképpen semmit. Ezek nincsenek sokan. Azt hiszem, ezeket az embereket avatják haláluk után szentté. Aztán ott vannak azok, akik adnak és kapnak is. A legtöbb ember ilyen. Azt hiszem, én is közéjük tartozom. A lista alján pedig ott vannak az önző emberek, akik csak kapnak, akik mindig azt akarják, hogy adjanak nekik, de ők maguk sosem juttatnak semmit másoknak.

Lunemorte MP

Az árnyak esője, a vihar, a szél!
A nappal visszavonul; az éjjel mindent elnyel.
A jóság világos, a gonoszság sötét,
Magas, gonosz falak zárják körül a világot.
Most eljő a vég, a bánat, a Sötétség!

A számbavett csapások könyvéből

zsebtigris P

– Ha nő lenne – szólalt meg csípős hangon Rebecca –, azt hinném, hogy éppen a nehéz napokat éli át.

zsebtigris P

– (…) És Keith bácsi dohányzik is.
– Sokan dohányoznak.
– A ruhái füstszagúak.
– Nem vészes.
– És a lehelete! Fúj!
– A te leheleted sem mindig ibolyaillatú!

zsebtigris P

– És ha a doki kérdezi, mi történt, mit mondjak neki?
– Azt, hogy megharapott egy szörnyecske. Mi mást?
– Szeretném látni, milyen képet vág majd.

zsebtigris P

– (…) Csak annyit jelent, hogy maga mellett áll a Rada. Lavelle pedig a sötét istenek támogatását élvezi. Most mindketten magasabb rendű hatalmak eszközei. Az egyik nyer, a másik pedig veszít. Csak ennyi van előre elrendezve.