Elmer, ​a kockás elefánt (Elmer) 10 csillagozás

David McKee: Elmer, a kockás elefánt

ELMER más, mint a többiek: tarka kockás és mindig vidám. De vajon tényleg jó érzés különbözőnek lenni? Elmer megpróbál beállni a sorba, de kiderül, hogy olyan jó tréfákat, mint ő, semelyik elefánt nem tud!

Elmer címmel is megjelent.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Pagony, Budapest, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104070 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: David McKee

Boglinc P
David McKee: Elmer, a kockás elefánt

Szuper mese másságról és elfogadásról. Ám én nem gyerekeknek ajánlanám, hiszen ők nem születnek nem elfogadónak, csupán belenevelődnek ebbe a szerepbe. Én inkább a kedves szülőknek ajánlanám meleg szívvel. :)

Pagony, Budapest, 2018
Pennmenelien P
David McKee: Elmer, a kockás elefánt

Elmer más, mint a többiek, de vajon milyen érzés? És a többiek mit gondolnak erről? Bár mesekönyv, de sok felnőttnek is odaadnám, mert nagyon kedvesen és figyelmesen nyúl egy napjainkban igencsak fontossá váló kérdéshez: beolvadni vagy különbözni? Nehéz kérdés, még nehezebb rá válaszolni, de összességében mindenki úgy jó, ahogy van, hiszen ettől lesz a világunk színes. Elfogadás és másság kérdését nagyon jól lehetne ezzel tanítani oviban, iskolában.

Millázs
David McKee: Elmer, a kockás elefánt

Szerintem a mondanivalója miatt inkább már nagyobbaknak való, mert ezt velük már jobban át lehet beszélni.
A különbözőségünk tesz minket egyedivé, nagyszerűvé. Pont olyannak szeret a család, a környezet, amilyenek vagyunk. Ezt mese szintjén Elmer nagyon jól megjeleníti.

kaede
David McKee: Elmer, a kockás elefánt

Tüneményes mese a másságról, elfogadásról, pontosan a célkorosztálynak megfelelő formában, fantasztikus fordításban, csak ajánlani tudom.