Idegen ​emlékek 38 csillagozás

Dean R. Koontz: Idegen emlékek

Martie Rhodes, a sikeres fiatalasszony hetente elkíséri a pszichiáterhez pánikbetegségben szenvedő barátnőjét, aki több mint másfél esztendeje nem mer kilépni a lakásából. Egy idő után azonban önmagán is különös tüneteket észlel. Először az árnyékától retten meg az utcán, azután a tüjörképétől, majd a leghétköznapibb tárgyak is iszonyatos képeket villantanak fel képzeletében. Az ismerős pszichiáter elkezdi kezelni Martie-t, akinek a férje egyre több gyanús jelre lesz figyelmes. Fokozatosan rájön, hogy valaki manipulálja mindkettejüket, bizarr emlékképeket ültet el agyukba. És elindul a halálos versenyfutás, hiszen az életük a tét…

Eredeti mű: Dean R. Koontz: False Memory

Eredeti megjelenés éve: 1999

Animus, Budapest, 2000
856 oldal · ISBN: 9639307009 · Fordította: Kelemen László, Süle Gábor

tojunkies
Dean R. Koontz: Idegen emlékek

Nehezen ertem a vegere, de sikerult. Fura , hogy tenyleg nehezkes volt deeeee a kozepe tajan annyira ellaposodott, hogy egyszeruen nem volt eletkedvem folytatni, am a vegere ismet magara talalt Koontz.

Lyria8
Dean R. Koontz: Idegen emlékek

Az első Koontz könyv, ami nem tetszett. Gyakran oldalakat olvastam el, és arra eszméltem, hogy fogalmam sincs, hogy miről volt szó. Tipikusan olyan könyv volt, amit nagyon túlírt az író. Az első könyvet 100 oldalban is el lehetett volna mesélni, akkor nem lett volna egyhangú, unalmas. Aztán következett egy kis izgalmasabb rész (első könyv vége,második könyv eleje),és megint csak vontatottá vált az egész történet. Az alapötletet már feldolgozta az író egy korábbi művében, a „Hideglelésben”, ami egy nagyon jól sikerült könyv volt, de most nem sikerült maradandót alkotnia. A szereplők jellemzése elnagyolt volt, néha beestek szereplők a semmiből, akikről nem tudtunk meg szinte semmit, mégis fontos szerepük volt a történet alakulásában. Kétszer 420 oldal, vaskos könyv, mégsem volt meg benne az a pezsgés, izgalom, amit Koontztól eddig megszoktam. A kedvem nem vette el az írótól, mert ez volt az első a sok könyve közül, amelyik nem tetszett. Még lapul pár Koontz mű a könyvespolcomon, biztosan elolvasom azokat is.

Christine_
Dean R. Koontz: Idegen emlékek

Nem egy Stephen King regény (tudom, nem kell hasonlítani, de annyira látszik, hogy próbálja utánozni)
Az első regényt kifijezetten szerettem, érdekes volt, lekötött, nah de a második…
unalmas volt, azt hitte, hogy ha tele teszi akcióval, akkor huuu de izgalmas lett, hát nekem nem.

terembura
Dean R. Koontz: Idegen emlékek

Eddig nem olvastam túl sokat Koontz-tól, de amiket olvastam, egyik sem volt csalódás, mivel nem vártam túl sokat tőle. Fanatikus King-rajongó ként természetesen utánaolvastam, hogy a többi kinges hogyan vélekedik róla…, hát mit mondjak – nincs túl jó vélemény kialakulva King-rajongók körében, egyesek kifejezetten szégyenletesen trágár hangnemben vélekednek róla.
Én mégis azt mondanám, hogy inkább nem kellene összehasonlítgatni őket, akkor nem lenne semmi gond. Koontz igenis jól ír.
Nekem tetszett ez a könyv, bár valószínűleg néhány hónap, év múlva már nem fogok emlékezni rá, hogy miről is szólt. :)

Dexter79 P
Dean R. Koontz: Idegen emlékek

Számomra az egyik legjobb könyve. Nem tudtam letenni. Nagyon szerettem.

pipeppers
Dean R. Koontz: Idegen emlékek

A Rossz hely-t valószínűleg semmi sem tudja nálam überelni, de a második helyre simán befutott.
Nagyon tetszett, hogy megint megragadott egy veszélyes témát, és vázolta a sötét oldalait.

TCV

A könyv a legjobb terápiás eszköz. Az ember bele tud feledkezni egy könyvbe, elfelejti bajait, félelmeit.

22. oldal, 9. fejezet

TCV

Kutyát simogatni, ölelgetni ugyanúgy megnyugtatja a szívet-lelket, mint a legmélyebb meditáció – és majdnem ugyanolyan hatásos a lélek ráncainak elsimítására, mint az ima.

24. oldal, 12. fejezet

TCV

Az eső elállt, de az indiai borostyán levelei könnyeztek, mint megannyi zöldszemű fájdalom.

38. oldal, 21. fejezet