Jézus ​szeret engem 221 csillagozás

David Safier: Jézus szeret engem

Marie csinos, kedves lány. Egyetlen hibája van csak: mindig rossz férfiba szeret bele, és erre mindig későn döbben rá. Mint legutoljára is, amikor csak az oltár előtt kap észbe és mond nemet vőlegényének. A botrány persze nem marad el, a megszégyenített Sven bosszút esküszik, Marie pedig kénytelen visszaköltözni a szülői házba. Ahol a tetőhöz hasonlóan az ott lakók élete is sürgős felújításra szorulna. Hamarosan meg is jelenik egy ács, aki nemcsak jóképű és vonzó, hanem megértő és önzetlen is. Marie úgy érzi, végre megtalálta álmai pasiját. De boldogsága ezúttal sem tart sokáig: a karizmatikus idegen azt állítja magáról, hogy ő Jézus, aki azért jött vissza, hogy megvívja végső csatáját a Gonosszal.

Egy futóbolonddal hozta össze a balsorsa, netán egy szélhámossal? Vagy Isten fia valóban újra leszállt a földre, hogy ha nem is az egész emberiséget, de legalább Mariét megváltsa, és boldoggá tegye?

Eredeti mű: David Safier: Jesus liebt mich

Eredeti megjelenés éve: 2008

Ulpius-ház, Budapest, 2010
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541457 · Fordította: Kosztolánczi Krisztina

_Eriii P
David Safier: Jézus szeret engem

Megvallom őszintén, hogy mivel Katolikus vagyok és hiszek Istenben, ezt a könyvet nagyon féltem elolvasni. Féltem attól, hogy milyen reakciót fog kiváltani belőlem, mert nem egy mindennapi történet, és vallásos lévén még bűnnek is tartottam. Hülyeség tudom, mert ez a könyv egyszerűen elvarázsolt. Annyira egyedi, annyira jóságos gondolatok vannak benne, hogy öröm volt olvasni. Így hosszú idő után is nagyon megmelengeti a szívem. Marié, nagyon de nagyon elvarázsolt. Annyira vicces volt egy egy jelenet, hogy a könnyeim folytak nevetés közben. Jézus-ról annyit, hogy ajánlom mindenkinek.

Domeszka

-Scotty!
-Igen, kapitány?
-Értékelést kéne írnunk.
-Hmmm… Mit szólna, ha Mariet idéznénk?
-Kitűnő ötlet Scotty, kitűnő!
Frblmf…

gab001 P
David Safier: Jézus szeret engem

Tudtam, hogy szeretni fogom, de nem sejtettem, hogy ennyire. Az író már az előző könyvével is levett a lábamról, s bizony ezúttal is sikerült neki. Annyira vicces és könnyed, s mégis annyi mondanivaló van benne anélkül, hogy erőltetett lenne. Marie személyisége egyszerűen imádni való, s mivel ő meséli el a történetet, így az egész nagyon szórakoztató. Ugyanakkor Jézus és minden, ami körülvette annyira el lett találva, hogy már az elején minden kétségem elfoszlott kettejüket illetően. Kata rajzai pedig hab volt a tortán, nagyon jó kiegészítésül szolgáltak. Kicsit féltem a befejezéstől, de kellemesen csalódtam. Úgy olvasnám még.

Ulpius-ház, Budapest, 2010
borga

Kb. 15%-nál:
Adott egy 35 évesen kiskamasz érzelmi szintű, átgondolatlan, felelősség elől slisszoló, nem tehetséges, vallásilag a jóistennel alkudozós szinten működő női főszereplő, aki épp kirúgja az egyetlen férfit, aki vele hosszú távú kapcsolatot kíván létesíteni, mert rájön az oltárnál, hogy az amíg meg nem halunk – az még nagyon sokáig is tarthat, meg hogy talán szívesebben szült volna annak a pasinak, aki meg őt rúgta ki. Van egy őrülten megértő és támogató nővére, és két vált szülője. És Marie a fülszöveg szerint kedves. De a frissen párt talált apja túl fiatal és túl csinos és túl kelet-európai barátnőjéről 5 perc után, első blikkre vérbunkó verdiktet kiabál mindenki füle hallatára, mert hát nyilvánvaló, hogy gazdasági haszon- és német állampolgárságszerzés áldozata az atyja. Majd miután porig bántotta az apját, estére az ő házába tér meg, a lányszobájába, hiszen ugye a már-nem-vőlegényhez nem mehet.
Nem is kérdés, hogy ez a lelki és élethelyzeti konstelláció, meg az, hogy már lecsörgőben a biológiai órája, predesztinálja a nőt, hogy megjöjjön a lovag, akit neki szánt az ég, mert hát – láthatni –, megérett egy mély, felnőtt, életre szóló kapcsolatra. De nem is akárkit küldenek, hanem egy Personal Jezus-t.

