Keresztények ​is lehetnek depressziósak 2 csillagozás

Remény és segítség
David P. Murray: Keresztények is lehetnek depressziósak

„Talán kétségbeesve vetted kézbe ezt a kis könyvet. Talán mint annyi keresztény, titkolod, hogy mentális vagy érzelmi válságba kerültél – mondjuk depresszióba estél, vagy pánikrohamaid vannak –, és sokféle gyógymódot kipróbáltál, de ahelyett, hogy javult volna, csak romlott az állapotod. Vagy talán valamelyik családtagod szenved ilyen módon, és nem tudod, hogy reagálj a helyzetére, vagy miként segíts neki. Esetleg lelkipásztorként érzed tehetetlennek magad, mert valamelyik kedves bárányod mentális válságban van. Bármilyen okból is nyitottad ki ezt a könyvet, remélem, találsz benne valamit, ami segítségedre lehet a szenvedéseidben, vagy útmutatást ad, hogy mások szenvedésein enyhíthess.”

>!
Koinónia, Kolozsvár, 2016
160 oldal · ISBN: 9789731651507 · Fordította: Mihály Emőke

Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 1


Népszerű idézetek

Papírtigris>!

Jusson eszedbe, hogy Isten úgy szeret téged, amilyen vagy, és nem csak úgy, amilyen szeretnél lenni!

124. oldal, 5. fejezet - A gyógymódok (Koinónia, 2016)

Papírtigris>!

Lazításra is időt kell szánnunk az életünkben. Ez azt is jelenti, hogy a nap különböző időpontjaiban találnunk kell egy csendes helyet, csak hogy egy kicsit szüneteljünk, megnyugodjunk, és keressük Isten békéjét az életünkben.

108. oldal, 5. fejezet - A gyógymódok (Koinónia, 2016)

Papírtigris>!

Egy keresztény pszichológus nemrég azt mondta nekem, hogy három gyógyszerrel kezdi el a legsúlyosabb depresszióban szenvedők kúrálását: „megfelelő testedzéssel, megfelelő étrenddel és megfelelő mennyiségű alvással.”

109. oldal, 5. fejezet - A gyógymódok (Koinónia, 2016)

Papírtigris>!

John Lockley írja: „Depressziósnak lenni önmagában is rossz, depressziós kereszténynek lenni pedig mindennél rosszabb. És depressziósnak lenni olyan gyülekezetben, ahol legtöbben nem értik, mi is a depresszió, ízelítő a pokolból.”

23. oldal, 1. fejezet - A krízis (Koinónia, 2016)

Papírtigris>!

Úgy kellene tekintenünk a depresszióra is, mint ahogy általában életük csapásait tekintik a keresztények: tálentumként (Máté 25,14-30), melyet kamatoztatni lehet, hogy hasznunkra legyen, számunkra is, mások számára is, és Isten dicsőségére is szolgáljon. James Dobson keresztény pszichológus megfigyelése szerint „semmi sem vész kárba Isten gazdaságában”, Ebbe a „semmibe” a depresszió is beleértendő.

25. oldal, 1. fejezet - A krízis (Koinónia, 2016)

Papírtigris>!

Az, hogy manapság egyre inkább terjed a depresszió és a szorongás, a kiegyensúlyozatlan életmód eredménye: az emberek egyrészt túl keményen dolgoznak és túl sokat költenek, másrészt pedig túl keveset mozognak, pihennek és alszanak.

87. oldal, 4. fejezet - Az okok (Koinónia, 2016)

Papírtigris>!

A kiegyensúlyozott életmód egyik kulcsa a rendszeres napi program. Ez az egyik legelső dolog, amely eltűnik az életéből annak, aki depresszióba esik. A depresszióban szenvedők számára nehéz az önfegyelem, mert az érzelmeik vezetik őket. Amikor valaki a padlón érzi magát, akkor gyakran csakis azt teszi, amihez kedve van, és kerül mindent, amit nincs kedve megtenni. Ha depressziós vagy, akkor ha nincs kedved például felkelni, nem kelsz fel. Ha nem leled kedvedet a munkádban, nem dolgozol. Ha nincs hangulatod mosni, nem mosol. Ha a mértéktelen iváshoz vagy evéshez érzel kedvet, akkor azt fogod tenni. Egy lépés a depresszióból való gyógyulás felé, ha helyreállítod a rendet és a fegyelmet az életedben. A rendszeres és megfelelő mennyiségű alvás, evés és munka módszerével visszaépíthetjük magunkban a hasznosságérzetet és az egészséges önbecsülést. Ugyanakkor Istent is dicsőítjük ezzel, aki a rend, és nem a zűrzavar Istene. (1Korintus 14,33)

107. oldal, 5. fejezet - A gyógymódok (Koinónia, 2016)

Papírtigris>!

A testedzés, ha nem visszük túlzásba, segít eltávolítani a káros vegyi anyagokat a szervezetünkből, és elősegíti a hasznos vegyi anyagok termelődését. Szabadtéri mozgás esetén ráadásul a gyógyító napsugarak is jótékonyan hatnak.

108-109. oldal, 5. fejezet - A gyógymódok (Koinónia, 2016)

Papírtigris>!

Vizsgáld meg az életedet, és gondold át, mit tehetnél azért, hogy csökkentsd a vállalásaidat és a kötelezettségeidet! A következő területeket vedd számba: a családodat, a munkádat, az egyházadat, a közvetlen környezetedet és az utazásaidat. Mihelyt jobban leszel, lehet, hogy ismét felvállalhatsz néhány tennivalót, amiről most lemondtál. De fontosabb, hogy előbb javuljon az állapotod.

110. oldal, 5. fejezet - A gyógymódok (Koinónia, 2016)

Papírtigris>!

A puritán Richard Baxter ezt tanácsolja mindazoknak, akik depresszióban szenvednek: "Kerüld a merengést, és ne tornáztasd most az agyadat se túl intenzíven, se túl sokat. Van, akinek a hosszas elmélkedés a szolgálata, de nem neked, ahogy annak sem kötelessége templomba menni, akinek eltört a lába, vagy kimarjult a bokája: pihennie kell, és kímélnie a lábát, amíg helyre jön és meg nem erősödik. Úgy is élhetsz hitben és istenfélelemben, ha nem merülsz el a mély és háborgató gondolatokban.

122-123. oldal, 5. fejezet - A gyógymódok (Koinónia, 2016)


Hasonló könyvek címkék alapján

Popper Péter: Lélekrágcsálók
Gyökössy Endre: Lélek-ápolás
David Seamands: Gyógyító sebeink
Bob Gass: Szabadulás a depresszióból
Dorothy L. Johns: Az élet problémáinak megoldása keresztény módszerrel
Wunibald Müller: Élni fog szívetek
Juhász Bettina – Miklós Andrea – Pető Dorina: Mélylevegő Projekt: Elmerülő
Pál Ferenc: Ami igazán számít
Edith Eva Eger: Az ajándék
Bessel van der Kolk: A test mindent számontart