Óceántól ​óceánig 2 csillagozás

A Panama-csatorna építésének története
David McCullough: Óceántól óceánig

David ​McCullough monumentális munkája a XIX. század egyik legnagyobb vállalkozásáról, a Panama-csatorna megépítésének történetéről szól. A Panama-csatorna nemcsak a premodern technika még ma is lenyűgöző teljesítménye, hanem egyúttal a klasszikus imperializmus egyik legleleplezőbb példája is.
A kötet első része a franciák csődbe jutott kísérletét eleveníti fel, központi figurája Ferdinand de Lesseps, a Szuezi-csatorna híres tervezője, aki életművét a Panama-csatorna megépítésével akarta megkoronázni. A második és harmadik – a franciák látványos bukása utáni rész – az amerikaiak sikeres vállalkozását mutatja be. Irányító szelleme Theodore Roosevelt, aki átlátva a vállalkozás rendkívüli stratégiai, politikai
és gazdasági jelentőségét, a francia csőd romhalmazán megvalósította a nagy amerikai vállalkozást, melynek szellemi irányítói valóban kiváló amerikai szakemberek voltak, akiknek elképzelései azonban – mint ez McCullough könyvéből félreérthetetlenül kiderül – a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Századok – emberek Európa

>!
Európa, Budapest, 1986
810 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630731355 · Fordította: Vámosi Pál

Kedvencelte 1

Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 4


Kiemelt értékelések

little_Annie_Mary>!
David McCullough: Óceántól óceánig

David McCullough: Óceántól óceánig A Panama-csatorna építésének története

Ma annyi hír kerget nap mint nap, hogy talán ki se tudnék emelni a saját koromban hasonló méretű vállalkozást az emberiség részéről. A Panama-csatorna építésének története egyfelől dicsőséges számomra, hiszen hihetetlen, mit alkottak, milyen technológiai szinten, és mennyire tartósra sikerült a végeredmény. Ugyanakkor a franciák elképesztő módon „szórták el” a befektetők vagyonát, az amerikaiak pedig jó alaposan beleszóltak Kolumbia területi integritásába. A könyv alapján az akkori társadalom nagy eredményeket ért el, de nagy áron.


Hasonló könyvek címkék alapján

Kathryn Stockett: A Segítség
Karl Marlantes: Matterhorn
Kristin Hannah: Fülemüle
Kristin Hannah: A négy szél
C. W. Gortner: Az utolsó királynő
Khaled Hosseini: Egyezer tündöklő nap
Irving Stone: Michelangelo
John Williams: Augustus
Irwin Shaw: Gazdag ember, szegény ember
Khaled Hosseini: Ezeregy tündöklő nap