Valóság, ​spiritualitás és a modern ember 3 csillagozás

David R. Hawkins: Valóság, spiritualitás és a modern ember

Jelen ​könyv a tudatkutatás felfedezésein alapuló sorozat hetedik kötete. Nemcsak azt írja le részletesen, hogy miként tegyünk különbséget igaz és hamis közt, hanem azt is, hogy miként különítsük el a látszat illúzióját a belső valóság igazi lényegétől.
A szöveg elmagyarázza, hogyan válasszuk külön az észlelést a lényegtől, és ezáltal képessé teszi az olvasót arra, hogy olyan félreértéseket tisztázzon, illetve olyan klasszikus rejtélyeknek járjon a végére, amelyek évszázadok óta teszik próbára az emberiséget és ejtik zavarba a történelem legélesebb elméit is.
Bár a modern technológia az új játékszerek és hasznos készülékek bő választékát biztosítja, az emberi lét alapvető problémái továbbra is ugyanazok. Az ember valójában minden eddiginél nehezebb helyzetben van: a nyugati civilizáció alapjaiban rendült meg az egymással rivalizáló csoportok rohamának sortüzében és a média ködfüggönye mögött. A hangos viták zűrzavarában még a kormány is tehetetlenül áll.
A… (tovább)

>!
Love2translate, Marosvásárhely, 2018
456 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786069264584 · Fordította: Rácz Virág-Lilla

Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 3


Kiemelt értékelések

Vladi >!
David R. Hawkins: Valóság, spiritualitás és a modern ember

Aki olvasta a szerző többi könyvét, ezt nyugodtan kihagyhatja, mert semmi újat nem mond benne. Aki még nem olvasta a többit, az viszont jobban jár a korábbi könyveivel.

Isley I>!
David R. Hawkins: Valóság, spiritualitás és a modern ember

Mint az életmű többi kötetében Hawkins itt is elmond mindent, amit az emberi tudatról tudni érdemes, ezúttal a modern emberre helyezve a fókuszt. Rengeteg téma jelenik itt meg, úgy mint, hogy a paradigmatikus különbségek hogy akadályozzák meg a valóság eltérő szintű észlelése miatt az emberek közötti nézőpontok egymáshoz közeledését, valamint a vallások közös pontjainak tisztázása is, ami segít megtalálni az összes fontosabb világvallás azonos spirituális magját, ami viszont nagyon is segíti az egymáshoz közeledést. Emellett nem hiába volt idézve Aquinói Szent Tamás többször, hiszen az Angyali Doktor volt az, aki a középkorban e legjobban kifejtette A teológia foglalata művében hit és értelem kapcsolatát, ahogy maga Hawkins ennek legmélyebb okait fedi fel a tudatkutatás készlettárának segítségével. Bár sorozata korábbi művei magasabb szinten kalibrálnak, ez a kötet is óriási ajándék az emberiségnek. Ez is képes ugyanúgy megváltoztatni bárki életét, mint bármelyik másik könyve. Gloria in excelsis Deo!


Népszerű idézetek

Vladi >!

A valóságérzet

Az elme automatikusan azt feltételezi, hogy folyamatosan tudatában van a valóságnak, és nem ismeri fel, hogy amit valóságnak hisz, az tulajdonképpen csak a saját feltételezéseinek belső feldolgozó funkciója, amelyet „a megtapasztalónak” nevezünk. Az adatokat az ego mechanizmusai tehát már automatikusan, a másodperc töredéke alatt feldolgozták és átszerkesztették, értéküket és fontosságukat megnövelték vagy lecsökkentették, jelentésükhöz hozzáadtak vagy elvettek belőlük, és kiszínezték azokat az emlékek, valamint a jelentőség érzelmi árnyalataival. Amit az átlagos elme „igaznak” vél, az tulajdonképpen különböző fokozatú változók ezreinek a feldolgozott egyvelege, amelyhez még hozzá jön a szerkesztés, a kiválogatás, a torzítás és az érzelmektől áthatott, tetszőleges értékelés. Ez a szerkesztés nem tudatos, a másodperc töredéke alatt történik, és mindaddig képtelenség kiküszöbölni vagy elkerülni, amíg az ember el nem éri a megvilágosodást.

79. oldal


Hasonló könyvek címkék alapján

Philip Yancey: Az imádság
Őszentsége, a XIV. Dalai Láma – Desmond Tutu – Douglas Carlton Abrams: Az öröm könyve
Lisa Wingate: Elrabolt életek
James Martin: Jezsuita spiritualitás
Sue Monk Kidd: Szárnyak nélkül szabadon
Frank E. Peretti: Ez élet sötétsége
Joseph Campbell – Bill Moyers: A mítosz hatalma
Marilynne Robinson: Lila
Anthony De Mello: A szeretet útja
Craig Thompson: Blankets – Takarók