A ​tékozló fiú (Frankenstein 1.) 63 csillagozás

Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Deucalion ​a rejtélyes, tetovált szemfényvesztő évszázadok óta járja a világot, miközben rettenetes titok nyomasztja. Nem anya szülte és nem is Isten teremtette, hanem egy ember, az őrült Frankenstein, akit mindenki mással együtt ő is rég halottnak hisz.
A mai New Orleansben a régi lángok ismét fellobbannak, a hajdani rémtörténet alakjai ismét az élő emberek között mozognak. Nem csupán Frankenstein teremtménye maradt életben, de maga a tébolyult tudós is. Él, alkot, új terveket sző, és Victor Helios néven, a legmodernebb technikával teremti az Új Faj egyedeit, hogy velük váltsa valóra eddigi legeszelősebb tervét.
Senki sem állíthatja meg Victort. Senki, talán csak egy cinikus nyomozónő, és a társa, valamint Frankenstein legelső teremtménye: a tékozló fiú.

A klasszikus regény szerzője, Mary Shelley beérte azzal, hogy megmutassa a világnak a legendát, Frankensteint és teremtményét. Talán nem is sejtette, hogy halhatatlan hősöket alkotott, olyan lényeket, akik… (tovább)

Eredeti cím: Prodigal Son

Eredeti megjelenés éve: 2005

Szukits, Szeged, 2006
386 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634971261 · Fordította: Szántai Zsolt

Deucalion

Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Mihez kezdenél egy rémségekkel teli világban, ahol minden lehetséges? Valósak lehetnek-e a legendák és lehet-e folytatásuk? Mi történne, ha különböző féle félelmetes lények elszabadulnának a Földön és mindegyik más-más céllal készülne gyilkolni? Te képes lennél együtt élni évszázados titkaiddal vagy megtébolyodnál? Indulj el és kezdj el nyomozni, hogy a feltett kérdésekre megtaláld a válaszokat!

Razor SMP
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Koontz Frankenstein-ciklusa hosszú ideig radar alatt volt nálam (főleg, hogy egy darabig úgy tűnt, be se fejeződik itthon a sorozat, bár ebben a külföldi kiadás is ludas volt), aztán Szukitsék leakciózták az egész sorozatot, így gondoltam teszek vele egy próbát. Így az első kötet alapján azt kell mondanom, hogy nem volt rossz döntés. Koontz a bevezetőben említi, eredetileg tv-sorozatnak készült a történet, majd ennek a projektnek a bukása után írta át regénnyé. Nem ismerem az író stílusát (ez az első könyvem tőle), de én ennek tudom be, hogy a cselekmény meglehetősen gyors, rengeteg rövid fejezettet használ, így végig fenntartva az olvasóban az izgalmat és a feszültséget. A sorozatalap abban is felfedezhető, hogy az első kötet sok szálat elindít, de azok csak részben, vagy egyáltalán nem kerülnek lezárásra.
A szereplőket illetően túl sok meglepetéssel nem szolgál a könyv: Victor a céltudatos gonosz, Deucalion az erős, ám gyengédségre képes szörnyet, Carson és Michael párosa pedig a jó öreg se veled, se nélküled rendőrpáros. Utóbbi kettő szolgáltatja a regény fő humorforrását, én személy szerint jókat derültem a csipkelődéseiken és Michael beszólásain.
Kíváncsian várom, miként folytatódik a történet.

Szukits, Szeged, 2006
386 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634971261 · Fordította: Szántai Zsolt
Kiss_Csillag_Mackólány P
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Úgy tűnik, újabban elkapott a vámpírok, túlvilági és mesterségesen előállított lények szele.
Ebbe a csapdába véletlenül, de szerencsésen estem bele.
Nem gondoltam, hogy magával ragad, mert nem önszántamból – annak ellenére, hogy a saját könyvem – kezdtem el olvasni, hanem kimondottan egy kihívás számára. Ehhez képest szenvedés volt, amikor le kellett tennem, mert a buszom a végállomásra érkezett, pedig nem is ott kellett volna leszállnom.
Krimiként is tetszett, horrorként is, egyetlen bajom a vége volt. Befejezetlen, hiszen sorozat része, és ez engem most nagyon bosszant.
De ha rendesen belegondolok, akkor kedveltem a szereplőket, még ha ide-oda is járkáltak a fejemben, hiszen jött itt a Fantom, Quasimodo, Pinokkió, meg a csuda tudja még, hogy kik kerültek a képbe.
Mindenesetre élveztem az olvasást.
Az Erika-sorozatot sajnáltam, Victort kinyírnám, Deucationt pedig felfogadnám testőrnek magam mellé.
Még az is a bajom, hogy most nekiállhatok keresni a következő részét.
De hoppá, az is a polcomon csücsül.

