A ​mackó és a zongora (A mackó és a zongora 1.) 58 csillagozás

***30 ​ország, 200 ezer gyermek kedvence***

Egy nap egy fiatal medvebocs olyat látott az erdőben, amilyet azelőtt még soha. Nem tudta pontosan, mi lehet az, de csodálatos hangokat csalt elő belőle. Ahogy telt-múlt az idő, megtanult játszani ezen a furcsa hangszeren.
Egy nap egy kislány és az apukája éppen az erdőben sétáltak. Ahogy meghallották a szépséges muzsikát, elindultak a zene irányába. Mackó nagyon vágyott rá, hogy megismerje a világot az erdőn túl is, ezért új barátaival New Yorkba ment, hogy része legyen egy fantasztikus kalandban.
Mindene megvolt, amire korábban vágyott: siker, hírnév és zene. De hiányoztak a barátai és a családja, akik az erdőben maradtak.
A bájosan illusztrált mese egy megindító történet a felfedezés öröméről és a valahova tartozás fontosságáról.

Ajánlások:
." Egy könyv az álmok valóra váltásáról és a biztonságos otthonba visszatérésről. " Kirkus
„Gyönyörű illusztráció és végtelenül kedves történet.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Álomgyár, Budapest, 2018
34 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155763755 · Fordította: Barna Eszter · Illusztrálta: David Litchfield

Molymacska P
David Litchfield: A mackó és a zongora

Nagyon szép mese a fejlődésről, a célunk eléréséről, de közben a a (támogató) családról, a mögöttünk álló személyekről. Talán ez a fejlődés, amit láthatunk a mesében, önbizalmat is ad a fiataloknak, hogy csinálják, amit szeretnek, akkor is, ha éppen nehezebb, vagy mást inkább csinálnának, hiszen a könyv bemutatja a várva várt sikert is.
A rajzok érdekesek, bár azt sajnáltam, hogy hozzá képest a szöveg rövid: a történet és a leírások is lehetnének hosszabbak, miközben a rajzok is lehetnének picit kevesebbek. Szerintem maga az illusztráció nem rossz, inkább csak néhol túl sok, és agyonnyomja a történetet.
Ami miatt mégis ilyen kevés csillagot kap az a magyar kiadása: az ékezetek annyira repülők, hogy igazából mindenfelé elrepültek, csak a betű felett nem maradtak, ez pedig igen kellemetlen volt: egyrészt az olvasást is nehezíti (itt most nem a szülőre, hanem a gyerekre gondoljunk!), másrészt a kép és szöveg összhatásán ront, hogy a szövegbe belerondít egy ékezet. Nem esztétikus.
Nem rossz mese, de nem is annyira különleges, mint amire számítottam. A magyar kiadás lehetne picit igényesebb, de ettől függetlenül is ajánlom a könyvet.

ViraMors P
David Litchfield: A mackó és a zongora

Történetként végül is aranyos, a klasszikus valóra váltott álmok/siker mellett se felejtsd el a családot ahonnan indultál témakörben. Grafikailag viszont eléggé hadilábon álltam vele. A színhasználat és a helyszínek (erdő, város) nagyon szép, a medvék viszont nagyon furák, néha úgy éreztem, némi vaddisznó is szorult belőlük.
És ami az első oldaltól nem hagyott békén: az, amit az erdőben találtak nem zongora. Az egy pianínó.

ap358 P
David Litchfield: A mackó és a zongora

A történetet aranyos, a család, barátok szeretetére alapoz, arra, hogy sosem szabad elfelejtenünk, honnan jöttünk és kik azok, akik igazán számítanak.
Maga a kivitelezés viszont annyira nem fogott meg. Az eleje kicsit hasonlít Morgó Mackó kalandjaira, az illusztrációk meg nem nyerték el a tetszésemet. Sose szerettem ha lapozok és a 2 oldalon összesen egy rövidke mondat van. A gyerekeknek idő kell, hogy megnézhessék a képet, megértsék mi is zajlik, egy képhez legalább 2 mondat illene. Ez a mese fele ennyi oldalon lett volna optimális.
Lehet, hogy külföldön ez a gyerekek kedvence, de szerintem csak azért, mert ők nem ismerik Bogyót és Babócát.

Jean
David Litchfield: A mackó és a zongora

Gyönyörű mesekönyv, gyönyörű illusztrációval. Nagyon megható, ahogy Mackó küzd az álmaiért és ebben a családja és barátai segítik, akikhez mindig visszatérhet. Csodálatos könyv!

Oláh_Zita P
David Litchfield: A mackó és a zongora

Egyszerű, de nagyszerű történet. Szívmelengető történet mackóról és a zongoráról. És annál sokkal többről. Érdemes elolvasni. <3

Zoe27
David Litchfield: A mackó és a zongora

Nagyon aranyos történet, arról, hogy történjék bármi a szeretteid mindig hazavárnak! :)

dianna76 P
David Litchfield: A mackó és a zongora

Ez a nagy alakú képeskönyv került már elém emlékeim szerint a könyvesboltban, de valamiért nem vonzott az elolvasása. Most viszont a könyvtár kínálópolcáról örömmel hoztam haza. Tetszett a mese indítása, mely elég különleges az erdőben árválkodó zongorával. A folytatás sem volt rossz, de nekem ott kicsit leülepedett, így öröm fogott el, amikor Medvében elkezdtek fájó érzelmek megjelenni. Innen a szívemig hatolt a mese, mely voltaképp a barátság fontosságára szeretné tanítani a gyerekeket. A képi világ nagyon szép és ízléses.

Álomgyár, Budapest, 2018
minnie
David Litchfield: A mackó és a zongora

Imádom amikor egy mesekönyvnek ilyen csodás illusztrációja van. Öröm volt lapozgatni :))

Caledonia_Valley P

Egy nap egy fiatal medvebocs olyat látott az erdőben,
amilyet azelőtt még soha.
– Mi lehet az? – gondolta.
Félénken megérintette vaskos kis mancsával…

A mackó és a zongora sorozat · Összehasonlítás