Kafka ​másképp 5 csillagozás

David Zane Mairowitz – Robert Crumb: Kafka másképp

„Mi közöm lenne a zsidókhoz? Hiszen még önmagamhoz sem hasonlítok!” Semmi sem tükrözhetné hűebben Franz Kafka egyéniségét, illetve magát a szerzőt, aki barátainak elmondása alapján mintha csak „üvegfal” mögött élt volna. Kafka a jiddis mesemondók hagyományait követve alkotott, és meghökkentő meséiben még az állandó önmegaláztatáshoz is egy kis humort kevert. A régi hagyományokat végtelen tudatosságával gazdagította, miután gyökereitől, családjától, környezetétől és elsősorban saját testétől elidegenedve olyan egyedi irodalmi nyelvet alkotott, amelyben elrejtőzhet vagy átváltozhat akár csótánnyá, majommá, kutyává, vakonddá, sőt még cirkuszi művésszé is, hogy a nagyérdemű publikum előtt halálra éheztesse magát. David Mairowitz ragyogó szövegei, valamint az underground világ leghíresebb képregény-rajzolója, Robert Crumb illusztrációinak segítségével betekintést nyerhetünk a „kafkai” világérzés mélylélektanába, és megbámulhatjuk a csodabogarat az üvegfal mögött.

Eredeti cím: Kafka

Eredeti megjelenés éve: 1993

Edge 2000, Budapest, 2004
178 oldal · ISBN: 9638645040 · Fordította: Bánföldi Tibor · Illusztrálta: Robert Crumb

Dr_Benway>!
David Zane Mairowitz – Robert Crumb: Kafka másképp

Nagyszerű kiadvány, képregényes formában mutatja be Kafka életét és fő műveit, remek, igazán kafkai hangulatú illusztrációkkal. Ajánlom mindenkinek aki kedveli Kafka világát.