Idegenek 64 csillagozás

Dean R. Koontz: Idegenek

Idegenek voltak. Egy maroknyi ember más-más városból, más-más háttérrel. Nem volt bennük semmi közös. A félelmet kivéve. Áldozatok voltak. Egy ismeretlen eredetű, gonosz erő tartotta markában az álmaikat, és változtatta lidércnyomássá ébrenlétüket. Kiválasztották őket. És nem szökhettek el. Egy semmibe vesző sivatag mélyéről hívta mindannyiukat egy rémisztő emlék, hogy felkeressék ugyanazt a Motelt, ahol a döbbenetes igazság várt rájuk…

Eredeti cím: Strangers

Eredeti megjelenés éve: 1986

Animus, Budapest, 2004
720 oldal · ISBN: 963956303X · Fordította: Vangel Tibor
Animus, Budapest, 1997
720 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638386444 · Fordította: Vangel Tibor

semmilyen P
Dean R. Koontz: Idegenek

Talán egy kicsit hosszabbra sikerült, mint kellett volna. Nem volt túlságosan bonyolult a történet, de úgy érzem, hogy a kevesebb több lett volna. Érdekes volt, ahogyan a főszereplők egymásra találtak. Kedves emberek voltak, akik a kormány hibája miatt komoly bajba keveredtek. Amikor pedig megpróbáltak kilábalni belőle ismét vissza akarták taszítani őket abba az állapotba pedig, nem is volt olyan ok, ami miatt így kellett volna történnie.
A sci-fi rész, főként az, hogy az idegenek mit is akartak, újdonság volt. Ebből a megközelításből még nem hallottam.

Black_Venus
Dean R. Koontz: Idegenek

Jajjj, de rettenetesen rossz volt! Uncsi, hosszadalmas szájtépés.

arsenal0522
Dean R. Koontz: Idegenek

Ez volt az első Koontz könyvem , és imádtam, másfél nap alatt kiolvastam. Tetszett, ahogy belevitte a történetbe a régi 51-es körzet hangulatát, és tetszett a földönkívüliek „hozzáállása” is.Az eleje kegyetlenül hatásos, amikor a szereplők emlékei felszakadoznak, és mindenféle különös esemény történik velük. Látom, hogy sokaknak nem tetszik, a sógorommal is sokat vitatkozunk Koontz könyvekről, de nekem akkor is ez a nagy kedvenc.

Nushi P
Dean R. Koontz: Idegenek

Nem is tudom miért mellőztem eddig ezt az írót – méltatlanul. Pedig rengeteg könyve megvan és ez az spoiler Stori nem is volt annyira rossz sőt kifejezetten élveztem. Sok rossz kritikát olvastam…. szerintem minden könyvet a maga környezetében kell elbírálni. Ez a könyv eredetileg a 80-as évek közepén jelent meg és ahhoz képest igen jóra sikeredett.Tény ez egy ponyvaregény, nem valami mélységes filozófiai mondanivalóval, de szórakoztató pár órát töltöttem vele.

Andrée P
Dean R. Koontz: Idegenek

Mire eddig a könyvig eljutottam, már néhány Koontz írással megismerkedtem.
Szóval tudtam mire számítsak, de ez a könyv felülmúlta, az eddig olvasottakat.
Sokkal jobban tetszett, mint a többi amihez volt már szerencsém. A titkos kormányszervezetes szál azért befigyelt a többi általam olvasott műben is, de az űrlényes dolog nekem új volt és nagyon tetszett.
Az is egy jó elgondolás, hogy több szálon indult a cselekmény, de a végére aztán mindenki összefutott a sivatagban.
Kíváncsi lennék milyen lenne egy folytatása a történetnek!

baluguru
Dean R. Koontz: Idegenek

Az első könyvem volt Koontz-tól. Azóta az összes megvan. Lebilincselő és izgalmas.

m_heni
Dean R. Koontz: Idegenek

A Rossz hely című művét olvastam ezelőtt az alkotónak és azt nagyon élveztem, tetszett, neki álltam és ki is olvastam… és a pozitív kritikák miatt úgy döntöttem, hogy neki állok az Idegeneknek is. Ohh, bár ne tettem volna! A feléig sem jutottam el, már tudni lehet a végét és szánalmas kínszenvedés az a sejtetés és rejtély amit megpróbált felépíteni…! A feltevés és az alapszituáció elgondolkodtató, de a kivitelezés szörnyű. 150 oldal is sok lett volna erre.. ebben a formában.

Veron P
Dean R. Koontz: Idegenek

Nagyon tetszett, végig magával ragadtak az események… a vége pedig sztem naon ütős volt:)

arsenal0522

Dominick Corvaisis könnyű gyapjútakarók és ropogós fehér lepedők között tért nyugovóra, egyedül, kényelmesen elterpeszkedve az ágyában, de egészen máshol
ébredt – a folyosóról nyíló tágas tárolószekrény egyik hátsó, sötét zugában, magzati pózba kuporodva, kezeit görcsösen ökölbe szorítva.