A ​világ legrosszabb gyerekei (A világ legrosszabb gyerekei 1.) 68 csillagozás

David Walliams: A világ legrosszabb gyerekei

Tíz óvatosságra intő mese, tíz elragadóan rémes szereplő – a világszerte népszerű szerzőtől, David Walliamstől!

Készen állsz arra, hogy megismerd a világ legrosszabb gyerekeit?
Öt gusztustalan fiút és öt borzalmas lányt?
Szófa Szófia például álló nap a tévét bámulja, végül annyira odaragad a kanapéhoz, hogy szó szerint elválaszthatatlanok lesznek.
Aztán itt van Nyálas Nyikos, a fiú, akit a saját nyála sodor bajba egy iskolai múzeumlátogatáson.
De ne feledkezzünk meg Bömbi Bertáról sem, aki megállás nélkül bömböl, és szörnyűséges hazugságokat talál ki.

A történetből természetesen Rádzs sem maradhat ki. Az olvasók kedvence azonban ezúttal egészen szokatlan szerepben tündököl…

David Walliams évek óta vezeti az angliai gyerekkönyv-eladási sikerlistákat. Legújabb könyve szellemesen rosszmájú mesék gyűjteménye 10 elvetemült gyerekről, akiket a zseniális művész, Tony Ross színpompás illusztrációi keltenek életre.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Kolibri, Budapest, 2018
258 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634373179 · Fordította: Vereckei Andrea · Illusztrálta: Tony Ross

Bea_Könyvutca P>!
David Walliams: A világ legrosszabb gyerekei

Természetesen mindannyian tudjuk, hogy rossz gyerekek nem léteznek. A gyerekek nem rosszak, csak élénkek, energikusak, és mi felnőttek nem értjük meg őket. Mindegyik gyerek jó, szép és aranyos.
Biztosak vagytok ti ebben????!!!! :D :D

Ha azt hiszitek, hogy nincsenek rossz gyerekek, olvassátok el ezt a könyvet! Olvassátok el a gyerekeiteknek is.
Elsősorban azért, mert fergetegesen jól fognak szórakozni, nagyokat hahotáznak majd, amikor erről a gusztustalan 10 gyerekről olvasnak, mert valamiért a gyerekek szeretik az undi dolgokat.
Arra azért nagyon vigyázzatok, hogy gyermeketek ne vegye túl komolyan a könyv történeteit. :D

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2018/11/david-walliams-vi…

KönyvParfé P>!
David Walliams: A világ legrosszabb gyerekei

Mint ahogy Dahl neve összemosódott Quentin Blakével, úgy Walliams neve is Tony Rosséval. Nagyszerű párost alkotnak ők is, hiszen az illusztrációk most is frenetikusak.
Végiglapozva a könyvet, nem lehetett könnyű dolga Tonynak. Az a rengeteg takony, nyáltenger, redva szörny és puki, melyet meg kellett rajzolnia, kemény feladat lehetett.
Látom magam előtt a felnőtteket, akik felvonják a szemüket a gusztustalanságok láttán, de azt is tudom, hogy amikor a gyerek elalszik, titokban elolvassák és jókat derülnek majd rajta…
Bővebben: https://konyvparfe.blog.hu/2018/10/31/david_walliams_a_…

Márk_2011>!
David Walliams: A világ legrosszabb gyerekei

Kezdeném azzal, a gyerekek nem rosszak, csak elevenek, és huncutok! :-)Elvoltunk a könyvel, elolvastuk, de még azt sem mondanám, hogy nevettünk rajta, sőt Márk néha felháborodott. Butaságnak nevezte.
Ez most annyira nem talált be!

Hanna IP>!
David Walliams: A világ legrosszabb gyerekei

Walliamst sokan hasonlítják Roald Dahlhoz, és a párhuzam helytálló annyiban, hogy Walliams is éppúgy maradéktalanul képes magáévá tenni a gyermeki szemszöget, mint Dahl, ujjal mutogatva a felnőttek világára. De míg Dahl a legnagyobb viháncolás közben is képes volt a komolyságra, alkalomadtán a kegyetlenségre, Walliams jobban szeret letelepedni olvasói közé, hogy összenevessen velük egy pukiviccen.

Emiatt aztán A világ legrosszabb gyerekeinek csínyei és rosszalkodásai sem lépik túl azt a határt, amikor viccesből már ijesztővé válhatnának, pedig van ám itt mindenféle szörnyűség, világot elnyelő fikagömb és megelevenedett rendetlenség, de valahogy annyira jólesik kárörvendeni a mesékben szereplő gyerekek balvégzetén!

(A kötet garantált szórakozás a gyerekeknek, nálunk a lányom volt az első tesztolvasó, és végig gurgulázva nevetett.)

Bővebben: http://ekultura.hu/2019/02/26/david-walliams-a-vilag-le…

Chris>!
David Walliams: A világ legrosszabb gyerekei

David Walliamsnak 2008 óta összesen tíz ifjúsági regénye jelent meg (ezekből nyolc érhető el magyar nyelven), valamint 2016-ban látott napvilágot a kezdő olvasóknak szóló A világ legrosszabb gyerekei-sorozat első kötete, amelyet azóta további kettő követett. A korosztály-váltást jelzi, hogy az eddigiektől eltérően, ez a kötet nagyobb méretben, keményfedeles kiadásban, színes illusztrációkkal kerül a boltokba. A betűméret is jobban igazodik a kezdő olvasók igényeihez, bár meg kell jegyeznem, hogy az elforgatott szavak egymáshoz illesztése nem mindig egyértelmű, és ugyanígy nem szerencsés a sötétkék háttérre világoskék betűket nyomtatni. De ettől eltekintve egy igényes kiadást köszönhetünk a Kolibrinek, amely bármely kisgyerek polcának dísze lehet.

