Összetörve 49 csillagozás

Hajsza két óceán között
Dean R. Koontz: Összetörve

A Thunderbird Philadelphiából indult. Az úti cél: a nyugati part. Alex és a tizenegy éves Colin gondtalan autózásra számított új otthonukig, San Franciscóig, ahol már vár rájuk Courtney, Alex menyasszonya, Colin nővére. Ám egyszer csak feltűnik mögöttük egy kisbusz. S ők akármit tesznek, bárhová rejtőznek, az makacsul követi őket. Hogy miért, az csakhamar kiderül: valaki az életükre tör. Sejtelmük sincs, miért, kinek állhatnak az útjában, miért válik rémálommá a kellemesnek ígérkező utazás. Az eredetileg álnéven, 1973-ban megjelent könyv igazi csemege a Koontz-rajongók számára, ugyanis ez a világhírű thriller író egyik első munkája.

Eredeti cím: Shattered

Eredeti megjelenés éve: 1973

Animus, Budapest, 2007
272 oldal · ISBN: 9789639715271 · Fordította: Balázs Ildikó

Lunemorte MP

Dean R. Koontz: Összetörve Hajsza két óceán között

Ülj autóba és menj el jó messzire! Ne nézz a hátad mögé, vezess csak nyugodtan! De csak óvatosan…soha nem tudhatod, egyedül vagy-e az úton…
Valami alaposan meghasadt egy fickóban Koontz bácsi szerint! Alaposan meg is döbbentett a dolog engem, két éjszakát nem aludtam!
Ettől a könyvtől félhetsz vagy csak érdeklődhetsz is. Minden csak azon múlik, a négy főszereplő közül kinek képzeled magad, melyik típus vagy…Szerintem kezdd el az ismerkedést még ma!

A könyv elolvasása után vált számomra egyértelművé, Koontz-rajongó lettem.
Amit egyedül hiányoltam az csupán annyi, hogy a végét több oldalon lehetett volna megírni még, kicsit hiányosnak találtam a jeleneteket már ott, de végül is jó így is. Csak olyan rövid a regény…:)

Nusejka_Sentellion

Dean R. Koontz: Összetörve Hajsza két óceán között

„Az eredetileg álnéven, 1973-ban megjelent könyv igazi csemege a Koontz-rajongók számára, ugyanis ez a világhírű thriller író egyik első munkája.”
Hát olyan is…
Se izgalom, se feszültség nem volt benne, a karakterek néhány vonása meg idegesítően túlerőltetett volt, mások meg kidolgozatlanok. Ha ez lett volna az első, tuti nem figyelne most a polcomon harmincx Koontz könyv :D

Miss_Mila

Dean R. Koontz: Összetörve Hajsza két óceán között

Az a helyzet, hogy nekem tetszett!
Persze, sok helyen volt kiszámítható, de azért még is tudtam izgulni rajta, hogy mi lesz, hogy lesz.
Voltak idegesítő részek. Mi a nyavalyáért nem mondták el Courtney-nak??? Nem értem, ezen gondolkodom mióta olvasom/tam. De persze úgy lehet rájöttek volna ki az, stbstb.
Amúgy a rendőrök tényleg ilyenek? Majdnem a falhoz vágtam a könyvet, vele együtt a kedves rendőrt akinek beszámoltak az úton a „balesetükről”.
Na mindegy ezek ilyen számomra érthetetlen dolgok, de mégis könnyeden olvastam, némi borzongást is véltem felfedezni, bár azt nekem nem nehéz, elég kicsi a tűrőképességem.
Érdemes volt elolvasnom.

Dean R. Koontz: Összetörve Hajsza két óceán között

Kedélyes utazás a napfényes Kalifornia felé, látszólag semmi probléma nem merülhet fel, csodálatos kalandnak ígérkezik. De azért kezdenek gyűlni a baljós jelek és ha nem is durva, de jellemző példáját kapjuk az amerikai kisvárosi előítéletes, konzervatív WASP életszemléletnek. Borzasztó idegesítő valóban, ha előzetes ismeret nélkül beskatulyáznak, és utána akárhogy kaparhatsz, lenézésre találsz.
Ismét megbizonyosodhatunk arról, hogy az elmebetegek sosem látják be ha bajuk van, sőt egyre agresszívebb viselkedésüktől a saját szeretteiket taszítják el maguktól, hogy aztán magányra legyenek kárhoztatva. A segítség ott már semmit nem ér.
Ugyanakkor valami váratlan nehézség felbukkanásakor te sem tudhatod hogy fogsz viselkedni. Lehet, hogy Chuck Norrist meghazudtolva rezzenéstelenül állod a harcot, de az is lehet, hogy bebújsz a takaró alá és magad alá vizelsz. Vagy épp előjöhet a kamaszkori félénk éned, aki határozatlan, és emiatt egyre jobban utálja magát, hisz tudja, hogy lépni kellene, de visszatartja a szokás hatalma. És ezen csak egy dolog változtathat, de gyökeresen, mégpedig, ha fellobban benned a szeretteidet védő ösztön, amely plusz energiákat szabadít fel benned.
Egy újabb emberi érzést is remekül szemléltet a szerző, az igazságtalanságot. Amikor egyébként is bajban vagy, segítséget kérsz, de persze valami iszonyatosan „felvilágosult" eszmétől vezérelve lenéznek, nem segítenek és még beléd is rúgnak egyet. Ez téged egyre jobban dühít, de nem adhatod ki magadból, mert rosszabbul jársz. Megalázó alá-fölérendelt helyzet.
Koontz remekül adagol, a feszültség fokozatosan bekúszik a padlórésen, míg a végén retteghet olvasó és szereplő egyaránt.Ismételten remek helyzet- és környezetleírásokkal találkozhatunk, melyek még inkább filmszerűvé teszik az eseményeket. Ennek is mestere DRK, ahogy sok másnak is. Azért mielőtt legközelebb útnak indulsz, a biztonsági öv becsatolása mellett (bár tudom, hogy te se szereted), kukkants bele a visszapillantóba, hátha egy Chevrolet kisteher van mögötted :)