És még csak a legelején járok. Ha ez komoly, szürreálisan buta, a lejtőn sebességbe kapcsolókat, felnőni nem próbálkozókat minden reális következmény alól felmentő, álomgyártó nyálmaszlag. Ha nem, még akkor sem biztos, hogy jó paródia.

Pukkadjak meg, elolvasom ezt a könyvet, mert az eleje olyan szőrborzolóan gyerekes, hogy ez vagy kifut valahová és egész jó lesz, vagy… hát inkább vagy. :)

Miután elolvastam, nos, leginkább azt mondanám, hogy a könyv olyan, mint a kereskedelmi tévés vetélkedők: legalább elhiszed, hogy ha ennek az embernek így összejött a világ-
és önmegváltás, akkor nekem is menne. Ez ám az önsegélyezés magasfoka, nem? Az égiek annyira profánok, amennyire ez egyáltalán lehetséges, a végítélet meg lehet, hogy csak marketingfogás.
A humora nem az én humorom, pedig akár lehetne is, csak nem is tudom: vagy sok, vagy bugyuta, vagy is-is. A főszereplő meg kb. végig az éretlenségét tetézőn egocentrikus, időnként konkrétan bunkó, tényleg mint egy hormonális és önképképző válságban lévő tini. Ez a végére sem változik sokat, csak egy kis empátiát próbál ki, kísérleti jelleggel. A többiek meg idomulnak a szintjéhez. Még a jóisten is.

pannik P
David Safier: Jézus szeret engem

Nyaralásra, tengerparti heverészéshez tökéletes választás volt. Van neki egy jól kitalált története. Az író elég jól összerakta ezt a hajmeresztő ötletet, hogy az igazi Jézus meg a napjainkban élő 30 fölötti, szakítás után lévő, semmiben kimondottan nem tehetséges csaj, hogy is mondjam mi lenne ha érdeklődnének egymás iránt…??? és hogy ebből mennyi galiba lesz :)
Plusz elég elképesztő mellékszálak vannak benne, amin tényleg nevettem helyenként. Szóval szórakoztató volt és ötletes. Ezek a jó szavak rá :)

Kuckókapitány P
David Safier: Jézus szeret engem

Nagyon sokat nevettem, néha meghatódtam, néha pedig fájt. A Biblia üzenete teljes mértékben átjött, a szó jó értelmében „egyszerű” módon. Azt azért nem gondolom, hogy Jézus ennyire nincs otthon a modern dolgokban. Mondjuk tudja mi a szeretet, megbocsátás, jóság, alázat, segítség, adakozás. A könyv felénél kezdtem aggódni, ha most tényleg spoiler, akkor hogyan is végződik ez a könyv? Jó, ha tudjuk, hogy spoiler. Mivel pedig szabad akaratom van, én leülnék arra a stégre, hátha mellém ül Valaki.

Aurore
David Safier: Jézus szeret engem

Ha valaki szereti a sodró történetű, vicces könyveket, amelyeket ráadásul átitat a jóság, akkor annak kötelező. Sokszor visongtam a nevetéstől, és nekem kb. 3 pálcika után letehetetlen volt. És húsznál is több idézetet gyártottam ide belőle. Kell ennél több?

A vége talán lehetett volna sziruposabb hepiendesebb a hollywoodi filmeken nevelkedett társadalomnak, de ha az ember belegondol, rájön, kizárt dolog, hogy az a vég megvalósítható lett volna az író számára.

Summa summárum, nagyon remélem, hogy az író harmadik könyvét is megjelenteti a kiadó, már alig várom. És hogy ír még nekünk sok-sok ilyen remek könyvet.

Fummie
David Safier: Jézus szeret engem

Több humorra és több paródiára számítottam. Azért így sem volt rossz. Igazából vicces volt, és sokszor hangosan felnevettem. Amúgy ha kivesszük belőle a paródia-részt, egy aranyos történet. De még nem öt csillag. A főszerelő lány nem meglepő mód nagyon idegesített, de a tesóját bírtam, és meglepő mód Jézust is.

