Élet-leckék 9 csillagozás

David Kessler – Elisabeth Kübler-Ross: Élet-leckék

Mindegyikünk számára eljön az a pillanat, amikor feltesszük ezt a kérdést. A tragédia nem az, hogy az élet rövid, hanem az, hogy gyakran csak visszatekintve látjuk meg, mi az, ami valóban fontos benne. Elisabeth Kübler-Ross egész életében a haldoklókkal és a halállal foglalkozott. Ez az első könyve, amely az életről és a helyes életvezetésről szól. David Kesslerrel együtt kalauzol bennünket végig azokon a leckéken, amelyeket meg kell tanulnunk ahhoz, hogy életünket a lehető legteljesebben éljük meg. A haldoklókkal folytatott sok éves törődés azt láttatta meg a szerzőkkel, hogy bizonyos leckék ismétlődnek. E leckék közül némelyiket rendkívül nehéz elsajátítani, de már az is sokat segíthet, ha megpróbáljuk megérteni őket. A szerzők feltárják az igazságot félelmeinkről, reményeinkről, kapcsolatainkról, legfőként azonban a csodáról, akik valójában vagyunk.

Vigilia, Budapest, 2002
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637964649 · Fordította: Kató Eszter

Emmi_Lotta IMP
David Kessler – Elisabeth Kübler-Ross: Élet-leckék

David Kessler – Elisabeth Kübler-Ross: Élet-leckék Az élet titkaira tanít bennünket a halállal és a haldoklással foglalkozó két szakember

Az élet tankönyve.
Tömör, összefogott, közérthető, mégsem levulgarizáló stílusban előadott leckék, amelyek arról szólnak, hogyan élhetjük teljesebben és boldogabban az életünk. A könyv útmutatást nyújt arra, hogyan határozzuk meg, kik is vagyunk valójában, és elemzi a kapcsolatok buktatóit. Módszereket kínál arra, miként dolgozzuk fel veszteségeinket, győzzük le félelmünket, haragunkat, bűntudatunkat. Segít abban, hogyan fogadjuk el, amit elfogadhatatlannak érzünk. Rávilágít arra, mért fontos a szeretet és a megbocsátás, valamint miért szükséges a játék az életben. Miben áll és hogyan valósítható meg a boldogság?
Alapmű, aminek elolvasása mindenkinek hasznára válhat.

Vigilia, Budapest, 2002
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637964649 · Fordította: Kató Eszter
vargajudit P
David Kessler – Elisabeth Kübler-Ross: Élet-leckék

A fordítás miatt vontam le fél csillagot, helyenként elég döcögős. A tartalom megérdemli az 5*-ot az én olvasatomban.

PTJulia P
David Kessler – Elisabeth Kübler-Ross: Élet-leckék

Az élet mindnyájunk lába elé odagörgeti ezeket a leckéket. Kérdés, hogy hányszor, és kérdés, hogy átmegyünk-e. A „vizsgára” való felkészülésben hasznos, sokszor előveendő olvasmány ez a könyv. És beszélgessünk azokkal, akik előttünk járnak az úton, sokat tanulhatunk tőlük.

Kinga1
David Kessler – Elisabeth Kübler-Ross: Élet-leckék

Megnyugtató hatású könyv,telve életbölcsességgel.

Galambdúc
David Kessler – Elisabeth Kübler-Ross: Élet-leckék

Fantasztikus jó könyv, nekem nem tűnt fércmunkának. Igaz, néha evidenciákat fogalmaz meg, de jóra tanít egyszerűen, semmiféle ezoterikus mellébeszélés (bocsi a szélsőségesebb irányzatok követőitől) nem található meg benne. Ennek azért örvendek, mert tudomásom szerint Kübler-Ross élete vége felé kevésbé megalapozottan gondolkodott már, elképzelései és érdeklődése a kissé elszálltabb irányzatok felé fordult. Az élet-leckéket társszerzővel írta, aki hasonlóan jó példákat, eseteket hoz fel a bölcsességek igazolására.
A Wiki szerint egyébként Kübler-Ross asszonyt „a Time magazin 1999. március 29-i számában "A század legnagyobb elméi” egyikének nevezte, a század 100 legjelentősebb tudósa és gondolkodója sorában.
2007-ben beválasztották a National Women's Hall of Fame (Női Hírességek Nemzeti Csarnoka) tagjai közé. 20 díszdoktori (többek között: jogi doktor, tudományok doktora, hittudományok doktora, bölcsészdoktor) cím birtokosa, és becslése szerint 1982 júliusára 125 000 hallgatója volt a haldoklásról és a halálról szóló kurzusain, amelyeket főiskolákon, szemináriumokon, orvosi egyetemeken, kórházakban és szociális munka intézetekben tartott".
Legjobban a hitelesség, a félelem, a veszteség, a türelem és az idő leckéje ütött szíven, de a többi is igen hatásos (van még: a szeretet, a kapcsolatok, az erő, a bűntudat, a harag, a játék, a megadás, a megbocsátás leckéje).

HBrigi
David Kessler – Elisabeth Kübler-Ross: Élet-leckék

Időnként érdemes emlékeztetnünk magunkat mindarra, amit ez a könyv is fejteget: most kell igazán élnünk. Aki nem ódzkodik a halál-témától, az garantáltan kap egy új, tágabb perspektívát ettől a kötettől. Onnan szemlélve aztán a hétköznapok gondjai szinte észrevehetetlenné zsugorodnak, de még a nagyobb, nyomasztóbb problémák, félelmek is egészen más színben tűnnek fel. Örülök, hogy ez a könyv mostantól fenn van a polcomon, és bármikor elővehetem.

egyperces

Istenem,
Add meg nekem a derűt, hogy elfogadjam azokat a dolgokat, amelyeket nem tudok megváltoztatni, a bátorságot, hogy megváltoztathassam azokat a dolgokat, amelyeken változtatni tudok, és a bölcsességet, hogy tudjak köztük különbséget tenni.

206. oldal - A megadás leckéje

Galambdúc

Tudjuk, hogy ott mélyen, legbelül mindannyiunkban van valaki, akivé lennünk kell. És megérezhetjük, mikor kezdünk azzá a személlyé válni. Ennek az ellenkezője is igaz. Tudjuk, ha valami nincs rendben, és nem az vagyunk, akivé lennünk kell.

PTJulia P

-Mi a legnehezebb a szenvedésben? A kórházi ágyhoz való kötöttség? A betegség?
– Nem- felelte.- A legnehezebb az egészben az, hogy mindenki múlt időben lát engem. Valami olyanként, ami csak volt.

33. oldal A hitelesség leckéje

vargajudit P

Boldogság, aggodalom, öröm, megbánás – sokféle szavunk van arra a sok érzésre, amelyet életünk során átélünk. A mélyben azonban, lényünk mélyén csak két érzés él: a szeretet és a félelem. A szeretetből árad ki a boldogság, az elégedettség, a béke és az öröm. A félelemből származik a harag, a gyűlölet, az aggodalom és a bűntudat.