A ​másik Tibet 5 csillagozás

A hétköznapok elmondatlan története – 1959 előtt és után
Dawa Norbu: A másik Tibet

A másik Tibet tulajdonképpen két könyv egyben: sajátos elegye egy családtörténetnek és egy történelmi összefoglaló műnek. A könyv első felében a szerző családjának történetén keresztül bepillanthatunk a tibeti mindennapokba, a hétköznapi emberek világába. A mű második fele egy tanulmány, amelyben a szerző megkísérli összefoglalni a tibeti-kínai kapcsolatok történelmi hátterét, elemezni a tibeti emigráns kormány és a kínai vezetés politikáját a megszállás kezdetétől napjainkig, továbbá felvázolni azokat a lehetséges jövőbeni irányvonalakat, amelyek mentén mindkét fél számára kielégítően lehetne rendezni a két nép közötti konfliktusokat.

Eredeti cím: Tibet

Eredeti megjelenés éve: 1998

GABO, Budapest, 2001
392 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639237876 · Fordította: Zentai György

Ildikó_Nagy_2 P>!
Dawa Norbu: A másik Tibet

Dawa Norbu: A másik Tibet A hétköznapok elmondatlan története – 1959 előtt és után

Egészen másra számítottam. Nehezen haladós olvasmány volt. Az első fele még lekötött, tetszett a tibeti nép, a család mindennapjainak bemutatása, a szerelem, a házasság, az oktatás, a menekülés. A második résszel lassabban haladtam, Tibet történelme, érdekes, de száraz, nem olvasmányos volt. Kicsit csalódott voltam, de nem bántam meg, néha ki kell lépni a komfortzónánkból, mást is olvasni, mint a kedvenceinket.

szkeri>!
Dawa Norbu: A másik Tibet

Érdekes könyv volt, nagy örömmel vetettem bele magam, bár a kb. felétől sajnos a lelkesedésem kicsit lankadt, nem egy pörgős iromány, persze műfajából adódóan nem is kell neki, de azért voltak részek, amiken alig vártam, hogy túljussak.