Szuperhős ​lett a bátyám! 6 csillagozás

Nem igazság, meg sem érdemelte!
David Solomons: Szuperhős lett a bátyám!

David Solomons sikeres forgatókönyvíró most gyerekeknek írt pergő cselekményű regényt. Főhőse a képregényfaló 11 éves Luke, aki szabadidejében a kerti fakuckóban dekkol stréber bátyja, Zack társaságában. Nagy hibát követ el, amikor egy sorsfordító pillanatban kimegy vécére. Épp ezalatt érkezik egy földönkívüli, aki szupererőt ad az életében-egy-képregényt-semolvasott bátyjának. Ráadásul rábízza az univerzum megmentését! Luke-ot a legszörnyűbb testvéri féltékenység kínozza. De amikor Zacket elrabolják, akcióba lendül. Öt napja marad, hogy barátaival megkeresse bátyját, és megmentse a világot a katasztrófától.

Eredeti cím: My Brother is a Superhero

Eredeti megjelenés éve: 2015

Tessloff és Babilon, Budapest, 2016
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632943749 · Fordította: Fenyvesi Orsolya

gocsi
David Solomons: Szuperhős lett a bátyám!

David Solomons: Szuperhős lett a bátyám! Nem igazság, meg sem érdemelte!

Nos, nem erről szól minden képregény? A szuperhős véletlenül csodás képességeket kap. Titkolja személyazonosságát, megküzd a főgonosszal, megakadályozza a világvégét. Ebben a regényben sincs ez másképpen, csak itt a főhős nem Szupersrác, hanem az öccse. Aki keni vágja a képregény univerzumokat, és épp a mosdóban volt, amikor bátyját megtalálta a másik dimenzióbeli Zordon, és megáldotta a bátyját a szuperképességeivel. A könyv módfelett vicces, sokszor nevettem fel hangosan. Brit regény, picit olyan, mintha a Monty Python írt volna egy gyerek Doctor Who részt. Az írónak vannak ismeretei a kamaszfiú lélekről, cseppet sem éreztem erőltetettnek. Újabb kiskamasz fiú regény került fel az ajánlható listára!

Boromir
David Solomons: Szuperhős lett a bátyám!

David Solomons: Szuperhős lett a bátyám! Nem igazság, meg sem érdemelte!

Egyész jó kis könyv. Én nem vagyok nagy képregéényfan, de egészen élveztem.10 éves kortól.