A ​mackó és a zongora 23 csillagozás

***30 ​ország, 200 ezer gyermek kedvence***

Egy nap egy fiatal medvebocs olyat látott az erdőben, amilyet azelőtt még soha. Nem tudta pontosan, mi lehet az, de csodálatos hangokat csalt elő belőle. Ahogy telt-múlt az idő, megtanult játszani ezen a furcsa hangszeren.
Egy nap egy kislány és az apukája éppen az erdőben sétáltak. Ahogy meghallották a szépséges muzsikát, elindultak a zene irányába. Mackó nagyon vágyott rá, hogy megismerje a világot az erdőn túl is, ezért új barátaival New Yorkba ment, hogy része legyen egy fantasztikus kalandban.
Mindene megvolt, amire korábban vágyott: siker, hírnév és zene. De hiányoztak a barátai és a családja, akik az erdőben maradtak.
A bájosan illusztrált mese egy megindító történet a felfedezés öröméről és a valahova tartozás fontosságáról.

Ajánlások:
." Egy könyv az álmok valóra váltásáról és a biztonságos otthonba visszatérésről. " Kirkus
„Gyönyörű illusztráció és végtelenül kedves történet.… (tovább)

Eredeti mű: David Litchfield: The Bear and the Piano

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Álomgyár, Budapest, 2018
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155763755 · Illusztrálta: David Litchfield

ap358 P
David Litchfield: A mackó és a zongora

A történetet aranyos, a család, barátok szeretetére alapoz, arra, hogy sosem szabad elfelejtenünk, honnan jöttünk és kik azok, akik igazán számítanak.
Maga a kivitelezés viszont annyira nem fogott meg. Az eleje kicsit hasonlít Morgó Mackó kalandjaira, az illusztrációk meg nem nyerték el a tetszésemet. Sose szerettem ha lapozok és a 2 oldalon összesen egy rövidke mondat van. A gyerekeknek idő kell, hogy megnézhessék a képet, megértsék mi is zajlik, egy képhez legalább 2 mondat illene. Ez a mese fele ennyi oldalon lett volna optimális.
Lehet, hogy külföldön ez a gyerekek kedvence, de szerintem csak azért, mert ők nem ismerik Bogyót és Babócát.

Zoe27
David Litchfield: A mackó és a zongora

Nagyon aranyos történet, arról, hogy történjék bármi a szeretteid mindig hazavárnak! :)

dianna76 P
David Litchfield: A mackó és a zongora

Ez a nagy alakú képeskönyv került már elém emlékeim szerint a könyvesboltban, de valamiért nem vonzott az elolvasása. Most viszont a könyvtár kínálópolcáról örömmel hoztam haza. Tetszett a mese indítása, mely elég különleges az erdőben árválkodó zongorával. A folytatás sem volt rossz, de nekem ott kicsit leülepedett, így öröm fogott el, amikor Medvében elkezdtek fájó érzelmek megjelenni. Innen a szívemig hatolt a mese, mely voltaképp a barátság fontosságára szeretné tanítani a gyerekeket. A képi világ nagyon szép és ízléses.

Álomgyár, Budapest, 2018
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155763755 · Illusztrálta: David Litchfield
minnie
David Litchfield: A mackó és a zongora

Imádom amikor egy mesekönyvnek ilyen csodás illusztrációja van. Öröm volt lapozgatni :))

Vadricica
David Litchfield: A mackó és a zongora

Ez egy nagyon aranyos és megható történet a vágyakról, álmokról, kitartásról és a szeretetről. A fontossági sorrendről.
Igazán elbájoló, bár kissé rövid történet, egyszerű de szép rajzokkal.

hollow_crown
David Litchfield: A mackó és a zongora

HÁT EZ TÖKÉLETESEN CUKI!!!!!!!!!!!!!!!!
no meg az illusztrációk….

Szyszyyy
David Litchfield: A mackó és a zongora

Szerintem aranyos és tanulságos.
Egy részén még könnybe is lábadt a szemem a meghatottságtól.
Az illusztrációk is nagyon szépek. (Amúgyis szeretem a macikat. Olyan cukik. )
Bár nagyon rövid. :D Ami mondjuk nem gond, hisz sok gyerek figyelmét nem lehet hosszú időn át lekötni.

Pöttyös_Lóránd
David Litchfield: A mackó és a zongora

Nagyon cuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ÉS EGYSZERŰEN IMÁDNIVALÓ!!!!!!!!!!!!!

Tóth_Danci
David Litchfield: A mackó és a zongora

Nagyon kedves kis könyv. Igazán jókat mosolyogtam olvasás közben. Igazán megható.
Szépek és kidolgozottak a rajzok benne.

Caledonia_Valley P

Egy nap egy fiatal medvebocs olyat látott az erdőben,
amilyet azelőtt még soha.
– Mi lehet az? – gondolta.
Félénken megérintette vaskos kis mancsával…