Gabonaagy ​– szakácskönyv 1 csillagozás

Több mint 150 gluténmentes recept, ami megváltoztatja az életedet
David Perlmutter: Gabonaagy – szakácskönyv

A Gabonaagy ​szakácskönyv remek receptjeivel megőrizhetjük szellemi frissességünket és egészségünket, jelentősen csökkenthetjük az Alzheimer-kór, a depresszió, az ADHD és az epilepszia kialakulásának kockázatát, valamint megszüntethetjük az olyan mindennapos panaszokat, mint a krónikus fejfájás, az álmatlanság, a szorongás és az időskori memóriazavar.
    A könyvben szereplő laktató, finom és könnyen elkészíthető ételekkel egyszerűvé és stresszmentessé tehetjük az átállást a gluténmentes életmódra. A változatos receptkínálatban minden étkezésre fantasztikus fogásokat találunk: reggelire készítsünk tojást Benedict módra cukkinipalacsintával, ebédre csípős csirkeburgert guacamoléval, vacsorára csőben sült sertésbordát gruyère sajttal és „karfiolkuszkusszal”, amíg snackként currys mandulát, desszertként pedig kesudiós kókuszszeletet kínálhatunk.
    A Gabonaagy szakácskönyv étrendi útmutatásaival megszabadulhatunk szénhidrát- és cukorfüggőségünktől,… (tovább)

Kossuth, Budapest, 2018
Kossuth, Budapest, 2018
336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630993241 · Fordította: Szkladányi András

Ancsibe>!
David Perlmutter: Gabonaagy – szakácskönyv

David Perlmutter: Gabonaagy – szakácskönyv Több mint 150 gluténmentes recept, ami megváltoztatja az életedet

Az elején lévő bevezető meghozta a kedvemet, hogy elolvassam az eredeti könyvet is, ne csak a szakácskönyv részt, bár azért ennyire elvakultan nem fogom betartani a minél több zsír elvet. Az azonban, hogy a sok betegség mögött mi állhat, az érdekel.
Alapvetően azért kaptam meg ezt a könyvet, mivel gluténérzékenyként egy új konyhát kell kialakítanom, és még többet saját magamnak kell elkészítenem, ha nem akarok vagyonokat költeni. Találtam is benne nagyon jó recepteket, kettőt-hármat már ki is próbáltam, amiből az egyik már nagy kedvenc is lett.
Vannak olyan alapvető mártások, öntetek, amiket sosem tudtam, hogy hogyan készülnek, ebben azonban látom, hogy nem is olyan nagy macera, szóval tuti ki fogom próbálni.
Azonban azt is be kell vallani, hogy vannak benne olyan nehéz receptek vagy nehezen beszerezhető alapanyagok, ami miatt nem valószínű, hogy elkészítem egyhamar.

Szelén>!

Nem mindegy, hogy mit eszünk. Úgy gondolom, hogy az, mivel táplálkozunk, a legfontosabb döntés, amit egészségünk és a betegségekkel szembeni ellenálló képességünk érdekében naponta meghozhatunk.

8. oldal, Bevezető - Új étrend, új élet (Kossuth, 2018)

Sli P>!

[…] soha ne éhesen, viszont mindig bevásárlólistával menjünk élelmiszert vásárolni.

23. oldal, A gabonaagy-kamra (Kossuth, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: éhség · étel · vásárlás
Szelén>!

„Táplálékod legyen az orvosságod, és orvosságod a táplálékod.”
Hippokratész, az orvostudomány atyja

8. oldal, Bevezető - Új étrend, új élet (Kossuth, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Hippokratész