A ​védelmező 28 csillagozás

Dean R. Koontz: A védelmező

Tim Carrier egyszerű kőműves. Nem akar bántani senkit, és egyetlen vágya, hogy őt is hagyják békén. Egy este azonban, miközben szokásos sörét iszogatja kedvenc kocsmájában, az élete kizökken a szokott kerékvágásból. Előbb egy bérgyilkossal keverik össze, és átadnak neki tízezer dollárt, valamint a célpont címét és fotóját, aztán az igazi bérgyilkos keveri őt össze a megbízóval. Mivel tudja, hogy előbb-utóbb fény derül a tévedésre, ráadásul az áldozat egy gyönyörű nő, Tim úgy dönt, értesíti, és megpróbálja megmenteni a gyilkostól.
Miközben a könyörtelen, beteges elméjű profi elől menekülnek, egyre újabb és újabb részletek bukkannak fel nem csupán Linda, a különös írónő, hanem Tim múltjából is, aki maga sem volt mindig egyszerű mesterember. Kraitet, a gyilkost egy ismeretlenségbe burkolózó, nagyhatalmú szervezet támogatja. Róluk tudhatott meg valamit Linda, és ezért akarják mindenáron eltenni láb alól. De Timnek is megvannak a maga barátai, akik segíthetik őket a túlélésben.

Eredeti mű: Dean R. Koontz: The Good Guy

Eredeti megjelenés éve: 2007

Animus, Budapest, 2010
336 oldal · ISBN: 9789639884908 · Fordította: Torma Péter

Haspók
Dean R. Koontz: A védelmező

Ez is egy a sok jó könyve közül, amikre a tavaly bukkantam rá. Azóta meg csak szinte tőle olvasok :)
A védelmező című könyvében is bátor karakterekkel találkoztam, akik életüket kockáztatva segítenek bajba jutott embertársaikon, barátjukon vagy családtagjukon.
Izgalmas és könnyen olvasható, egyáltalán nem fullad unalomba.
Aki még nem ismeri Dean R. Koontz könyveit, annak ajánlom, hogy adjon esélyt, mert megérdemli.

ieva P
Dean R. Koontz: A védelmező

Ez az első könyvem az írótól (egy kihívás miatt olvastam el). Nem tudtam, hogy krimiket is ír, azt hittem, csak horror szerző.
Kellemes meglepetés ért, nagyon tetszett a könyv. A történet izgalmas és pörgős, végig fenntartotta az érdeklődésemet. Könnyed, gördülékeny stílusa miatt nagyszerű kikapcsolódást nyújt. A szereplők szerethetőek, a két főszereplő jó párost alkot. Emellett sokszor felcsillant a humor is. Nagyon tetszett az üldöző, Krait megformálása, szórakoztató volt a kényszeres cselekedeteivel, a mániáival. Az egyik kedvenc negatív szereplőm lett.
Valószínűleg nem ez az utolsó krimim az írótól.

Dean R. Koontz: A védelmező

Nagyon pörgős, eseménydús történet, egy délelőtt alatt kiolvastam. Egyszerűen imádom Koontz-ot:)
Nem csak öldöklés, menekülés van benne, de humor is jócskán, többször megnevettetett:D
Érdemes elolvasni mindenképpen. (Nekem ez a harmadik könyv, amit tőle olvastam és lesz még több is:)

max
Dean R. Koontz: A védelmező

A legjobban Krait jelleme fogott meg. Higgadt, magabiztos.
A történet gyorsan pörög, izgalmas, de ez a gyilkossági szándék nem világos.
Tim jól cselekszik, útjába áll Kraitnek, ami bátor dolog, hiszen ő egy bérgyilkos, akitől félhetne.
De hát Tim se hétköznapi ember, mint kiderült.

Messi91 P
Dean R. Koontz: A védelmező

Első könyvem az írótól, nagyon jól választottam. Megszerettem. :)
A történet jó, végig magam előtt láttam, tetszett ahogy egyre több minden derült ki a szereplőkről, és tényleg kerek volt az egész.
Szórakoztatott.

Saabo
Dean R. Koontz: A védelmező

Szerintem egész jó kis könyv. A párbeszédek nagyon tetszettek, könnyed kis olvasmány, kikapcsolódásra kiválóan alkalmas.

Antal_Marcsi
Dean R. Koontz: A védelmező

A legjobb az eddig olvasott Dean R. Koontz könyvek közül.!
Nagyon jó volt a történet, izgalmas, fordulatos, pörgős.
De ami a legjobb volt, és az eddigi tőle olvasott könyveket nem jellemezte az a humor volt.
Sokszor nem csak mosolyogtam,hanem nevettem, hangosan nevettem a poenokon.
Tim és Linda nagyon jók voltak, jó páros…
Nem tudom más hogy van vele én nem szoktam a negatívszereplőket szeretni, kedvelni, de itt valahogy sokszor volt szórakoztató a „bérgyilkos”, az a kényszeres, szihopata önimádat, a tükrökhöz való viszonyulás, arendmánia, és az a higgadt nyugalom, ahogy az áldozataival végzett. Bár nem is a karakter tetszett, hanem az a morbid humor ami körülvette.
Kedvenc Dean R. Koonttz könyv az tuti.

pjudi

Elmondok magának egy nagy titkot, barátom. Ne várjon a végítéletre, mindennap eljön.

Szédültnapraforgó

– És miért olyan jó gyereket csinálni ebbe a világba?…
– Mert erről szól az egész – magyarázta. – Asszony, gyerek meg egy hely, amit összetarthatsz akkor is, ha a világ többi része szétesik.

Kell valaki, akiért hajtasz, nem csak a lóvé, valaki, akivel építhetsz valamit, akivel megoszthatod a jövődet.

Szédültnapraforgó

– Igyekszünk mi bamba melósok lenni, de útban van az agyunk.

pjudi

– Szólóban nehéz ám játszani.
– Te csak ne félts engem. Igenis kopogtatnak néha a nők nálam.
– Ja. Csak kettesével jönnek, és Jézusról magyaráznak.
– Hadd csinálják. Legalább törődnek a lelkemmel

Nusejka_Sentellion

A kellemes beszélgetés és vacsora végén Tim így szólt:
– Kéne a pisztolyod.
– Figyelj, ha nincs pénzed, inkább fizetek én, nem muszáj rögtön lövöldözni.

pjudi

Túlértékelik manapság az újdonság varázsát.

Chicago

– Most jött vissza, és a nagydarabról kérdezősködött.
– Máris? A francba. Azt hittem, beletelik egy-két nap. Az első volt, vagy a második?
– A második. Most jól megnéztem. Tim, ez a csávó nem százas. Ez egy állat.