A ​kezdet (A Doom legendája 1.) 35 csillagozás

David Kushner: A Doom legendája – A kezdet

Mint ​annyi, harmincas éveit taposó ember, én is a két John által fémjelzett bimbózó játékkultúrán nőttem fel. Legkedvesebb születésnapi ajándékom egy zsetonokkal teli papírzacskó volt, amit a helyi játékteremben játszhattam el. A Wizard’s játékterem volt a legkirályabb hely! Sötét, ablak nélküli terem volt, a fal mellett pedig ott sorakoztak a legújabb villózó-prüttyögő automaták. Nehezen megkeresett zsebpénzem igen nagy részét vertem el itt. Enyém volt a legmagasabb pontszám a Crazy Climberben, és egy kihívást jelentő éjjel után, melyet egy üveg bor társaságában töltöttem el itt, dicsőségesen lehánytam az Omega Race nevű játékgépet. Csak egy kölyök voltam, de ha valami, hát az biztos, hogy szabadnak éreztem magam. A videojátékok segítségével fedeztem fel a fantázia, az önirányítás, és a lázadás világát. Egyik alkalommal füstbombát helyeztünk egy repedésbe, és röhögve néztük a felcsapó kétméteres lángokat. Soha életemben nem futottam olyan gyorsan, mint akkor. Másnap Dungeons… (tovább)

Vogel Burda, Budapest, 2004
118 oldal · Fordította: Szalay Gergő

Robberator>!
David Kushner: A Doom legendája – A kezdet

Amikor beszereztem a könyvet, nem sokat gondolkoztam rajta. Megláttam a borítón, hogy Doom, és szinte kötelezően hoztam magammal. Később viszont rájöttem, sejtelmem sincs mennyire kötheti le az embert egy játékkészítésről szóló könyv, ráadásul egy 80-90-es években játszódó…
Azonban azt kell mondjam, egyáltalán nem kellett csalódnom, és teljesen jogosan rajonganak ennyien ezért a könyvért. Visszarepít minket a játékkészítés vadnyugatába, és megmutatja, ezek a hatalmas nevek, és maga a kultikus cég, az ID, honnan is indult. Nagyokat néztem bizonyos személyek történetén. Hogy Carmack ifjúkori vandál volt, hogy az első proto-id játékok milyen sufni módszerekkel, ügyeskedéssel jöttek létre. Nagyon érdekes volt minderről olvasni.
Bepillantást adott a készítők személyiségébe is. Kushner remekül helyez el minket mind a korba, mind az adott emberek cipőjébe. Úgy általában az előadás csillagos 5-ös nekem. Nagyon szórakoztató volt, persze mindez köszönhető a színes karaktereknek is!
Kifejezetten örülök, hogy PC guru által meg tudott jelenni magyarul ez a regény. Beszerzéskor viszont vigyázzunk, mert ez tulajdonképpen egy fél-könyv, abszolút „folytatás következik”-szerűen is vágták el az eredetit. De így is jó szívvel ajánlom mindenkinek!

Razor P>!
David Kushner: A Doom legendája – A kezdet

Nagyon alapos kis (fél)könyv ez, rengeteg érdekes háttérinfót megtudtam az id software tagjairól, az indulásról és a korai játékokról. Egyfajta kordokumentumnak is felhozható, így szerintem sokak számára nyújthat élvezetes olvasmányt.

Masszaraks>!
David Kushner: A Doom legendája – A kezdet

Nagyon szerettem ezt a könyvet, többek közt ez ösztönzött arra, hogy az informatika világában tanuljak tovább. :)

Melchiadesian>!
David Kushner: A Doom legendája – A kezdet

Fantasztikus sikertörténet a számítógépes játékok hőskorszakából. Először szerintem minden programozó ilyesminek képzelheti el a programozást magát… ;)

Traclon>!

Ez a játék egyértelműen nem Mario volt. A nyolcéves különc zsenivel, aki üzemanyagért ellopja apja alkoholos üvegét, sokkal jobban tudtak azonosulni, mint egy középkorú olasz vízvezeték-szerelővel.

Traclon>!

Csak zárjatok be a budira egy számítógéppel, pizzával, diétás kólával, és én jól elleszek ott.

Kapcsolódó szócikkek: pizza · számítógép
Bertwad>!

a semmiből alkothatott dolgokat. Programozóként senkire sem kellett támaszkodnia: ha a kód a felállított logikus szabályokat követte, akkor működött is. Minden teljesen logikus volt. Minden, kivéve szülei gondolkodását.

A Doom legendája sorozat · Összehasonlítás