Walliams első regényeit főként azért szerettem, mert nagyon komoly dolgokról tudott nagyon humorosan mesélni a gyerekeknek: ott volt mindjárt a Gengszter nagyi, ami másig az egyik legjobban sikerült alkotása (Az éjféli banda mellett), és amelyben nagyon jól körüljárta a nagyszülő-unoka kérdést, és feldolgozta az elmúlást. A Büdöss úrban a hajléktalansággal foglalkozott, a Köténycselben a nemi identitással, a Milliárdos fiú pedig bebizonyította, hogy a boldogság nem feltétlen pénz kérdése. A későbbiekben – mint például a Patkányburger vagy a Démoni Doki – sajnos olyan irányt vet, amely nekem nem igazán nyerte el a tetszésemet, túl sok olyan témát érintett, ami nem való egy gyerekkönyvbe.

A világ legrosszabb gyerekei kötetről hasonlóan vegyes érzéseim vannak: akadnak történetek, amelyek nagyon jól sikerültek, szürreális megoldásai engem is megleptek, de sajnos volt „mese”, amely már nálam is kiverte a biztosítékot. Alapvetően nem vagyok oda annyira az altáji humorért, így nem igazán tudom élvezni sem a szellentéssel, sem a takonnyal összefüggő poénokat, különösen, ha azokra építik a cselekményt. Szerencsére ezekből a történetekből csak keveset kapunk, a többi valóban szórakoztató és helyenként tanulságos is. Van, amelyikről különösen érdemes beszélgetni: ilyen a bömbölős kislány esete, aki mindent a testvérére fog, vagy a folyton izgő-mozgó lány története, akit végül csak sikerül lekötni, de ugyanígy említhetném Beni meséjét, aki sértettségében megpróbált elszámolni a végtelenig.

Összességében Walliams hozza a szokásos formáját, nem mellőzi a humort, az abszurd karaktereket. Így most már nem csak a soron következő regényt, de az újabb 10 rosszcsont gyerek történetét is érdemes lesz várnunk.

Lobo P>!
David Walliams: A világ legrosszabb gyerekei

David Walliams ezúttal nem egy történetet mesél el a maga stílusában, amely elég erősen táplálkozik a toalettből is. De ezt a gyerekek szeretni szokták. Hanem tanmeséket írt, méghozzá 10-t. Öt lányról és öt fiúról, akik bizony olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, vagy éppen úgy viselkednek, hogy az elrettentő lehet. Van aki állandóan nyáladzik, van aki szellentésbajnok, vagy éppen rekordméretű takonygolyót szeretne összeállítani, de akad roppant rendetlen, meg aki csak más kárán tud nevetni. Úgyhogy nagyon nehéz szimpatikus szereplőt találni ezek között a suhancok között, de nem is ez a lényeg. Mondjuk megállapította a család, hogy Izgága Izméne tetteiért igazán a környezete hibáztatható és jobb pedagógiával kiküszöbölhető lett volna egy csomó vele történt dolog. De elkalandoztam, mert igazán nem ennyire tudományos a dolog, hanem humoros és legtöbb helyen roppant közönséges. Walliams igazán jót merít a klozethumorból és a sok gusztustalanságot Tony Ross mégis úgy tudja ábrázolni, hogy nem fordul fel az ember gyomra (főleg mondjuk a Redva szörny esetében).

Részletesen: http://olvasonaplo.net/olvasonaplo/2018/11/04/david-wal…

Linszyy P>!

Hát ez haláli volt! :D
Gusztustalan, elképesztő, vicces történetek egyvelege. Hát abban biztos vagyok, hogy a kisebbeknek ilyen könyvet érdemes a kezébe adni. Az illusztrációk, de még a betűk is idomulnak a történethez, amik a legrosszabb gyerekszokásokról szólnak. :)
A kishúgom mesél róla: https://www.youtube.com/watch…

tizkicsikonyv>!
David Walliams: A világ legrosszabb gyerekei

Jópofa és meglehetősen gusztustalan történetek (bár nem vagyok járatos gyerekek terén, de úgy sejtem, ez nekik kifejezetten tetszene) – meglepően, sőt inkább megdöbbentően igényes kivitelezésben, nagyon gazdagon illusztrálva. A célcsoportnál szerintem telitalálat lehet, de alapvetően én is élveztem (kivéve a taknyos részt, attól valahogy zsigerileg rosszul vagyok, és képtelen voltam elolvasni).

missliviabooks>!
David Walliams: A világ legrosszabb gyerekei

Nagyon aranyos mesekönyv, mely 5 fiúról, és 5 lányról szól, akik valamilyen rossz szokásuknak köszönhetően bekerültek a Világ legrosszabb gyerekei című könyvbe.
Nyálas Nyikas annyira lusta, hogy egész nap csak alszik, emiatt kellemetlen helyzetbe kerül.
Bömbi Berti irigy öccsére, ezért mindig sír, hogy szülei figyelmét magára terelje…
Remek, színes illusztrációk díszítik a lapokat.
Én kishúgommal olvastam, de mindkettőnknek nagyszerű szórakozást nyújtott.

panni013>!
David Walliams: A világ legrosszabb gyerekei

Nagyon szeretem Walliams könyveit, ez sem okozott csalódást. 10 rövid történet, mindegyiknek a végén egy kis tanulság, hogy miért nem éri meg rossznak lenni. Ugyan mindez elrugaszkodott formában jelenik meg, de humorosan, amivel talán közelebb lehet hozni a gyerekekhez az olvasást is. Én nagyon szeretem a stílusát, ebben a könyvben is hozta önmagát.

A világ legrosszabb gyerekei sorozat · Összehasonlítás