Fekete-fehér ​fotózás 5 csillagozás

A fotográfia alapjai 4.
David Präkel: Fekete-fehér fotózás

A ​sorozat harmadik tagjaként megjelenő könyv a fekete-fehér fotók készítésének rejtelmeibe avatja be az olvasót. A kötetet különösen aktuálissá teszi, hogy a szerző a színes digitális technikával készült képek igényes fekete-fehér fotókká alakításának műhelytitkaival is foglalkozik.
Reményeink szerint a könyv segít napjaink tehetséges fiatal fotósainak elsajátiítani és tökélyre fejleszteni azt a dokumentarista technikát, amelyben 20. századi elődeik – Moholy, Capa, Kertész, Brassaï – kiemelkedő alkotásaikkal megalapozták a magyar fotográfia nemzetközi hírnevét.
A gazdagon illusztrált könyv logikus felépítésével, gyakorlatias tanácsaival, áttekinthető ábráival és inspiráló fotóival a fotográfiát még csak most tanulók és az elkötelezett amatőrfotósok számára egyaránt hasznos olvasmánynak bizonyulhat. Emellett a gyakorlottabb fotósoknak is segítségére lehet abban, hogy a csupán csak néhány évtizede elterjedt digitális technikával és számítógépes képfeldolgozással miként… (tovább)

Scolar, Budapest, 2010

Susan Sontag: A fényképezésről
Bartis Attila: Az eltűnt idő nyoma
Alex Kershaw: Vér és pezsgő
Szilágyi Lenke: Fényképmoly
Scott Kelby: Világítsd be! Fotózd le! Retusáld!
Enczi Zoltán – Imre Tamás – Richard Keating – Klemanovics Márk – Korbely Attila – Orbán Zoltán – Szabó Endre: Makrofotózás és teleobjektíves fényképezés
Kazujosi Nomacsi: Fotográfiai zarándokúton – 30 év emlékezetes riportjai