Jégcsapda 52 csillagozás

Dean R. Koontz: Jégcsapda

Koontz egyik korai művét tartja kezében az olvasó, melynek hangja, stílusa és témaválasztása is eltér a megszokottól. Egyre nagyobb a szárazság a Földön. Egy nemzetközi expedíció az Északi-sark jégrétegéből próbál vizet nyerni, egy nagyobb jégtömb lerobbantásával. Amikor a robbanófejeket elhelyezik, váratlanul tengerrengés alakul ki, s a szökőár leválasztja a robbanóanyaggal teli jégdarabot a jégmezőről. A sarkvidéken hatalmas vihar tombol, a kutatók elvesztik kapcsolatukat a külvilággal, pedig nem csak a természettel kell megküzdeniük, de egy soraikba férkőzött megszállottal is. Az életéért küzdő csapat mit sem sejt arról, hogy a közelben egy orosz kém tengeralattjáró fogja segélykérő jeleiket.

Eredeti cím: Icebound

Eredeti megjelenés éve: 1995

Animus, Budapest, 2006
320 oldal · ISBN: 963956382x · Fordította: Danyi Andrea

Ákos_Tóth IP
Dean R. Koontz: Jégcsapda

Dean R. Koontz-ot akkor olvastam utoljára, amikor középiskolás éveim alatt még kerestem, pontosan milyen irodalmi vonal fekszik majd nekem a legjobban. Sok vacakon rágtam át magam ebben az időszakban, többek közt a szerző két-három könyvén is, melyek közül a Jégcsapda tette rám a legjobb benyomást.

Ez a kis kötet némileg elüt a megszokott Koontz-i thriller szcénától, tulajdonképpen inkább Clancy regényeire hasonlít. Korai zönge, amit eredetileg nem is a saját nevén adott ki, és később elméletileg nem is nagyon tért vissza ehhez a vonalhoz. A Jégcsapda gyorsan fogyasztható krimis, thrilleres kalandregény, aminek a hősei a sarkvidék fagyos poklában gyepálják egymást. A környezet miatt tetszett meg a téma, mindig is szerettem a fagyban való agonizálást, történjen az sci-fiben, drámában, vagy dokumentumregényben. Koontz könyve viszont már a maga idejében is túlságosan ponyva volt, egyáltalán nem éreztem úgy, hogy nyerek bármit is az elolvasásával, csupán a rövid ideig tartó szórakozás ígéretét tudta teljesíteni. Márpedig az ilyen könyvektől lehengerlő, emlékezetes hangulatot és izgalmakat várok el (ilyen szempontból talán Kingtől A mobil tetszett még nagyon akkortájt).

Az újraolvasás sem volt egy nagy élmény, egynek elment a nyári csömörben.

Dean R. Koontz: Jégcsapda

Gyorsan kiolvasható, könnyű kis limonádé – extra adag jéggel.

atr0p0sz
Dean R. Koontz: Jégcsapda

Ha nagyon unatkozol, de nem akarsz olyan könyvet olvasni, ahol gondolkodni is kell, ez a kis akció regény kiváló lehet. A sztori nem különleges, de nem is pocsék. A karakterek egész jók. A könyv rövid. WC-n ücsörgős kategória.

bézé
Dean R. Koontz: Jégcsapda

Hát… Szép-szép, de a ló se csúnya. Kicsit katyvasz, sokféle dolgot akart beleszőni a rövidke történetbe, de hasonló témában vannak százszor jobb művek is.

Andrée P
Dean R. Koontz: Jégcsapda

Nos ez a könyv egy kicsit meglepett. Ennek ellenére tetszett. Nem a szokásos Koontz horror, vagy lélekölő pszichó, de talán pont azért is jó, mert a szerzőtől nem várna ilyet az ember.
Nekem a Ludlum nevén futó Covert One sorozat könyveire hasonlít kicsit.
Némi akciózás, némi krimi. Természetesen az Oroszokat nem lehetett kihagyni egy ilyen könyvből :)
Egy könnyű kis lefekvés előtti olvasmány.

Nushi P
Dean R. Koontz: Jégcsapda

Picit megzavart ez a könyv. Tetszett a cselekmény ahogy megvolt írva és mégis hiányérzetem volt. És a hiány leginkább a miértből fakad. A könyv elején kapunk egy 2 oldalas indoklást, hogy miért mentek a jéghegyre hőseink. De onnantól nekem nincsenek meg a miértek. Nagyon izgalmas könyv volt de akkor sem tudom mi miért történt.

a_baranyi
Dean R. Koontz: Jégcsapda

Nagyon jó könyv, nekem nagyon tetszett. Itt-ott unalmas igaz, de a vége nagyon izgalmas és megéri elolvasni! Aki egy kis kikapcsolódásra vágyik, és nem komoly művet akar olvasni, annak ez tökéletes!

metalmike
Dean R. Koontz: Jégcsapda

Fúúú, hát a rossz hely után elég gyenge volt. De írják is a hátulján, hogy nem a megszokott stílus meg elég korai műveiből való így talán, ez a könyv mentségére válhat. Az eleje tényleg egy nagy kacifántos össze-visszaság, de utána végre egyenesbe kerül a történet. Tény, hogy tényleg túl sok mindent akart belesűríteni, ami olyan érzést kelt mint ha össze lenne csapva. Az alapsztori nem olyan rossz, de annyira jónak se mondható. Viszonylag gyorsan olvasható szóval egynek elmegy, így unaloműzésre.

BlackSheep
Dean R. Koontz: Jégcsapda

Nem remekmű, de Koontz korai műveiből egyértelműen kiemelkedik. Nagyon eseménydús, gyakorlatilag nem lehet letenni, mert mindig zajlik benne valami.
Egy délután alatt átszalad rajta az ember, és bár mély nyomot nem hagy, azért kellemesen kikapcsol.

Gomoku
Dean R. Koontz: Jégcsapda

Koontz maradjon inkább a thrillereknél. Ez valahogy nem jött be annyira.

Carmilla

Nem szoktam engedni, hogy a média mondja meg, mit gondoljak.

187. oldal (Animus, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: média
Carmilla

Harry még aznap este olvasni kezdte a könyvet, és hajnali háromig képtelen volt letenni. Teljesen lenyűgözte a nő gondolkodása, ugyanis az épp olyan volt, mint az övé… Mintha saját irományát olvasta volna.

100-101. oldal (Animus, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: olvasás
Carmilla

Ha test túlságosan kihűl, álmossággal védekezik, hogy megtartsa a meleget, s ilyenkor a halál már nincs messze.

93. oldal (Animus, 2006)

Carmilla

– Még sosem csináltam ilyet. Szóval, sosem feküdtem le senkivel az első randin.
– Én sem.
– Sem a másodikon, vagy a harmadikon, ami azt illeti.
– Hát én sem.

106. oldal (Animus, 2006)

Carmilla

– A politika nem szól másról, mint a hatalomról. Én inkább a teljesítményt szoktam csodálni.

146. oldal (Animus, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: politika
Carmilla

– Elég nehéz hazafinak maradni egy olyan államban, ahol a legjobbakat megölik.

147. oldal (Animus, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: hazafiság
Carmilla

(…) Pénzsóvár üzletemberek rombolják a bolygót, idegen lények akarják meghódítani a Földet a republikánus vagy a demokrata párt segítségével, valamint zsidók és feketék közreműködésével.

275. oldal (Animus, 2006)