Fák 11 csillagozás

David More – Alastair Fitter: Fák

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fürkész könyvek

Gondolat, Budapest, 1990
240 oldal · ISBN: 9632823001 · Fordította: Debreczy Zsolt
Gondolat, Budapest, 1986
242 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632817540 · Fordította: Debreczy Zsolt

Amrita IP>!
David More – Alastair Fitter: Fák

Nyugodtan megér ez öt csillagot is. Méretéhez képest jó az információ mennyiség, terepre magammal vihető, helyben is használható, és valóban hasznos segédlet. Néha a kéreg, rügy színe is segít, de a levelek rajza is jól felismerhető, sok faj van benne, az egyes fajokat könnyű összehasonlítani. Szórakoztatóak a fajleírások, néha egy-két érdekességgel, éppen annyira hosszúak, amennyit hirtelen az ember tudni akarna.
Első betűtől az utolsóig azért nem érdemes olvasni, mert képtelenség fejben tartani a sok új információt (ha csak nem követ el az ember olyan eretnek dolgot, hogy ceruzával belehúzgál), de folyamatos, terepi használatra a Termések című testvérével együtt nagyon alkalmas.

attatoth P>!
David More – Alastair Fitter: Fák

Fák meghatározására jól használható könyvecske. A terjedelemhez képest a fontosabb fákról minden lényeges információt megad. Nekem nagyon tetszik, hogy a fákat festett képeken mutatja meg, ez számomra szép és hangulatos. Azt hiszem néha magammal fogom vinni, mert az utóbbi időben többször álltam tanácstalanul bizonyos fák alatt, nem tudván, hogy akkor ez most mi is.

Barbeszkovics_Ödön>!
David More – Alastair Fitter: Fák

Hangulatos szocialista fahatározó abszolút átláthatatlanul elrendezett, de szép rajzokkal.