Coralie
David Safier: Jézus szeret engem

Kihívás miatt kölcsönöztem ki, de végül nem volt rá szükségem. Ha már nálam volt, gondoltam elolvasom, és nem bántam meg. Senkit ne riasszon el a cím, bár valóban vallási (keresztény) témára épít, de nem térítős, sokkal inkább hangsúlyozza az emberi kapcsolatok fontosságát, az élet nehézségeinek feldolgozását. Teszi mindezt nagyon vicces (Christopher Moore szerű) stílusban, ami mosolyt csal az olvasó arcára. Marie egy nap szembe találja magát Jézussal, egy ex-angyallal, és az apokalipszissel, amiből persze következik, hogy nem kevés bonyodalmat kell átvészelnie. Annak ellenére, hogy a humoré benne a főszerep, mégis sok olyan gondolatot fogalmaz meg menet közben, amelyeken érdemes egy kicsit elgondolkodni. Könnyed, szórakoztató, egyszeri olvasásnak jó volt. :)
UI: Azt hiszem egyszer sort kerítek majd az író Pocsék karma könyvére is, az értékelések szerint az is jó.

eszter1818
David Safier: Jézus szeret engem

Nagyon jól szórakoztam a könyv olvasása közben, meg kicsit el is gondolkoztam, hogy mivel is tehetném én is valamivel jobbá a körülöttem lévő kis világot :)
A kedvenc részem az az volt amikor a Sátán művének titulálják a Modern Talking-ot, és a Reality Tv-t:)
Tesóm nem tudta elképzelni, miért röhögök folyton hangosan olvasás közben :)
Tömegközlekedési eszközökön nem ajánlatos olvasni :)

OlvasóMókus

Soha többet nem kapod vissza azt az időt, amit félelemmel töltesz el.

Kapcsolódó szócikkek: félelem · idő
Bur3sz

Kimondottan bölcs dolognak tartom, ha az ember nem kötődik tárgyakhoz vagy emberekhez, hanem inkább a pillanatot élvezi

AgiVega IP

– Az embereknek pedig egyáltalán nem kellene félniük – folytatta Joshua. – Ki tudja az életét akár csak egy rövidke idővel is meghosszabbítani azzal, hogy fél?

bmgrapes I

Jómagam a „munka” és az „öröm” szavakat kimondottan ritkán használom egy mondaton belül.

Roooli

„Itt Isten telefonközpontja. Üdvözöljük. Amennyiben hozzátartozóért kíván imádkozni, nyomja meg az egyes gombot. Ha bűnt óhajt meggyónni, nyomja meg a kettes gombot. Ha elháríthatatlan külső körülmény áldozata lett, nyomja meg a hármas gombot. Sajnáljuk, jelenleg minden vonalunk foglalt, kérjük, próbálkozzon később… tu-tu-túúú…”

197. oldal, 33. fejezet

Aurore

Jézus tutira nem így nézett ki, gondoltam, miközben a lelkész irodájának a falán az utolsó vacsora képét szemléltem. Elvégre arab zsidó volt, miért ábrázolják a legtöbb képen mégis úgy, mintha a Bee Gees egyik tagja lenne?

eszter1818

[…] M.O.N.S.T.E.R. (Magányos, Orgazmus Nélküli, Siralmas Teremtés Esküvői Rémálommal) […]

ÁrnyékVirág P

„Mindazt, amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is tegyétek velük."
    Oké, erről még én is hallottam. A szöveg emlékeztetett az intercity-vécékben lógó táblákra: „Kérjük, hagyja úgy a helyiséget, ahogy ön is találni szeretné." Mindig, amikor ezt a figyelmeztetést olvastam, felhúztam magam: mi vagyok én, belsőépítész?

AgiVega IP

Odaléptem a géphez, egy ideig keresgéltem a számok között, aztán Frank Sinatra My Way című dala mellett döntöttem. Joshua a kezébe vette a mikrofont, és belekezdett azon a csodálatos hangján: And now the end is near / and so I face the final curtain…
Mire befejezte, a fél malentei bank zokogott.
– Vissza! Vissza! Vissza! – követelték.
Egy fiatal, törékeny nő odalépett Joshuához: – Mit szólnál a We Will Rock You-hoz?
Joshua zavarba jött: – Arról szól, hogy megköveznek valakit?

Kapcsolódó szócikkek: Frank Sinatra
Sziszandria

Néha csak meg kell hallgatni a másikat ahhoz, hogy elűzzük a démonait.