Larkstorm ​– Pacsirta (Fogékonyak 1.) 74 csillagozás

Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

Alauda a születésétől fogva tudta, ki lesz a párja. De mi van, ha a fiú az Állam ellensége?
A pusztító Hosszú Tél során a világ lakosságának a fele odaveszik, az Állam utána még éveken át csatározik a Fogékonyaknak nevezett különleges képességgel született emberi lényekkel.

A tizenhét éves Alauda Greene, az Állam alapítóinak egyik utolsó leszármazottja, tudja a dolgát: keményen tanulni és mintapolgárrá válni, hogy ősei nyomdokába léphessen. Az életét a születése pillanatától elrendezték, és alig várja, hogy leérettségizzen és megkezdhesse közös életét Beckkel, a fiúval, akit szeret, amióta az eszét tudja.

Ám Beck eltűnik, miután megvádolják, hogy Fogékony, és hogy merényletet tervez Alauda ellen. A lány meggyőződve, hogy az Állam tévedett, összetört szívvel a fiú keresésére indul, mert tisztázni akarja őt.

Amit kiderít, az veszélyesebb és félelmetesebb, mint maguk a Fogékonyak.
Meg kell ölnie a fiút, akit szeret, ha nem akarja, hogy ő végezzen vele

Eredeti mű: Dawn Rae Miller: Larkstorm

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

366 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633735213 · Fordította: Papolczy Péter
keménytáblás · ISBN: 9789633735220 · Fordította: Papolczy Péter

Alauda Greene · Beck Channing

Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

Akár egybeköttettünk, akár nem, te vagy az én szívem. Egy részem mélyen belém ékelődött, és küzdelem nélkül nem adom vissza.

Sok negatív kritikát olvastam erről a könyvről. Halogattam, féltem elkezdeni, de meg mondom őszintén nem volt rossz.
Nagyon régen olvastam disztópiát, és ez most nagyon jól esett. Meglepett maga a történet is, nem erre számítottam. Igazából nekem nincs semmi gondom ezzel a könyvvel :) Tetszett és pont azt adta, amit vártam tőle :)
De a vége…….KELL A folytatás!!! :)

@Könyvmolyképző várható folytatás? :)

kellyolvas P
Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

Nem tudott magába szippantani a történet, pedig az eleje még tetszett is, de a szerző számomra el-és túlbonyolította az egészet, mígnem azt sem tudtam ki kivel van, mert mindenki szervezkedik mindenki ellen. Az öljük, megöllek, meg fogsz ölni szavak a vége felé szinte kifolynak a könyvből. Remélem lesz akinek tetszeni fog, mert a leírások elég jók, az egyik csillag ezért jár, a másik a fordítóé aki túlélte a könyvet.

Kovács_Mesi
Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

Nem ezt vártam….az első fele nagyon jó volt. Olvastatta magát, értettem is, hogy mi miért történik. Majd jött a második fele, és már azt se tudom eldönteni, hogy ki a jó, és ki a gonosz. Pont emiatt a szereplők iránt vegyesek az érzéseim. Ráadásul a befejezés még tovább bonyolítja az amúgy is kusza dolgokat.

RVivi
Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

Az eddig olvasott vörös pöttyös könyveim közül ez volt a leggyengébb. Alauda az idegeimre ment azzal, hogy minden fejezetben el kellett mondania, hogy ő mennyire különleges… És miért is ne ő lenne a spoiler Ráadásnak még hisztizik is állandóan. Becket bírtam, de néha ő is nagyon idegesítő volt.
Az első kb 250 oldal eléggé szenvedés volt, de utána egész jó lett. Emiatt nem csak 2 csillag.
Érdekes volt, hogy Miss Tully-nak felesége volt. Tuti fordítási baki, mert egy ilyen világba nem hiszem, hogy lenne ilyen.
Nem tudtam szeretni ezt a könyvet, a fogékonyas ötlet tetszik, de a történet nem igazán és a szereplők se valami szimpatikusak.

Ancsúr
Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

Mikor megpillantottam a címet (Pacsirta), sok minden más, hozzáköthető dolog eszembe jutott, mint pl. a poszáta, és rögtön utána az Éhezők Viadala, de a boszorkányok biztos, hogy a gondolataim körén túlra esett volna. Így elég fura volt, mikor a kezdeti Divergent-es feeling átadta a helyét egy boszorkányokról szóló történetnek. Már komolyan vártam, hogy mikor említik azt a bizonyos piros cipellőt, és hogy hol fog megjelenni a bádogember.
Azt leszámítva, hogy kevés volt ez a történet egy ilyen vastagságú könyvhöz, egész szerethető is volt egyben. Pozitívumként élem meg, hogy a könyv nagyon olvastatta magát. Beck karakterét nagyon megszerettem, ezért nagyon hiányoltam a történetet az ő szemszögéből. Alauda-val viszont nem tudok mit kezdeni. Nekem talán egy kicsit túl kislányos a felfogása. Néha komolyan megkérdőjeleztem, hogy képes logikus gondolkodásra, mert kellett „egy kis idő”, hogy rájöjjön az ok-okozati összefüggésekre, ami nekem viszont teljesen egyértelmű volt.
Ha lesz folytatása (márpedig lennie kell!), én biztos, hogy el fogom olvasni, mert már fúrja az oldalamat a kíváncsiság, hogy mégis hogy fogják megoldani ezt a „boszorkányosan” nehéz problémá(ka)t.

