Menekülés 43 csillagozás

Rémálomból valóság
Dean R. Koontz: Menekülés

Preston Maddoc fanatikus ufó hívő. Ettől még békében élhetne családjával, ám olyan elveket is követ, ami már több ember életébe került. Nevelt lánya, Leilani mozgássérült, s Preston azt állítja, hogy a földönkívüliek még közelgő tizedik születésnapja előtt meggyógyítják. Leilani azonban retteg az ígért csodától, mivel szintén sérült bátyja már „elsétált a csillagokba”, miután apja magával vitte, hogy felkutassák a „gyógyító” idegeneket. Most pedig rajta a sor, vele akarják végigjárni a híres ufó észlelések helyszíneit. A kislány megismerkedik Micky Belsonggal, egy fiatal nővel, akire nagy hatást gyakorol sugárzó személyiségével, törhetetlen életszeretetével. Mickynek mindent elmond, amit apjáról tud, s a nő – miután Leilani és családja egy reggel eltűnik – elindul, hogy megkeresse őket. A kutatásba bekapcsolódik egy magánnyomozó, s egy különös kisfiú is, aki után szintén nyomoznak. Nem a barátai…

Eredeti megjelenés éve: 2001

Animus, Budapest, 2002
704 oldal · ISBN: 9639307599 · Fordította: Danyi Andrea

Gaby_Roney IP>!

Dean R. Koontz: Menekülés Rémálomból valóság

Dean R. Koontz egyedi stílussal rendelkezik. Lassú a felvezetés, óvatos körítéssel, egészen addig, amíg meg nem érkezik egy olyan fordulat, amire senki sem számított. Így minden értelmet nyer, vagy egy adott rész kibontakozik és kapcsolódik a történet egy-egy kulcseleméhez. Rendkívül élveztem az olvasmányt.

TeveLaci>!

Dean R. Koontz: Menekülés Rémálomból valóság

Érdekes könyv, Koontz jellegzetes, egyedi stílusában előadva.
Eleinte elég hosszadalmasnak tűnhet, nem a szokásos 'bele a közepébe' kezdés, amit Koontz sok könyvénél megszokhattak a tapasztalt olvasói. Nem tudni, mi miért történik, mi lehet az író célja egy adott résszel. Egészen addig, amég meg nem adja a kulcsot az eseményekhez. Onnantól minden egész más megvilágításba helyeződik, a furcsaságok értelmet nyernek és az események is jobban felpörögnek.
Szerintem az életműben egyedi, zseniális könyv!

VERDI>!

Ahogy a nap magasabbra kúszik, felszárítja a hajnali harmatot, és a rét felett vékony páraréteg lebeg, mintha eltűnt generációk álmait lélegezné ki magából a föld.

320. oldal Animus

VERDI>!

Szóval, a tudás még nem elég a bölcsességhez. Nem csak az a dolgunk, hogy adatokkal és számokkal tömjük tele a fejünket. Adták nekünk ezt az életet, sőt talán a következőt is megkapjuk majd. Az élet egy ajándék, lehetőség szellemünk gazdagításához, és a tudás csak az egyik összetevő, amely ezt a gazdagodást elősegítheti.

320. oldal Animus

Cicu>!

[…] egyre kevésbé lett fontos, amit tud, és egyre fontosabbá vált, amit érez.

VERDI>!

Az álmok gyors egymásutánban követik egymást, minden összefüggés nélkül. Az egyedüli szál, amelyre e képeket fel lehet fűzni, az öröm: az öröm a szál, az emlékek pedig a fényes gyöngyök.

Cicu>!

Micky ekkor hirtelen sírva fakadt.Nem rázta a zokogás,csak érezte,hogy szemei előtt a lasagne-s tányér hirtelen elhomályosodik,és forró könnycseppek gördülnek végig az arcán.

Cicu>!

…a fiú egyetlen útitársa a félelem volt.

VERDI>!

A VILÁG TELE VAN elgyötört emberekkel. Az összetört szíveket, a sérült lelkeket és a
széttépett, zilált elmét pedig sem csodaszerek, sem az idő nem képes begyógyítani.

Cicu>!

…szemében őszinteség látszott,olyan belülről jövő,mélységes kedvesség,és oly tiszta ártatlanság,amelyet senki nem ronthatott meg.

Cicu>!

Már hét óra volt,de a nyári esti napfény még mindig forrón ragyogott,és aranysárga fénnyel árasztotta el a konyhát.

Cicu>!

A félelem olyan méreg,amely az elme szüleménye,a bátorság pedig az ellenszer,amely a lélekben tárolódik,készen arra,hogy a megfelelő pillanatban működésbe lépjen.