Én ​és a kutyám 10 csillagozás

David Taylor: Én és a kutyám David Taylor: Én és a kutyám

Az Én és a kutyám nélkülözhetetlen kézi könyv minden – gyakorló vagy reménybeli – kutyatulajdonosnak, de hasznos munkaeszköz a tenyésztők számára is. A nemzetközi hírű állatorvos szerző nem egyszerűen „használati utasítást” ad négylábú kedvenceihez: mondandójának alfája és ómegája, hogy a kutyának létszükséglet az ember, de az embernek is ritkán akad hűségesebb kísérője, kezesebb segítője, megértőbb barátja, mint az okosan nevelt és szeretettel gondozott kutya.

– 70 kutyafajta bemutatása színes képek segítségével, a hivatalos fajtaszabvány szerint

– Betegápolás, egészségvédelem: egyszerű diagnosztikai folyamatábrák, útmutató a gyakoribb „kutyabajok” otthoni gyógykezeléséhez

– Sok száz hasznos tanács a kutya kiválasztásához, kiismeréséhez, tanításához, etetéséhez, elhelyezéséhez, szőrzetének ápolásához

Eredeti megjelenés éve: 1986

Park, Budapest, 2007
Park, Budapest, 2004
288 oldal · ISBN: 963530028x · Fordította: Garai Attila
Park, Budapest, 2004
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 963530028X · Fordította: Garai Attila · Illusztrálta: John Woodcock, Vana Haggerty, Kuo Kang Chen, John Francis, Russell Barnett

Belle_Maundrell >!
David Taylor: Én és a kutyám

Sok hasznos tanáccsal látja el a (leendő) gazdikat, emellett nagyon igényes is. A legjob kutyás könyv, amit olvastam.

Rekacska24>!
David Taylor: Én és a kutyám

Mai napig megállja a helyét, nagyon sok hasznos információt tartalmaz érthető, hétköznapi nyelven.

Luna_Iceshard>!
David Taylor: Én és a kutyám

Rengeteg hasznos, egyszerűen követhető tanács, minden kutyásnak ajánlani tudom:)

BlissX I>!
David Taylor: Én és a kutyám

Nagyon összetett könyv, ami tömören foglalja össze a kutyák anatómiáját, nevelését és tanítását, tenyésztését, betegségeiket. Hasznos tanácsot nyújt a kutyusok tartásához és rengeteg kutyafajta rövid ismertetését foglalja magába, ami pedig a leendő kutyatulajdonosoknak segíthet a választásban. Mindezt egy rendkívül igényes, gyönyörű illusztrációkkal és fotókkal ellátott könyvben.

A legjobb általános kutyás könyv, amivel eddig találkoztam.

Fatma>!

Kutyasimogatás közben lassul az ember szívverése és alacsonyabb lesz a vérnyomása.

6. oldal (Bevezetés)

Kapcsolódó szócikkek: kutya
Fatma>!

Egy afgán legenda szerint Noé bárkájában afgán agár is volt. (…) Ősei föltehetőleg Egyiptomból valók, ahol Kr.e. 3000-ig visszamenőleg találhatunk utalásokat ilyenfajta kutyákra.

58. oldal (Fajták/ Afgán agár)

Kapcsolódó szócikkek: afgán agár