Dracklana
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Hááát… Én személy szerint kicsit többet vártam ettől a könyvtől, mint amit végül nyújtott. Maga a történet nem volt rossz, bár igazán fordulatosnak, vagy izgalmasnak sem tudnám mondani. Egyszerűen zajlottak az események, én meg sodródtam az árral. Szereplők terén sem remekelt igazán a könyv. Ennél arrogánsabb, könyörtelenebb, ridegebb Viktor Frankenstein-t én még életemben nem látta – bár talán emiatt tudott egyáltalán egy kicsit érdekelni a személye, mert végre nem a világszenvedős dokit kaptuk. A lény sajnos nagyon keveset szerepelt – a nevével egyáltalán nem vagyok kibékülve – és szerintem ő meg túlságosan is filozofikus jellem lett. A két nyomozó főszereplő egész jó párost alkotott, bár kell még egy kis idő, hogy el tudjam dönteni, kedvelem-e őket, vagy sem. A mellékszereplők viszont elég unalmasak és egysíkúak voltak a számomra.
Nem mondom, hogy nem vagyok kíváncsi a történet folytatására, de az biztos, hogy nem a közel jövőben állok neki a következő kötetnek.

bbedyy
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Nagyszerű első rész, megismerhetjűk a szereplőket, a hátterüket, innen lehet majd nyomonkövetni a fejlődést, változást.
A Frankenstein sztori jól be lett mutatva, szépen adózva Mary Shelley munkássága előtt.
Megfogott ez a sorozat úgyhogy holnap irány is vissza a könyvtár hátha megvan a folytatás is.

tojunkies
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Egyszeruen nagyszeru, teljesen uj megvilagitasba helyezi a jo oreg Frankenstein sztorit :D

Lanore P
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Végre!!! Olyan könyvet akartam olvasni, ami letehetetlen, beszippant, és magával ragad… Koontz-tól megkaptam :) Azt nem tudom, hogy a társszerző, Kevin J. Anderson mennyit tett hozzá, de a végeredmény egy izgalmas, misztikus, modern Frankenstein történet lett, felesleges sallangok, és időhúzás nélkül. Deucalion karakterét imádtam… a nevét, az összetákolt, torz alakját, a tetovált arcát, és hogy mindezek ellenére egyre több emberi vonást fedeztem fel benne. Kedvenc!

Fairymysz
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Nagyon szeretem Koontz könyveit, és ez a könyv sem okozott csalódást. Remélem a sorozat minden könyve ilyen jó lesz. Imádtam Carson cinizmusát, Michael humorát és Deucalion emberségét.
A történet az elejétől lekötött, nem volt unalmas, végig pörgős volt. Tetszett a több szempontos leírás, így betekintést nyerhetett az ember a történésekbe.
Kíváncsian várom a folytatást.

Kovács_Zitu
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Nagyon tetszett, ahogy ezt a misztikus világot beleépítette az író a jelenbe. Ahogy szövögette a nem kevés elvarratlan szálakat. A váltott szemszögek számomra túl gyorsan jöttek egymás után és ezt a kilencven fejezet sem könnyítette meg. Olvastam volna többet Deucalion szemszögéből, ő érdekelt a legjobban, de nagy bizakodással vetem bele magam a következő kötetbe.

baluguru
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Koontz nálam a No.1. Minden könyve megvan! Ezért örömmel írom le, hogy VÉGRE! Annyira vártam már egy olyan könyvet Koontz-tól mint a Virrasztók. Nem a történt, hanem az izgalom, a pörgés és az az érzés, hogy nem tudod letenni, kíváncsi vagy, hogy mi lesz a következő oldalon és az azutáni oldalon és így tovább…

Lunemorte MP

– Van egy olyan érzésem, hogy ha macska volnál, most felborzolnád a szőrödet, és az égnek meresztenéd a farkad.
– Szerencséd, hogy nem vagyok macska, mert még ideszartam volna a kertedbe…

Kapcsolódó szócikkek: macska
Lunemorte MP

Kétszáz év alatt rájött, hogy a saját társaságát kedveli a legjobban. A többi ember úgysem érhet fel vele.

Lunemorte MP

– Te olvasni is szoktál? Mr. DVD egy könyvvel a kezében?
– Egy DVD-lejátszó használati utasítását vettem ki.

Lunemorte MP

– Oké, számomra tényleg eljött a takarodó ideje. De te mit fogsz csinálni?
– Hazamegyek, és megnézem a Drágán add az életedet.
– Már legalább ötvenszer láttad.
– Minden egyes alkalommal egyre jobban tetszik. Mint a Hamlet.

Lunemorte MP

– Egyes emberek kedden még teljesen normálisnak tűnnek, és csütörtökre totálisan bediliznek.
– Miféle emberekre gondolsz? – kérdezett vissza Carson.
– Nem tudom. Mondjuk, Sztálinra.
– Sztálint már kedden sem lehetett ép elméjűnek nevezni. Mellesleg ő nem bolond volt, hanem gonosz.

Kapcsolódó szócikkek: Sztálin
Lunemorte MP

– Nem félek a fájdalomtól – mondta Deucalion.
– Az élet nem más, mint a fájdalmak tengere.

Kapcsolódó szócikkek: Deucalion
Lunemorte MP

– Szörnyek járnak közöttünk, akik közönséges embernek álcázzák magukat. Ez az emberiség legősibb félelme…
– A lehetetlen mindig magában foglalja a lehetségest is – felelt Carson.
– Mi ez? Valami zen bölcsesség?
– Nem tudom. Inkább valami Star Trek. Talán Mr. Spock mondta.

Razor SMP

– Hallottam a hírekben, hogy kivágták a veséjét – mondta a tótumfaktum, miközben megállt a 2D jelű ajtó előtt, és a kulcs után kotorászott a zsebében.
– A szívét – javította ki Carson.
– Még jobb…
– Ezek szerint nem kedvelte Bobby Allwine-t?
Az öreg kinyitotta az ajtót.
– Alig ismertem. De most, hogy meghalt, ötven dolcsival emelkedett a lakás értéke. Carson és Michael hitetlenkedő arcát látva hozzátette: – Akadnak, akik így többet fizetnek érte.
– Kik? – kérdezte Michael. – Az Addams family?

Frankenstein sorozat · Összehasonlítás