Elmer (Elmer) 30 csillagozás

David McKee: Elmer

Elmer nem olyan, mint a többi elefánt a dzsungelben. Ő mindig tréfál és megnevetteti a többieket. Ja, és ő ráadásul egy patchwork elefánt. Egy színpompás, foltokból varrt elefánt.

Elmer, a kockás elefánt címmel is megjelent.

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Könyvmolyképző, Szeged, 2006
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639708038 · Fordította: Arató Dániel

Lahara IP>!
David McKee: Elmer

Szép színes, mintás, kockás meg ilyesmi. Pedig a szürke is egy szín, elefntszín.

Dün P>!
David McKee: Elmer

Milyen kár, hogy nem a foltvarrás-elefántok az elterjedtebbek!
Meg az is eszembejutott, hogy de jó lenne tudni, mikor van az az egy bizonyos nap, amikor ha szürke elefántot látok, az biztosan Elmer, hogy megismerjem, ha látom valahol.

Chöpp >!
David McKee: Elmer

Nagy kedvenc a foltvarrott, viccelődő elefánt: Elmer. Már azt sem tartom számon, hányszor olvastuk.

Juci P>!
David McKee: Elmer

Ez tök jó. Olyan, mintha már valamikor olvastam volna, de tudom, hogy nem. Vagy mégis? Egyszerű kis történet, de nincs mit hozzátenni, így jó, ahogy van, és még tanulsága is van anélkül, hogy szájbarágós lenne. Újrázós lesz, az tuti, és a többi részét is elolvassuk.

Pekkka>!
David McKee: Elmer

Nagy-nagy kedvenc! Nagyon helyes történet, a rajzok jól követik a történetet. A 2 éves kisfiam imádta Elmert megkeresni a csordában. Bevallom nekem is nagyon tetszik. Most hoztuk ki a „Elmer és Walter”-t a könyvtárból, izgatottan várom, hogy olvassuk, szerintem ma este sorra kerül.

Pixelhiba>!
David McKee: Elmer

Persze, hogy a könyvtárban a tarkasága tűnt fel elsőnek, de ettől függetlenül a tartalma is jó volt, bár egy tízhónapos még nem érti meg a tanulságokat, de mint látvány, elnyerte a tetszését, főleg az utolsó két oldal. Ez pl. olyan, amit oviban újra elővennék, mert érdemes.

imma P>!
David McKee: Elmer

De sajnálom, hogy ehhez a rajongótáborhoz most megint nem tudok csatlakozni… annyira nem tudok semmit kezdeni ezekkel a könyvekkel, hogy még csillagozni sem sikerült.

meduza83>!
David McKee: Elmer

A történet nagyon ötletes, nem egy elcsépelt, sablon mese. Rövid, pont az én kétévesemnek való, aki imádja. Most éppen Elmer a kedvenc.

Ritka_a>!
David McKee: Elmer

Hát ez valami eszméletlen aranyos volt. :) A borítót meglátva jutott eszembe, hogy már egyszer olvastam – vagy legalábbis belelapoztam – korábban. A rajzok nagyon cukik, a szöveg is tetszett, nem volt olyan bugyuta, mint a legtöbb mese és még mondanivalója is van. Sajnos egy ideig még várnom kell, amíg a kislányomnak is olvashatom, így nem tudom mennyire fog tetszeni neki, de biztosan előveszem még. :)