swa_z
Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

A borító miatt kezdtem bele ebbe a könyvbe,szerintem az nagyon szép. Az alaptörténet nem lenne rossz,de a kivitelezés már annál inkább. Az eleje még úgy ahogy tetszett,de aztán egy nagy katyvasz lett a végére az egész. Alauda is elég idegesítő főszereplő,így nem lett a kedvencem a könyv és nem is sajnálom,hogy nem jelent meg több része a sorozatnak.

366 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633735213 · Fordította: Papolczy Péter
stoppoló
Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

Egyáltalán nem erre számítottam, amikor nekikezdtem a könyvnek. Az első 150 oldal még annyira nem volt rossz, egy tipikus disztópia, de aztán az egész átment valami fura varázslatos/ boszorkányos katyvaszba, én meg csak néztem, hogy most tulajdonképpen Mi Van??
Azon már meg sem lepődtem, hogy a főszereplőt itt is gyűlöltem. Majdnem 18 éves létére minden harmadik fejezetben hisztizik, dührohamot kap, sikítozik… Nem lopta be magát a szívembe, az biztos.
Beckkel nem volt különösebb bajom, igazából tiszteltem őt, amiért képes volt elviselni Alaudát. A többi szereplő sem zavart sok vizet, néhány nevet viszont elég nehezen tudtam befogadni (pl. Maz…).
Sajnos ezzel a könyvvel nem avattam új kedvencet, viszont hamar kivégeztem, mivel jóformán az egész könyv párbeszédből áll.
Ha Alauda normális szereplő lenne, talán a könyv egy fél csillaggal többet kapna. Remélhetőleg a 2. részre felnő és akkor a történet valamilyen szinten élvezhetőbb lesz (már ha egyáltalán kiadják a folytatását).

Cersei
Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

Nagyon nehéz értékelni ezt a könyvet, és nemcsak azért, mert egy sorozat első kötetéről van szó. Nem vártam tőle sokat, sőt mondhatni semmit, mert nem vagyok jártas a disztópiák világában (ha az Erdő köztársaság nevezhető annak, akkor eddig összesen egyet olvastam).
Azért is nehéz ez a könyv, mert hihetetlenül kusza. Nem a rengeteg helyszín és a rengeteg szereplő miatt. Utóbbiból és előbbiből is mondhatni elég kevés van, főszereplő pedig csak kettő. Az információ és annak adagolása jelenti a legnagyobb veszélyt az olvasótáborra, ami miatt talán sokan és joggal fejvesztve menekülhetnek. Unatkozni biztosan nem lehet, megőrülni annál inkább.
Az értékelés egésze itt olvasható:

Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

A borító nagyon megtetszett. A könyv nem volt rossz, bár a végére egy kissé eldurvultak a dolgok. Talán, ha 100 oldallal rövidebb, akkor izgalmasabb, pörgősebb lehetett volna. Alauda nyavalygása sokszor fárasztott. (Egyébként nem értem, hogy jött ez a név. Az eredetiben mintha Lark lenne. Na, mindegy!) Beck nagyon szimpatikus volt, ahogy állandóan védte a lányt, és bízott benne. Sajnos a vége olyan semmilyenre sikeredett.

Myrabelle
Dawn Rae Miller: Larkstorm – Pacsirta

Hogy lehet valaminek ilyen vége??? Olyan szép történet, és mintha a legizgalmasabb résznél egyszerűen elvágták volna. De egyébként nagyon tetszett!! Remélem nemsokára a második részét is kiadják.

Belle_Maundrell

Hogyan gyűlölhetne az ember valakit, akivel átnevette az addigi életét?

Ancsúr

A fizikai fájdalom nem több egy kis kellemetlenségnél a szívfájdalomhoz képest.

Csoszi

Vicces, mennyire másképp néz ki az ember, ha pár ruhát lecserél magán.

Csoszi

Óriási! Nem elég, hogy kudarcot vallok, még közönségem is van hozzá.

Csoszi

Te is éppen annyira megérdemled a boldogságot, mint bárki más.

Csoszi

Hát akkor, ha se neked, se nekem nincs hova mennünk, mehetünk együtt is.

BreeS

— Akarod tudni, hogy én miben hiszek? Bennünk. Már csak kettőnkben hiszek. Erősnek kell lenned, Pacsirta! Nem adhatod fel! Próbálkoznod kell újra és újra!

BreeS

Az állam azt akarja, hogy együtt legyünk. És az állam nem téved.

Cersei

Szóval ez lesz itt a felállás. Mind úgy teszünk, mintha ők nagyon örülnének nekem, míg nekem úgy kell tennem, mint akinek nem babráltak a szabad akaratával. Alku.