Roszka

Dean R. Koontz: Összetörve Hajsza két óceán között

Végig izgalmas, bár a fülszövegben azt írják, ez a könyv az író egyik első munkája.
Roppant érdekes a véleménye az ottani rendőri szervekről. Mondhatni alaposan elítéli Őket,. Letehetetlen, bár igazából alig folyik vér benne.

Gomoku

Dean R. Koontz: Összetörve Hajsza két óceán között

Nem is olyan tré ez a műve.

Adam_Hubina

Dean R. Koontz: Összetörve Hajsza két óceán között

Az Összetörve talán a szerző legkorábbi műve, ami magyarul is megjelent, ez vonzott leginkább, hogy elolvassam. Sajnos csalódást okozott: kétszeri nekifutásra is csak, az amúgy nem vaskos könyv feléig sikerült eljutni. A cselekmény-felvetés eleve unalmas és a 20.-21. századi televíziókultúra épp eleget adott az efféléből nekünk. A második magyarul megjelent regénye, a Hideglelés óriási előrelépés a szóbanforgó könyvhöz képest, melyet egy óriási visszaesés, a Jégcsapda követ. Korai, kisérletezős korszak, csak fanatikusoknak ajánlott!

zadonics

Dean R. Koontz: Összetörve Hajsza két óceán között

A regény Koontz első műveiből való. Akár ennek, akár másnak tudható be, de sajnos csalódott vagyok. Gyenge karakterleírások, elcsépelt történet. Imádom az írót, de ez nem nyerte el a tetszésemet…
Az egyetlen pozitívum, hogy viszonylag gyorsan lehetett haladni vele. Mondjuk nem én lennék ha nem ajánlanám, mégiscsak a kedvenc írom. Úgyhogy Koontz fanok tessék venni a fáradságot és olvassák a korai regényeit is!

VERDI

Dean R. Koontz: Összetörve Hajsza két óceán között

Egy nagyon korai tré műve.

atr0p0sz

Dean R. Koontz: Összetörve Hajsza két óceán között

Feszült végig, de mégis uncsi. Mert kiszámítható. A kiszámítható könyv nem jó. :)

darkfenriz

Doyle olyan álmos volt, hogy elaludt, bár meglehetősen zaklatott volt ahhoz, hogy normálisan pihenjen. Felvillanó baltapengével, fröccsenő vérrel, vérfagyasztó nevetéssel álmodott, és időről időre felriadt arra, hogy úszik a hideg izzadtságban.

darkfenriz

Ez volt eddigi élete legirtózatosabb fejfájása. A fájdalom leginkább a jobb szeme körül gyűrűzött, de ott lüktetett a homlokában és hátul végig a koponyájában. Elöntötte a könny a szemét. Halottá, ahogy csikorognak a fogai, mint a homokkövek, de képtelen volt abbahagyni ezt az akaratlan rágómozgást; olyan volt, mintha valaki irányítaná őt, és mintha ez az irányító azt hinné, hogy a fájdalmat meg lehet rágni, apró darabokra lehet őrölni, aztán lenyelni és megemészteni.

Andrée P

– A kábítószer olyanoknak való, akik nemigen ragaszkodnak az életükhöz – mondta Doyle.
Hitte is, amit mondott, de tudta, hogy a rendőrnek átlátszónak tűnhet ez a magyarázat. – Én
történetesen szeretem az életet. Nincs szükségem drogokra. Boldog vagyok nélkülük is.

darkfenriz

– Miért hívott főnöknek? – kérdezte Colin. Mostanra túljutott a gyanakváson és inkább
zavarban volt.
– Talán azt hiszi, hogy indián vagy – válaszolta Alex.

Lunemorte MP

– Kelts fel hat hónap múlva!

darkfenriz

Mégis egyszerűen elképzelhetetlennek tűnt, hogy valaki az életére akar törni, és főleg az, hogy ilyen kegyetlenül. Ő Alex Doyle. Egy ember, akinek nincsenek ellenségei. A férfi, aki konfliktusok nélkül él, aki gyakran félretette a büszkeségét is, csak hogy megmentse magát az ilyen őrültektől.