Jóbarátok 26 csillagozás

Tíz év története a kezdetektől, míg legördül a függöny
David Wild: Jóbarátok

Ez a gazdagon illusztrált, több száz színes fényképet tartalmazó album a televíziózás történelmének egyik legnépszerűbb és legkedveltebb sorozatát, a Jóbarátokat kíséri végig tíz évadon át. A könyvet lapozgatva felidézhetjük a már-már klasszikusnak számító epizódokat, ismét nevethetünk az emlékezetes poénokon, és bepillanthatunk a kulisszák mögé is. A sorozat sztárjaival készített búcsúinterjúkból pedig kiderül, hogyan változott meg a színészek élete az elmúlt tíz évben, és mik a terveik a jövőre vonatkozóan. 2004 januárjában végleg legördült a függöny, és ezzel véget ért tíz felejthetetlen év. A kötetet az utolsó epizód forgatásának megható pillanatai zárják. Könyvünk igazi élményt jelent mindazok számára, akik együtt nőttek fel a hat jóbaráttal, éppen ezért nem hiányozhat egyetlen vérbeli rajongó könyvespolcáról sem.

Eredeti mű: David Wild: Friends… 'til the End

Szukits, Szeged, 2004
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634970656 · Fordította: Szalai Judit

Light_House

David Wild: Jóbarátok Tíz év története a kezdetektől, míg legördül a függöny

Már régóta vártam, hogy olvashassam ezt a könyvet, mert a sorozatot nagyon szeretem. Szerencsére a könyvtárban rábukkantam. Remek könyv tele csodás fotóval, sokszor csak lapozgattam, és emlékeztem vissza azokra az epizódokra, amiről a képek készültek.
Az interjúk is nagyon jók voltak. Legszívesebben újranézném az egész sorozatot.
Mindenképp szeretnék saját példányt ebből a könyvből, így vadászom rá tovább.

minnie

David Wild: Jóbarátok Tíz év története a kezdetektől, míg legördül a függöny

Istenem. Legnagyobb könyv élményem volt. Évek rajongása – még mindig tart – után végre a kezembe foghattam a Jóbarátok Bibliát! Ennyit sose sírtam könyvön, mint ezen. Annyira fájdalmas, hogy vége van ennek a fantasztikus sorozatnak. Kb. 8 éve vége van már a sorozatnak, de én mindig nem tudom elhinni és ezért nagyon felüdülés volt olvasni az interjúkat, évad összefoglalókat. A Jóbarátok világ történelem legjobb sorozata marad örökkön örökké. <3

rafaelo0824

David Wild: Jóbarátok Tíz év története a kezdetektől, míg legördül a függöny

Nagyon régóta kerestem a könyvet, és nagyon megörültem, amikor sikerült beszereznem, azonnal el is kezdtem olvasni, de oldalról oldalra egyre csalódottabb lettem. Nagyon szeretem a filmsorozatot, imádom a szereplőket és persze megvannak a DVD-k is, de ez a könyv nem sokat adott az eddigiekhez. Szépek a képek, ez nem vitás, de kevés a szöveg, és pár helyen untam is a szereplőkkel készült interjúkat.

Képopera P

David Wild: Jóbarátok Tíz év története a kezdetektől, míg legördül a függöny

Amikor sikerült beszereznem a Jóbarátok összest (mert nem volt HBO-nk), és végre végignéztem azt, amiből csak 1-2 részhez volt szerencsém a tíz év alatt, és megtudtam, hogy van ez a könyv, nem volt kérdés, hogy megszerezzem. Kutatásaim sikerrel jártak és évekkel ezelőtt egy azóta megszűnt használtkönyv-kereskedőn keresztül sikerült rátalálni. Remek élmény volt a sorozat után végigolvasni, mit is éltek meg a „srácok” a stúdiólámpákon kívül. Érdekes bepillantás emellet az amerikai popkultúra akkori szakaszába is.

Sakura

David Wild: Jóbarátok Tíz év története a kezdetektől, míg legördül a függöny

De jó volt elolvasni ezt a könyvet! Nagy Jóbarátok rajongó lévén a sorozatot már vagy 10-szer láttam és nem tudom megunni. Szinte nincs olyan év hogy valamelyik évadot ne nézném végig újra. Szeretem a karaktereket, a poénokat és azt, hogy 10 év alatt tényleg olyan, mintha a „barátaimmá” váltak volna. Most pedig ez a könyv ennyi év után tudott újat mutatni és a szereplőket még jobban megismerni. Hiszen a színfalak mögött mindig jóval több van, mint amennyit mi nézők láthatunk. Tetszett, amilyen szeretettel beszélnek egymásról a színészek és hogy olyan élményeket osztanak meg velünk, amik még közelebb hozzák őket hozzánk. Jó lenne több sorozatról ilyen könyvet olvasni.

ponyponypony

David Wild: Jóbarátok Tíz év története a kezdetektől, míg legördül a függöny

Teljes imádat, ezer éve tartó szerelem.

encimokus

David Wild: Jóbarátok Tíz év története a kezdetektől, míg legördül a függöny

Jobban örültem volna, ha több szöveg van a könyvben a rengeteg kép helyett. Leginkább az hiányzott, hogy egy szó sem esik Monica és Ross szüleiről, Janiceről, Güntherről. Végig szerepeltek a 10 évadban, szinte ők is főszereplők voltak, még a képeken is alig-alig bukkannak fel. Ezt a könyv nagy hiányosságának tartom. Valamint afféle pótlékként olvastam volna a magyar hangjaikkal készült interjút is.

Lena_

David Wild: Jóbarátok Tíz év története a kezdetektől, míg legördül a függöny

Imádtam a sorozatot. Amikor csak tehettem akkor nem szalasztottam el ha a tévében ment. A mai napig a kedvenceim közé tartozik, azon ritka sorozatok közé amit tényleg őszintén sajnáltam, hogy véget ért, még talán meg is könnyeztem. :) A könyv számomra nem okozott csalódást, hiszen tele van képekkel, érdekességekkel, bennfentes információkkal, mindennel ami egy igazi rajongónak kell. Még most is előfordul, hogy csak úgy le veszem a polcról és átolvasgatok egy-két részt benne. :)

Róka P

Szóval hat ember ül egy díványon – és hogy lesz abból sorozat?

minnie

„Az igazi Jóbarátok-rajongók sohasem foglalkoznak azzal, hogy X vagy Y mit írt azon a héten a sorozatról. Mint ahogy azzal sem törődnek, hogy az adott pillanatban mi számít divatosnak a popkultúrában. Egyszerűen szeretik a sorozatot, és bármi történjék is, néznek minket. És ez az, ami szerintem értéket jelent.”

Kapcsolódó szócikkek: Jóbarátok
holle

A Jóbarátok a szeretnivaló vesztesekről szól, akik a végén azért lesznek mégis győztesek, mert mindvégig kitartottak egymás mellett.

Kapcsolódó szócikkek: Jóbarátok
holle

Együtt maradni mindvégig – erre vágyik minden Jóbarát.

Róka P

Mit is várunk, amikor bekapcsoljuk a tévét?