A ​természetes ház könyve 1 csillagozás

David Pearson: A természetes ház könyve

EREDETI ​GAIA
„A természetes ház könyve” nyomán a csináld magad mozgalom valamiféle régmúlt időkből megmaradt kövületnek látszik.
A könyv ismeretterjesztő igénnyel helyezi új megvilágításba mindazt, amit a „zöld ház”-ról tudunk.
Jonathan Porritt, igazgató, Friends of the Earth
„A természetes ház könyve” úttörő munka, amennyiben otthoni környezetünket annak szépítésén és külső megjelenítésén túl, a maga teljességében vizsgálja. Alaposan, hatásosan és főleg újszerűen tárja föl, hogy otthonunk milyen hatással van egészségünkre és bolygónkra. Fontos olvasmány a felelősen gondolkodó fogyasztó számára."
Sarah Bounds, szerkesztő, Here's Health magazin

Minden, amit tudni kell arról, hogy miként tegyük „zöldebbé” otthonunkat.
Választ ad minden olyan kérdésre, hogy miként alakítsunk ki méregmentes, eleven otthoni környezetet.
Részletesen tájékoztat minden környezetbarát termékről és rendszerről, természetes anyagokról, festékekről és… (tovább)

Park, Budapest, 1998
292 oldal · ISBN: 9635304498 · Fordította: Somogyi György

Zoltán_Bálint>!
David Pearson: A természetes ház könyve

Bár ez egy kb. 25 éves könyv, de voltak így is hasznos gondolatok benne spoiler. Sok mindenről van szó a könyvben nem csak házakról, hanem mindenről, ami kapcsolódik hozzá, spoiler. Külön pozitívum volt számomra, hogy a könyv végén van egy felsorolás, amiben spoiler Összegezve bár vannak a könyvben olyan dolgok, amikkel kapcsolatban szkeptikus vagyok és sok dolog már nem aktuális, de azért érdemes elolvasni annak, aki törekedik arra, hogy egészségesebbé tegye az otthonát.

Röfipingvin P>!

Bolygónknak mintegy 5 milliárd (és egyre növekvő számú) lakója születésétől haláláig terheli környezetét. Ha a Föld, akárcsak egy emberi lény, kórházba kerülhetne, a kórisme oly mértékben nem lenne megnyugtató, hogy állapotát életveszélyesnek kellene nyilvánítani. A legsúlyosabb tünetek között a légköri fekélyek és az ellenőrizhetetlenül emelkedő láz szerepelnének.
Valóban, ha valami meggyőzte a világ kormányait arról, hogy az 1990-es években nem lehet politizálni környezetvédelem nélkül, az az a tény, hogy a fölhalmozódó üvegházhatások következményeként Földünk egésze folyamatosan és riasztó mértékben melegszik. Ugyanakkor a Déli- (és újabban az Északi-) sark fölötti ózonpajzs gyengyülése és a klór-fluor-karbon hajtógázas termékek közötti összefüggés felfedezése nem hagy kétséget afelől, hogy a környezetpusztítás eszközei – gyakran szó szerint is – a közönséges fogyasztók kezében vannak.

Előszó